Pomocy! Muszę GO mieć…

grzes_n

New member
…znaczy nowy TV, tylko cięgle nie wiem jaki:-(

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 2-2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno z tyłu TV, skierowane na południe
7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips crt 14 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobrą jakość obrazu i czerń, równomiernie podświetloną matrycę
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? SD z kablówki
10. Jakie urządzenia będą podłączana? Dekoder TV kablowej przez HDMI, filmy z USB, kino domowe
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 4-5 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, sport, wiadomości
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jak będzie to skorzystam
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Na razie nie gram
16. Preferencje co do marki? Nie mam
17. Preferencje co do wielkości? 40 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nierównomierne podświetlenie matrycy, smużenia w dynamicznych scenach, dziwne kolory.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 3,5 tys. (jak ktoś przekona to i do 5 tys.)
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Może mieć. Bez różnicy

Po wielu godzinach przeglądania forum i testów moje typy:
Philips 40PFL5507K
Sharp LC-40LE830E
Toshiba 40TL933

Już prawie byłem zdecydowany na tego Philipsa, ale sprzedawca w sklepie (nie zdążyłem go jeszcze zapytać o philipsy) od razu zaczął odradzać, żeby nie brać tej marki pod uwagę, bo firma wycofuje się z produkcji TV (ostatnio na forum ktoś już pisał coś podobnego).

Na TV będę oglądał głównie divx-y i kablówkę w SD, od czasu do czasu zapuszczę jakiegoś blu-raya. Nie jestem wymagający, ale chciałbym aby kupiony sprzęt sprawował się przyzwoicie i bardziej zależy mi na jakości obrazu niż na gadżetach.

I teraz do moich potrzeb zostać przy tym 5507, czy może warto wydać trochę więcej na coś „ciekawszego”? Np. ostatnio na forum przewijają się LG 42LM660S (zbiera niezłe opinie i coraz częściej „pojawia” się w promocyjnej cenie), Panasonic TX-L42ET5E, Samsung ES6800 a może coś jeszcze innego.

Doradźcie bo już sam nie wiem. Z góry dzięki, pozdrawiam.
 

e_petelka

New member
Zastanawiałam się nad tymi samymi modelami co Ty (nie licząc Samsunga). Pierwsze odpadły LG i Toshiba. Panasonic miał pecha i w sklepie stał obok Philipsa - nie wytrzymał konkurencji. ;) Najdłużej bronił się Sharp, ale i on w końcu poległ. O moim wyborze Philipsa zadecydowały 3 rzeczy:
1. polecenie i test Kiki'ego,
2. cena (o kilkaset zł mniej niż Sharp),
3. moje zauroczenie od pierwszego wejrzenia tym telewizorem.;)

Tak że ja też powiem: Philips 40PFL5507. :)
 

grzes_n

New member
2:1 dla Filipa - zamówiony!
Przeważyłaś e-petelka (śledziłem Twoje zmagania z wyborem i jakby co, to będzie na Ciebie ;))
Dzięki serdeczne, pozdrawiam!
 

Kpc21

New member
Już prawie byłem zdecydowany na tego Philipsa, ale sprzedawca w sklepie (nie zdążyłem go jeszcze zapytać o philipsy) od razu zaczął odradzać, żeby nie brać tej marki pod uwagę, bo firma wycofuje się z produkcji TV (ostatnio na forum ktoś już pisał coś podobnego).
Już jest po całej akcji. Philips z produkcji TV się nie wycofał, tylko wszedł w spółkę z tajwańską firmą i ten Philips jest właśnie efektem tej współpracy.
 

farba

New member
Mnie zastanawia jedno, tzn ile osób z tych, które polecają Philipsy, widziało ten TV na żywca, a ile sugeruje się jedynie testem. To trochę tak, jakby polecać komuś piwo którego się nigdy nie piło, bo ktoś przetestował i powiedział, że dobre. Nie będę pisał o moich odczuciach, bo wybrałem inny model i nie chcę być posądzony o stronniczość, ale widzę, że nie jestem odosobniony... http://www.hdtv.com.pl/forum/780108-post7.html
 
Ostatnia edycja:

grzes_n

New member
z chęcią bym poczekał na serie 7007 i 8007, ale kobieta mnie męczy, no i to Euro;)

Także od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Philipsa PFL40 5507K. Po kilku dniach spędzonych razem podzielę się swoimi uwagami, może komuś się przyda w podjęciu decyzji.

Jeżeli chodzi o wygląd, to oglądając telewizor w sklepie, nie zrobił na mnie jakiegoś specjalnego wrażenia. Jednak już po wstawieniu do pokoju, podoba mi się coraz bardziej. Może tylko podstawa wydaje się trochę za duża, ale przynajmniej tv stoi stabilnie. Wykonanie i użyte materiały są bardzo dobrej jakości. Tak samo pilot. Jest bardzo poręczny a rozmieszczenie przycisków - logiczne. Choć jak dla mnie, to mógłby być "odwrócony", czyli przyciski numeryczne u góry a play, stop, itd. u dołu. Opanowanie pilota zajmuje chwilę, bez konieczności zaglądania do instrukcji.

