Pomocy!: PUS 6561 vs dxm710 vs KU6470 vs MU 6102/6472

tomekzc

New member
Witam,
jestem zainteresowany zakupem tv. Budżet do 3500 zł. Zwróciłem uwagę na poniższe modele:

- Philips PUS6561
- Panasonic dxm710
- Samsung KU6470
- Samsung MU6102/MU6472
- LG UH661V

TV ma być wykorzystywany głównie do oglądania filmów/seriali wieczorem, sportu (koszykówka, piłka nożna) oraz ps4.

Głównie cenie sobie płynność obrazu, żywe kolory oraz bezawaryjność tv.

Najbardziej skłaniam się do pus6561, ale boje się trafić na felerny egzemplarz. Nie wiem czy lepszą alternatywą nie będzie panasonic dxm710 lub ku6470?

Tegoroczne Samsungi MU chyba wypadają gorzej od ku6470?
Problem też tkwi w tym, że ciężko wyhaczyć ku6470 innego niż powystawowy ;/

Uprzejmie proszę o wasze opinie w tej sprawie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do sportu to przewagę ma 100 Hz:
I tak jak się skłaniasz - Philips 55PUS6561 za 3599 zł z kalibracją.
Po ostatnich update gra super.
 

tomekzc

New member
Dziekuje za odpowiedz. A jak sie spisuje w nim ten system firefox, gdyz troche sie go obawiam? W tym panasonicu matryca 50hz va ?
 

tomekzc

New member
Kiki. Czytalem sporo o tym philipsie. Ponoc ma 100hz lecz przy dynamicznych ujeciach, a zwlaszcza gdy kamera jest blisko to gubi ostrosc i sobie nie radzi. Czy to powszechne zjawisko czy tylko przy wadliwszych egzemplarzach?
Najprawdopodobniej zakupie tego philipsa lub panasonica. Musze chyba jeszcze na zywo je porownac, aby sie upewnic
 

strazakp

Banned
Dziekuje za odpowiedz. A jak sie spisuje w nim ten system firefox, gdyz troche sie go obawiam? W tym panasonicu matryca 50hz va ?
Firefox spisuje się bez żadnych problemów. Działa bardzo plynnie, szybko i nie ma zawiechy.
Matryca 50hz świetnie daje radę i jestem pewien że nie zauważysz jakichkolwiek niedomagań z tego powodu. Ja oglądam sporo sportu (piłka nożna, żużel, siatka i ręczna), gram w gry sportowe i wyścigowe na konsoli i uwierz mi że nie ma żadnego problemu z płynnością. Panasonic ma bardzo dobre tzw uplynniacze które robią całą robotę. Bywa że inne modele TV które mają 100hz wypadają gorzej od tych 50hz. Nie daj sobie wmówić że do sportu musi być zawsze i koniecznie 100hz.
VA tutaj też robi swoje! Czerń na dobrym poziomie, równomierne podświetlenie (nie widać ciemnych plam np na białym tle obrazu). Jak na VA również tutaj są katy bardzo dobre.
Naprawdę tv godny polecenia a w dodatku (jak uda ci się znaleźć nowy egzemplarz) ma super cenę.
Ludzi w pl rzadko kupują Panasonica bo ten ma bardzo słaby marketing ale każdy kto już się zdecyduje to przyzna że to świetny tv i świetny zakup.
Poza tym Panasonic świetnie wygląda no i firma naprawdę dobra.
 

tomekzc

New member
Firefox spisuje się bez żadnych problemów. Działa bardzo plynnie, szybko i nie ma zawiechy.
Matryca 50hz świetnie daje radę i jestem pewien że nie zauważysz jakichkolwiek niedomagań z tego powodu. Ja oglądam sporo sportu (piłka nożna, żużel, siatka i ręczna), gram w gry sportowe i wyścigowe na konsoli i uwierz mi że nie ma żadnego problemu z płynnością. Panasonic ma bardzo dobre tzw uplynniacze które robią całą robotę. Bywa że inne modele TV które mają 100hz wypadają gorzej od tych 50hz. Nie daj sobie wmówić że do sportu musi być zawsze i koniecznie 100hz.
VA tutaj też robi swoje! Czerń na dobrym poziomie, równomierne podświetlenie (nie widać ciemnych plam np na białym tle obrazu). Jak na VA również tutaj są katy bardzo dobre.
Naprawdę tv godny polecenia a w dodatku (jak uda ci się znaleźć nowy egzemplarz) ma super cenę.
Ludzi w pl rzadko kupują Panasonica bo ten ma bardzo słaby marketing ale każdy kto już się zdecyduje to przyzna że to świetny tv i świetny zakup.
Poza tym Panasonic świetnie wygląda no i firma naprawdę dobra.
Dzieki za wyczerpujaca opinie. Powiedz mi, czy nozki od podstawki sa regulowane co do szerokosci rozstawu? Chodzi mi o to, ze tv ma byc na komodzie, a boje sie ze sie nie zmiesci, gdyz na.zdjeciach w internecie nozki sa prawie na samym brzegu tego tv.

