Pomocy -- samsung le 32 s 71b

adnim

New member
Wiatm mam tego lcdka od 3 miesięcy. Raz już był wymieniony ( charczące głośniki , wypalony pixel , smużenie matrycy (c+) , STOPNIOWE ROZJAŚNIANIE I ZACIEMNINIE MATRYCY :x ) Ta ostatnia przypadłośc doprowadza mnie do szału !!! . Wszystkie inne po wymaine ustąpiły- no może oprucz smużenia ale to wina syfry(chyba? --bo na analogu to zjawisko nie występuje). -----Odnośnie tego stopniowego zaciemniania i rozjasniania !-- Podczas oglądania np. filmu którego akcja toczy się w ciemnym pomieszczeniu i są jakies przebłyski --- to zauwazam bardzo wyrażne rozjaśniane i zaciemnianie matrycy( SKOKOWE). To zjawisko(najłatwiej) można zauważyć przełączając programy tunerem np. cyry --- gdy przełączymy program menu osd tunera najpierw jest ciemne ( na ciemnym tle-- zanim wskoczy obraz) a pózniej się rozjasnia ( jak jest obraz) . ----------------------- Proszę Was szanowni koledzy forumowicze ! Sparwdzcie czy u was tak jest. Mnie to po prostu denerwuje na maksa !!!! Pozdrawiam i przepraszam jeśli to nie tan dział .-------------------------- A Może chodzi o dnie --- trzeba go wyłączyć ??? Pomóżcie proszę !!!
 
Ostatnia edycja:

Pitsy

New member
U mnie cos takiego nie wystepuje, z Twojego opisu wygląda to tak jakby to była dynmamiczna zmiana podświetlenia matrycy (dla polepszenia czerni przy ciemnych scenach, jan w serii N) ale ten model tego nie ma.
Chya że dostałeś "prezent" od serwisu.


A tak na marginesie, czytając problemy posiadaczy samsungów, mam wrażenie że też wdepnąłem w g... , (mój problem opisałem ponizej)

powodzenia
 

adnim

New member
Pitsy napisał:
U mnie cos takiego nie wystepuje, z Twojego opisu wygląda to tak jakby to była dynmamiczna zmiana podświetlenia matrycy (dla polepszenia czerni przy ciemnych scenach, jan w serii N) ale ten model tego nie ma.
Chya że dostałeś "prezent" od serwisu.


A tak na marginesie, czytając problemy posiadaczy samsungów, mam wrażenie że też wdepnąłem w g... , (mój problem opisałem ponizej)

powodzenia
Właśnie tak to było własnie to --- dynamiczna zmiana podświetlenia matrycy --- u mnie to jest -- nie wiem dlaczego ! ----------------dzięki bulba pomogło :D
 

broda1725

New member
Bez reklam
adnim napisał:
Właśnie tak to było własnie to --- dynamiczna zmiana podświetlenia matrycy --- u mnie to jest -- nie wiem dlaczego ! ----------------dzięki bulba pomogło :D
Dynakmic dimmer czyli to co ci sie dzieje na obrazie te skoki rozjasniania to jest + dla lcd daje lepszy obraz lepsa czern i lebszy kontrast takie podbicie , ja mam to samo na poczatku chcialem to wylaczyc ale po poczytaniu o tym i zobaczenie jak wyglada obraz bez to zrezygnowalem i to na plus no i mozliwosc utraty gwarancji poprzez grzebanie w meniu serwisowym mowi samo za siebie wiec NIE !! Kwestia przyzwyczajenia.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Pitsy napisał:
U mnie cos takiego nie wystepuje, z Twojego opisu wygląda to tak jakby to była dynmamiczna zmiana podświetlenia matrycy (dla polepszenia czerni przy ciemnych scenach, jan w serii N) ale ten model tego nie ma.
Chya że dostałeś "prezent" od serwisu.


A tak na marginesie, czytając problemy posiadaczy samsungów, mam wrażenie że też wdepnąłem w g... , (mój problem opisałem ponizej)

powodzenia
Trzeba bylo poczytac najpierw forum i dopiero zdecydowac czy brac samsunga teraz to masz pretensje tylko sam do siebie lepszy wybor bylby jakis sharp albo soniak ale pewnie musial bys doplacic z tysiaczka. Narka
 
U mnie również są skoki "jasności" ale najbardziej denerwuje mnie smużenie matrycy . Czy coś z tym można zrobić ? Czy dzwonić do serwisu czy ten typ tak ma i jeżeli soniaka trzepią podobno na matrycy samsunga to z czym ma być lepszy ???
 

slavi

New member
Sławomir Kulesza napisał:
U mnie również są skoki "jasności" ale najbardziej denerwuje mnie smużenie matrycy . Czy coś z tym można zrobić ? Czy dzwonić do serwisu czy ten typ tak ma i jeżeli soniaka trzepią podobno na matrycy samsunga to z czym ma być lepszy ???
Sama matryca to nie wszystko. Bardzo ważna jest również obsługująca ją elektronika (procesory ruchu, skalery itd). Podsumowując: im bardziej zaawansowana elektronika tym obraz będzie lepszy. A matryca matrycy też nie jest równa, są przecież różne typy matryc stosowanych w LCD.

Pozdr.
 
Do góry