Pomocy sony 55x4500 czy samsung LE55A956

lordnorbi

New member
Witam, bardzo proszę o pomoc w wyborze nowego tv. wybrałem te 2 modele. sany jest prawie 2 razy droższy niż samsung i się zastanawiam czy warto do niego dokładać. jak uważacie ? telewizor będzie stal w sporej odległości od oglądających dlatego 55 cali. kwestia tego czy przy oglądaniu tv plus cyfra plus ho oraz z czasem PlayStation 3 będzie widać różnice miedzy samsungiem a sony taka zęby sporo dopłacić. dziękuje bardzo za Wasze sugestie i pomoc. Pozdrawiam serdecznie
 

Dawidowski1000

New member
Nie będzie to łatwa decyzja. Jest tylu samo zwolenników co przeciwników Sonego i Samsunga. Radzę wybrać się do sklepu i porównać je sobie osobiście. Przy 55 calach nie wybrałbym kosmicznie drogiego Sonego. Użytkuję 46X4500 (12000 zł) i jest ekstra ale 19000 zł za 55'' LCD to lekko za dużo. Odpowiedz sobie czy warto.Za 19000 zł masz już samochód :D
 

hotix

New member
Ja osobiście wybrałnym Sony lepsza czerń i lepsze kolory:)
Chociaż nic nie podskoczy Pioneerowi najlepiej Kuro 60' mozna juz kupic za 18 tyś zł z Polska gwarancja. Sam używam Pioneera 2 latka mam też Lcd Philipsa jeden z najwyzszych modeli z ubiegłego roku i nie ma co porównywać także prosze sie głebiej zastanowic:)
 

Dawidowski1000

New member
Poza wypalonymi znaczkami TVN, TVP... po 2 miesiącach to praktcznie KURO jest nie do pobicia. Ale naprawdę wypalony znaczek na białym tle TVN wyglada tragicznie!! To jest wadą Pionieera, istotną dodam.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Brednie, brednie i jeszcze raz brednie.
Posiadam KURO już prawie rok i ŻADNYCH wypaleń ani nawet powidoków.
Wypalenia to nie jest wada KURO, może innych plazm tak, ale Pionka z pewnością nie.

Pozdrawiam,
 

Dawidowski1000

New member
Masta_J napisał:
Brednie, brednie i jeszcze raz brednie.
Posiadam KURO już prawie rok i ŻADNYCH wypaleń ani nawet powidoków.
Wypalenia to nie jest wada KURO, może innych plazm tak, ale Pionka z pewnością nie.

Pozdrawiam,

Nie zrozum mnie źle, ja tylko opisuję co widziałem u znajomego na KURO 50". Może trafił na jakiś wadliwy TV, choć na poprzednich Pionierach które miałem (4 różne) problem wystepował, więc po wizycie u znajomego i widząc to samo na KURO, opisuję sprawę. Tylko tyle.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Na poprzednich generacjach może i występował ale od 8G już praktycznie nie występuje.
Wejdź sobie do działu Pioneera na tym forum i spróbuj znaleźć osoby narzekające na powidoki na tych TV.

Ja nawet swojego TV nie docierałem podobnie jak sporo ludzi z tego forum i wypaleń czy powidoków nie ma żadnych.

Co więcej korzystam z PS3 w połączeniu z KURO i również nie ma najmniejszych problemów.

Pisanie więc takich tekstów:
To jest wadą Pionieera, istotną dodam.
to jest totalne przegięcie.

Pozdrawiam,
 

lordnorbi

New member
hotix napisał:
Ja osobiście wybrałnym Sony lepsza czerń i lepsze kolory:)
Chociaż nic nie podskoczy Pioneerowi najlepiej Kuro 60' mozna juz kupic za 18 tyś zł z Polska gwarancja. Sam używam Pioneera 2 latka mam też Lcd Philipsa jeden z najwyzszych modeli z ubiegłego roku i nie ma co porównywać także prosze sie głebiej zastanowic:)

chciałem zapytać gdzie można kopic nowe kuro za 18 k ? (rozumiem ze mówimy tutaj o modelu krp-600a ??)

Rozgadaliście się na temat wypalonych znaczków itp, ale nic odnośnie sony lub samsunga:) Prosiłbym naprawdę o wiarę rzetelna poradę.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Jeżeli mieszkasz w W-wie to jest tu kilka salonów gdzie dostaniesz Pioneera z gwarancją polskiego dystrybutora. No chyba, że chcesz kupić w necie ale tam z gwarancją jest różnie. Zastanów się nad LX 6090.
Ja m.in. myślę o LX 5090.
 

lordnorbi

New member
Hartson napisał:
Jeżeli mieszkasz w W-wie to jest tu kilka salonów gdzie dostaniesz Pioneera z gwarancją polskiego dystrybutora. No chyba, że chcesz kupić w necie ale tam z gwarancją jest różnie. Zastanów się nad LX 6090.
Ja m.in. myślę o LX 5090.

a czy ten lx 6090 to nie jest wychodzący model , a właśnie zastępuje go krp-600a ?? chodzi mi oto czy jest ok kupowanie nowego "starego" tv. Poza tym wcześniej zastanawiałem się nad lcd, a Wy teraz proponujecie mi plazme co jest dlamnie nowościa zupełna.
 

scorpio55

New member
Jeśli pytasz o radę, to kup Samsunga. Różnice w jakości odbioru (jeśli są) podanych trzech modeli tv będziesz widział tylko oglądając w domu trzy równocześnie, a chcesz kupić tylko jeden:) Od pewnego czasu miałem podobny dylemat, ale czekałem cierpliwie na LCD na LED-ach. 3 tygodnie temu zdecydowałem się na zakup Samsunga i jestem bardzo zadowolony. Testy na forum potwierdziły moje wrażenia z odbioru. Nie wiem, czy ma to dla Ciebie znaczenie, ale popatrz na zużycie energii - wynik raczej szokujący na korzyść LCD. Reasumując polecam Ci z czystym sumieniem Samsunga, a za pozostałe 8-9 tys. zł możesz sprawdzić np. na Karaibach, czy na Discovery HD jest wierny przekaz i dobrze odtworzona paleta kolorów na Twoim Samsungu :)
 

lordnorbi

New member
hmmm

hmm to nie jest tak ze chce wydać koniecznie 18,000 PLN czy coś. chodziło mi tylko oto czy opłaca się dopłacić do tv sony bądź co bądź wykonanemu w tej samej technologi co samsung praktycznie drugie tyle co on kosztuje. dziękuje za wszystkie sugestie i chyba jednak kupie tego Samsunga. pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przy takiej kasie zapytaj KiKiego czy by nie dał rady zorganizować Ci pokazu w domu takich TV, może się uda i wtedy sam uznasz czy warto płacić więcej i za co.

Pozdrawiam,
 
Do góry