Czy wersja 50 cali rozni sie czyms od 58?
 

strazakp

Banned
Ja nóżek nie używam bo u mnie tv wisi na ścianie ale faktycznie nóżki można w dwóch szerokościach montować więc na pewno zmieści ci się na szafce.
50" i 58" różnią się tylko wielkoscia.
 

mac_latawiec

New member
Dzieki za wyczerpujaca opinie. Powiedz mi, czy nozki od podstawki sa regulowane co do szerokosci rozstawu? Chodzi mi o to, ze tv ma byc na komodzie, a boje sie ze sie nie zmiesci, gdyz na.zdjeciach w internecie nozki sa prawie na samym brzegu tego tv.

Czy wersja 50 cali rozni sie czyms od 58?

W PANASONIC TX-50EX700E masz nóżki które możesz zamocować w 4 różnych pozycjach ( wpisz sobie w google Switch Design panasonic ) także śmiało postawisz na komodzie
 

tomekzc

New member
W dniu wczorajszym dokonalem zakupi. Strazak, twoj panasonic okazal sie totalna porazka. Po otworzeniu z pudla i podpieciu go do pradu, na szczescie w sklepie - okazalo sie, ze tv sie wlacza, ale ekran nie swieci. Innej sztuki nie mieli na stanie.

Skonczylem z pus65161 . Na 1 rzut oka w domowych warunkach, wszystko super. Natomiast problem pojawia sie z bialymi pasami podczas meczów pilki nożnej. Jest to uciążliwe, zobaczymy czy do zaakceptowania. Musze potestowac.
Kolejna sprawa to kiepskie kolory w trybie oszczedzania energii.

Android dziala plynnie, nie moge powiedziec zlego slowa. Dziwek do zaakceptowania.
Mam jeszcze troche czasu na zwrot, ale nie wiem czy w tej klasie cenowej znajde cos lepszego ?
 

sodalit1990

New member
Najlepiej wymienić ale na sprawnego Panasonica.Czyli model DX z ubiegłego roku lub EX700 z tego roku.EX jest nawet lepszy od poprzedniego modelu. W EX700 input lag w trybie gra 21 ms.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
W dniu wczorajszym dokonalem zakupi. Strazak, twoj panasonic okazal sie totalna porazka. Po otworzeniu z pudla i podpieciu go do pradu, na szczescie w sklepie - okazalo sie, ze tv sie wlacza, ale ekran nie swieci. Innej sztuki nie mieli na stanie.

Skonczylem z pus65161 . Na 1 rzut oka w domowych warunkach, wszystko super. Natomiast problem pojawia sie z bialymi pasami podczas meczów pilki nożnej. Jest to uciążliwe, zobaczymy czy do zaakceptowania. Musze potestowac.
Kolejna sprawa to kiepskie kolory w trybie oszczedzania energii.

Android dziala plynnie, nie moge powiedziec zlego slowa. Dziwek do zaakceptowania.
Mam jeszcze troche czasu na zwrot, ale nie wiem czy w tej klasie cenowej znajde cos lepszego ?

Poprostu trafił się kiepski model Panasa i możliwe że był że zwrotu spowrotem postawiony na sprzedaż.
Co do tych pasów które widać w trakcie oglądania meczu to miałem tak samo w Sony xd85 co mnie bardzo denerwowało a w panasie już tego nie ma i jest super oglądać mecz.
 

H_o_G

New member
Ogólnie w tym porównaniu za Philipsem może przemawiać jedynie system operacyjny ale tylko wtedy gdy ktoś planuje korzystać z elastyczności jaką daje Android.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 

strazakp

Banned
Ogólnie w tym porównaniu za Philipsem może przemawiać jedynie system operacyjny ale tylko wtedy gdy ktoś planuje korzystać z elastyczności jaką daje Android.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie. Android faktycznie może mieć tysiące aplikacji ale co z tego jak korzystamy góra z kilku ;-)
 

tomekzc

New member
Szczeże powiem, prównywałem wiele materiałów wideo, które ze sobą zabrałem do sklepu zarówno na pus6561 oraz na dxm710. Różnicy zbyt dużej nie było widać na żadnym tv. Problem Philipsa jest po stronie cloudingu, który za pewne w panasonicu nie występuje. Jeśli chodzi o oglądanie pozostałych kanałów (poza sportem) tv sprawuje się solidnie. Co do czerni - ludzie bardzo narzekali, osobiście myślałem, że będzie gorsza, ale tragedii nie ma. Zobaczymy po paru dniach jak będzie działać android oraz matryca czy nie pokaże kolejnych kwiatków. W razie czego 30 dni na zwrot jest
 
Do góry