Pomocy TV 60-70"

KrzychuKula

New member
Witam,
Z uwagi na dużą ilość TV na rynku, proszę o pomoc w wyborze:

1. Odległość od ekranu? 3 - 3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Z lewej strony TV w godzinach do południa, posiadam rolety
3. Jak duży jest pokój: ok 6,60 x 5m
4. Preferowana technologia: LED, Plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor? Plazma Panasonic 42" z ok 2007 roku
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? programy edukacyjne, sport, czasami filmy z kompa 1080p
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w weekend cały dzień , w tygodniu wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy oświetleniu, żona bez :D
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? nie wiem
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora? 60 - 70"
12. Preferowana marka? mam Panasonica, ale nie mam preferowanej,
13. Jakie urządzenia będą podłączone? xbox 360, laptop, dekoder polsatu i tv naziemna
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? TV 80%, 20% pozostałe
15.Co Cię denerwuje w telewizorach ? daremny obraz ;)
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? raczej nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? dobrze by było
22. Ma mieć 3D? raczej tak
23. Ma mieć slot na karty SD? nie koniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - xbox i dekoder, naziemna - zwykły kabel
26. Jaki masz sygnał: antena dvbt, PolCyf
27. Ile programów HD? 30-40
28. Ma stać czy wisieć? raczej stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: najbardziej istotna jest jakość obrazu oraz bezawaryjność
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-6 h na tygodniu, w weekend dłużej
33. Sugerowana cena ? do 9k

Wstępnie przeglądałem fora i mam już kilka typów, jednak z uwag na zbliżający się mundial liczę, że może pojawią się jakieś ciekawe oferty. Moje typy:

Philips 60PFL8708s,
Samsung UE65F8000 -cena za wysoka,
Sharp 70LE747,
Sharp 60LE857,
Sharp 60UQ10,
Panasonic TX-P65VT60E - cena 9,5 k

Zastanawiam, się czy duża jest różnica między technologią (obrazem) w Sharpie 747 a mniejszymi TV w tej cenie. Różnica dla zwykłego Kowalskiego.
 

prezy

New member
Bez reklam
Sharp zawsze słynął z dobrego obrazu w dużych rozmiarach, d0altego warto go obejrzeć na żywo. Na uwagę zasługują również Panas oraz Samsung, który jest troche za drogi więc spróbuj uderzyć w serię F7000, różni się nieznacznie a też jest niezły.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jaki Panasonic nie ma 3d?? Jesteś pewny że wiesz co piszesz?

65VT60 będzie najlepszym pomysłem, zwłaszcza że masz obecnie plazmę.
Z led ja bym porównywał z Sharpem LE857 (60, 70 - przy większym budżecie) i Samsungiem 60F7000.
 

KrzychuKula

New member
Panasonic nadal dostępny jest na necie.

A jak z moim pytaniem odnośnie technologii. Czy w przypadku znikomej różnicy w obrazie, nie będzie lepiej wziąć sharpa 70" LE747 niż mniejszy 60"
A jak tam sprawy z plazmami? Panasonic chyba zakończył produkcję. Jak wypada w/w model z w/w philipsem i sharpami ( 70 747 i 60uq10)?
 
Ostatnia edycja:

lookerq

New member
Jaki Panasonic nie ma 3d?? Jesteś pewny że wiesz co piszesz?

65VT60 będzie najlepszym pomysłem, zwłaszcza że masz obecnie plazmę.
Z led ja bym porównywał z Sharpem LE857 (60, 70 - przy większym budżecie) i Samsungiem 60F7000.

Sorry, moja pomyłka. Ma aktywne 3D, dla mnie jest lepszym rozwiązaniem pasywne.
 

KrzychuKula

New member
A ja ponowie pytanie
Jak z technologią? Czy w przypadku znikomej różnicy w obrazie, nie będzie lepiej wziąć sharpa 70" LE747 niż mniejszy 60"?????
 

KrzychuKula

New member
Byłem dzisiaj w kilku sklepach :) W jednym trafiłem na osobno stojący Panas 65vt60 - puszczony był film z BR - robi wrażenie. W tym samym sklepie stała ta sama plazma w rozmiarze 55 na półce z Philipsa 60PFL8708 i samsungiem z serii 6. Wydawała się strasznie ciemna i strasznie brakowało białego koloru. Philips miał strasznie podkręcone kolory w porównaniu z plazmą, aż nienaturalne. Nie miałem okazji nacieszyć się ambilightem, gdyż stał za daleko od ściany i za blisko były inne TV. W innym sklepie miałem okazję porównać Sharpa serii 80UQ10 i 70LE857 - nadawna była TV naziemna w wersji HD. Obraz na 857 nie nadawał się do oglądania, natomiast UQ znakomicie sobie z nim poradził. Jak na 80 nawet z bliska wyglądał ładnie. Na 60UQ10 nadawany był inny program więc nie miałem porównania - obraz ok. W innym sklepie trafiłem na Sony 65W955 i muszę przyznać, że żonie najbardziej podobał się ten TV.Prezentacja Sony robiła wrażenie. Oglądałem Samsungi, zarówno 65f8000 jak i wersję H 55'- za mocno świeciły i przesycone były kolorami :-(.
Ja na chwilę obecną zastanawiam się nad plazmą z Panasonica 65', Sony 65' lub Sharpem 60UQ10.
Jakieś sugestie dlaczego jeden jest lepszy od dwóch pozostałych??

Czy ktoś może wie jaka jest różnica między Sony w855 a w955?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W855 nie ma panelu trilominos i jest na matrycy VA, z wyższym kontrastem. Nie ma natomiast strefowego podświetlenia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co to za porownania, zamow sobie prezentacje do domu i nie trac czasu na takie pseudo "testy". Zdajesz sobie sprawe, ze nawet topowy tv moze gorzej swiecic, od mocno budzetowego, wystarczy przesunac jeden suwak w ustawieniach nie tam gdzie trzeba, lub zalaczyc ktorys z trybow w bardziej podatnym tv na zmiany ustawien i juz cala "obiektywna" ocena jest nic nie warta. Nie wspominajac juz o podanym sygnale. Przeciez to sa podstawy.
To tak jakbys ocenial urode blizniaczek, jedną bez makijazu, a drugą która sie umalowala na wesele.
Badzmy powazni.
 
Ostatnia edycja:

KrzychuKula

New member
A znasz kogoś kto przyjedzie z w/w plazmą? Zapewne nawet kiki jej nie ma. Na sklepach zostały resztki...
Tv przestawiałem na standardowe ustawienia, ale ja jestem tylko zwykłym kowalskim :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety Ta plazma nie jest już dostępna.
ALe... Sharp LE857 i UQ10 grają bardzo podobnie - widocznie ktoś nieźle manipulował w menu.
Ale na prezentację i tak prosiłbym 70" Sharpa, 60" z poczwórnym ambilightem Philipsa i Sharpa qu10 lub tańszego o 2.000 zł Sharpa 60le857. Ten mam w domu i gra super.
 

KrzychuKula

New member
Witam,
Odświeżę temat, gdyż mam możliwość zakupu Toshiba 65L9363DG za ok 8,5k. Proszę o opinie w porównaniu z konkurencją FHD w cenie do 10k.
 
Do góry