Po pierwszym włączeniu telewizor sprawnie przeprowadził wstępną konfigurację i przyszedł czas na wyszukanie kanałów. Mam kablówkę od lokalnego dostawcy i do tej pory korzystałem z zewnętrznego dekodera. Na początek postanowiłem skorzystać z dekodera wbudowanego w telewizor. Podłączyłem antenę bezpośrednio do tv, wybrałem wyszukaj kanały, kraj, rodzaj wyszukiwania (DVB-C). Pojawiło się okienko z miejscem na wpisanie częstotliwości sieci telewizji kablowej. Częstotliwości nie znałem, więc dałem pomiń. Rozpoczęło się wyszukiwanie i po kilku minutach... znalezione 42 kanały analogowe, 0 cyfrowych. Jakość fatalna.

Pomyślałem, że spróbuję tak, jak do tej pory, przez dekoder zewnętrzny. Niestety ma on już swoje lata i tylko wyjście SCART. Podłączyłem przejściówką do telewizora (była w zestawie) i owszem wszystko poszło jak należy, ale obraz tragedia. Gorszy jak poprzednio.

Przy trzecim podejściu, kiedy pojawiła się opcja wyboru kraju, zamiast Polska dałem Inne z końca listy. I już wiedziałem, że będzie dobrze, bo jak TV zaczął wyszukiwać kanały, to pokazała się nazwa dostawcy kablówki (wcześniej nie było), a po kilku minutach 150 kanałów cyfrowych, ułożonych w kolejności takiej, jak przy dekoderze zewnętrznym. I wreszcie dobra jakość odbioru (zależy też od stacji, ale ogólnie na przyzwoitym poziomie). Niestety, po przełączeniu podstawowych kanałów (tvp, polsat, tvn), te które miałem w abonamencie, wyświetliły się jako zakodowane.
Rozwiązanie tego problemu kosztowało mnie 150 zł - musiałem dokupić moduł dostępu warunkowego CAM (TechniCrypt CX z kodowaniem Conax). Po zainstalowaniu modułu w tv i włożeniu karty (na szczęście nie była sparowana z dekoderem zewnętrznym) mogłem się już cieszyć całym pakietem programów. Super sprawa, bo pozbyłem się dekodera zewnętrznego (zawsze to jedno pudło i pilot mniej :) Minusem takiego rozwiązania, jest brak polskich fontów przy wyświetlaniu informacji na temat bieżącego programu.

Słabą stroną telewizora jest dźwięk. Ja podłączyłem kino domowe Samsunga (HT-E4550) i teraz na moje warunki i potrzeby jest OK. Dzięki funkcji Philipsa EasyLink i Samsunga Anynet oba sprzęty bardzo fajnie ze sobą współpracują - po włączeniu kina, telewizor automatycznie wycisza swoje głośniki i dźwięk idzie przez kino. Również pilotem od tv można sterować podstawowymi funkcjami kina. Mam tylko mały kłopot z dźwiękiem. Jak puszczam z telewizora na głośniki kina przez kanał zwrotny HDMI, to głos cały czas, co kilka sekund, przerywa - na każdym kanale, czy materiałach z usb. Przez kabel optyczny nie ma tego problemu. Może ktoś zna rozwiązanie (czyżby wina przewodu - Arkas CHH-15 HDMI 1.4).

Podsumowując - po tygodniu użytkowania jestem zadowolony z zakupu. Nie miałem jeszcze czasu, żeby wycisnąć więcej z ustawień, ale i tak jest nieźle.

Na plus:
wygląd i użyte materiały,
proste i czytelne menu,
bezproblemowa współpraca z modułem CAM,
dobry odbiór i skalowanie cyfrowej kablówki SD,
full HD - super (trailer Avengers robi wrażenie),
dobra czerń,
clouding ledwie zauważalny,
matowa matryca - praktycznie zero odbić,
odczytuje sporo formatów,
dobra współpraca z kinem domowym
rzuty karne Chelsea – Bayern ;)

Na minus:
słaby dźwięk
wolne przełącznie kanałów (ok. 3s)

Gdyby ktoś miał jakieś pytania, to w miarę możliwości chętnie pomogę.
 

mistrzb

Member
"Jak puszczam z telewizora na głośniki kina przez kanał zwrotny HDMI, to głos cały czas, co kilka sekund, przerywa - na każdym kanale, czy materiałach z usb. Przez kabel optyczny nie ma tego problemu."

Oby to nie byl ten sam problem philipsa z poprzednich lat. W modelach pflxx05 philips mial problem z przerywaniem dzwieku po HDMI, optyczny byl ok. A rozwiazanie problemu zajelo PONAD ROK! czasu a i tak nie zostalo do konca wyeliminowanie. Warto sledzic forum philipsa

TV: Software 2012 models
 

anyzs

New member
może być problem z "wąskim gardłem" usb 2.0. Teoretycznie może przesyłać 480 Mbit/s, ale w praktyce to najszybsze modele pendrive mają prędkości około połowę mniejszą (27 MB/s).

Chyba telewizory jeszcze nie mają USB3.0, a szkoda...
 
Do góry