pomocy gra tylko jeden glosnik

osiak

New member
mam problem po podlaczeniu zestawu yamaha rx-v563 i dvd- s661 z glosnikami prism gra tylko jeden centralny glosnik, dvd i amplituner polaczylem kablem audio jack ktory byly dolaczony do zestawu.
sprawdzalem wszystkie mozliwe opcie konfiguracij ampolitunera i nadal gra tylko jeden centralny glosnik:confused: . proszę o pomoc
 

pintr

New member
Coś chyba nie taki kabel (jack to kabel z końcówką która wygląda jak te od słuchawek) a ty musisz podłączyć dvd albo cyfrowo(wtedy jeden kabel puszcza sygnał ze wszystkich kanałów i będzie to kabel cyfrowy optyczny lub elektryczny ) lub analogowo ( wtedy do każdego kanału musisz dać osobny kabel zwany chinch,czyli jak masz 5.1 wtedy 5 kabli między DVD a Amplitunerem + jeden do subwofera) no chyba że chcesz tylko stereo to wtedy tylko dwa kable chinch.
 

osiak

New member
moja pomyłka mialem na mysli kabelek chinch i takim podlaczylem dvd,
nazwa wejscia na amplitunerze to dvd audio i tam mozna podlaczyc kabelek chinch(czerwony i biały), wydaje mi sie ze po takim podlaczeniu powinny grac obydwa przednie glosniki a nie tylkoi jeden centralny
 

qqlek

New member
1 głośnik

masz amplituner z 2 wejściami hdmi, 2 optyki, coaxial itd
dvd z hdmi
i łączysz to cinchami?
proszę Cię...
litości
 

osiak

New member
qqlek napisał:
masz amplituner z 2 wejściami hdmi, 2 optyki, coaxial itd
dvd z hdmi
i łączysz to cinchami?
proszę Cię...
litości
podlaczylem to w celu sprawdzenia po powrocie ze sklepu, niewiem dokladnie jeszcze gdzie bedzie wszystko stalo dlatego wstrzymuje sie z kupnem kabli hdmi.
zadalem pytanie czemu gra tylko jeden glosnik centralny?
 

qqlek

New member
1 głośnik

osiak napisał:
podlaczylem to w celu sprawdzenia po powrocie ze sklepu, niewiem dokladnie jeszcze gdzie bedzie wszystko stalo dlatego wstrzymuje sie z kupnem kabli hdmi.
zadalem pytanie czemu gra tylko jeden glosnik centralny?

bo cinche nie puszczają odseparowanych kanałów?
wydaje mi się to normalne
jak byś miał głośniki 2+1 to pewnie grało by normalnie
przy 5.1 trzeba podłączyć czymś lepszym co bym amplituner rozdzielił tam gdzie trzeba
 
Do góry