POMOCY! Laptop + HKavr360 + KlipschF3 = PROBLEM

luczy123

New member
Witam.
Ostatnio chciałem sobie podłączyć laptopa SAMSUNG R580 do ampli HK avr365 i na początku grało ładnie na wszystkich głośnikach podpięte HDMI-HDMI. Skonfigurowałem sobie w ustawieniach audio, że mam 5.0 surround itp. Grało ładnie, ale po chwili się coś przestawiło i zaczęły grać tylko fronty ;/ Na wyświetlaczy na ampli wyskoczyło "Multi-CH PCM 3/2/.1 Hz" a na początku miałem Logic 7 Music i wtedy było ok a teraz nie da się tego przywrócić. Kombinowałem na wszelkie sposoby i nie mogłem dojść do ładu. Laptop ma wyjście HDMI pod które podpiąłem ampli karta graficzna nVidia GeForce 330m. Proszę o rychłą i dobrą pomoc :) Jakieś propozycje?
 

NOSFERATUS21

New member
wyskoczylo Ci multi channnel spróbuj przestawić na inny system dziękowy (W KINIE)u mnie na sony str dh 800 ustawiam na ESurround i wykrywa mi DOLBY DIGITAL 3\2.1(5.1)
 

luczy123

New member
Windowsa 7 mam, jak coś. A skąd nie idzie przestawić ciagle wyskakuje to 3/2/1. Hz i tylko mogę zmienić na auto albo na VIRTUAL albo na STEREO, ale i tak tylko fronty ;/
 

NOSFERATUS21

New member
ok . Sprawdz czy po odpaleniu filmu w DD5.1 przez Power dvd też Ci nie graja . Nie zapominaj ze tylne glosniczki sa dedykowane do dzwieku Surround takze nie zawsze je slychac (slychac wtedy kiedy trzeba) chyba ze w prologic-u wtedy 2 surrond sa monofoniczne i powinny grac caly czas . Sprobuj jeszcze skonfigurowac karte dzwiekowa . w panelu sterowania powinienes miec ikone karty dzwiekowej ale nie ta windonsowa jesli nie masz to sciagnij sterowniki
 

pkomp

New member
to że ustawisz w karcie nawet 7.1 nie znaczy że taki sygnał zostanie wysłany - jak słuchasz muzyki to i tak poleci stereo

zacznij od kliknięcia test w opcjach ustawienia ilości głośników(jeśli masz taki przycisk) - jak zagrają wszystko to wszystko jest ok

wejdź jeszcze we właściwości wyjścia i ustaw jakie formaty ma przesyłać do ampli i w jakich częstotliwościach

w ten sposób mam bez problemu 5.1 w grach i filmach i stereo w muzyce - częstotliwości od 44.1 do 192kHz plus wysyłanie DD DTS i zwykłego PCM bez WMA Pro(ampli tego u nie nie tyka)
oczywiście na ampli mam wypisane jaki sygnał w danym momencie jest wysyłany i dla stereo jest to 2 channel

reszta bajerów już ustawiana w ampli choć sa jakies wtyczki typu surround dla winampa na przykład
 
Do góry