Pomocy! Trudny wybor telewizora 32" z dobra jakoscia obrazu do PC, gier i internetu

Aqus

New member
Ja wybrałem sonego, nie pożałujesz ;) Tylko przypatrz się czy pixeli nie masz uszkodzonych, ja 1 mam, ale kupiłem na miejscu, nie wysyłkowo więc 10 dni mi nie przysługiwało, a gwarancja chyba 1 pixela nie obejmuje.
 

juppie

New member
No to ja bym brał Sonego z tych dwóch. Bo naprawdę dobra cena, gdzieś na allegro wyczaiłeś?

Kupilem Sony 40 HX750 w MediaExpert. Maja promocje, kosztuje 2790 zamiast 3190. W komplecie byly jeszcze trzy czesci Spidermana na BlueRay, ale i tak nie mam odtwarzacza, wiec pewnie sprzedam :)

Ogolnie te 40" to wielkie bydle, duzo wieksze niz sobie wyobrazalem. Bede musial powiesic na scianie, zawsze to 30cm dalej od oczu. A jak sie nie przyzwyczaimy, to sprzedam i kupie 37" Philipsa.

Ogolnie telewizor ladny, ale ten wielki koszerny napis Sony mogli sobie podarowac ( czyt. moglby byc mniejszy ). Ekran niby polmat, ale odbija. Az nie chce myslec jak odbijaja ekrany glossy.

Telewizor ma 6 stopni odchylenia do tylu, ale cale szczescie jest tez opcja ustawienia pionowo ( sa srubki do zmiany polozenia ).

Menu chodzi plynnie, bez zaciec. Wyszukiwanie kanalow trwalo moze z 3-4 minuty (analog i cyfra z kablowki) i ladnie wyszukalo, to co u mnie dostepne.

Co do jakosci obrazu jeszcze sie nie wypowiem. Za duzo ustawien, jeszcze tego nie ogarniam. Jak na razie stwierdzilem, ze bialy za bardzo daje po oczach, ale ja ogolnie lubie ekrany z niska jasnoscia bo mniej mecza sie oczy. TVN w SD wygladal po przeskalowaniu dobrze.

Podlaczylem do wifi, tvnplayer hula bez zaciec, youtube hd tez. Interpolacja bajek 480p z youtube bez zastrzezen. Nie udalo mi sie jeszcze podpiac apki MyRemote, aby sterowac z telefonu, niby w tej samej sieci urzadzenia, ale nie moze odnalezc TV, moze kwestia ustawienia routera.

Podlaczalem go tez do kompa przez dsub (nie mam jeszcze kabla hdmi), rozdzielczosci nieobslugiwane wyswietlane sa 1:1, np. 1680x1050 wyswietla sie z czarna ramka dookola (i dobrze wole tak, jakby sie nie mialo wcale wyswietlic). Zrobilem testy pogladowe na subsampling i nawet po kablu DSUB telewizor przesyla pelen kolor 4:4:4.

Tyle pierwszych wrazen.
 

juppie

New member
Ja wybrałem sonego, nie pożałujesz ;) Tylko przypatrz się czy pixeli nie masz uszkodzonych, ja 1 mam, ale kupiłem na miejscu, nie wysyłkowo więc 10 dni mi nie przysługiwało, a gwarancja chyba 1 pixela nie obejmuje.

Szczerze mowiac nie wiem, czy mam ochote stresowac sie bad pixelami teraz, ciesze sie, ze zakup mam juz za soba, tego szukania TV juz mialem serdecznie dosc :)
 
Do góry