POMOCY Co WYBRAC Onkyo vs Yamaha vx H/k

don111

Banned
soplus napisał:
Czemu tragedia i czemu słaby według Ciebie? (bo H/K nie podaje mocy tak ja Denon - całej na jedna końcówkę). Producent zaleca min moc ampli do RS8 40W na kanał, HK255 ma 55W, ja mam podłączone tylko stereo czyli 65W na kanał.Ja jestem zadowolony z tego co słyszę, sprawdzałem wcześniej MA BR6 i JBL ES 90 i to czego w obu tych konstrukcjach mi brakowało, odnalazłem w RS8.

I jedno pytanie do Ciebie, rozumiem że słuchałeś takiego zestawu skoro tak krytycznie się o nim wypowiadasz?
za słaby w sensie jakości dźwięku, nie mocy (tu może tylko troche...)
ten HK nawet z nieco gorszych kolumn od BR6 by nie wycisnął wszystkiego co potrafią

a to że zagrał dobrze z RS8 i lepiej od tamtych kolumn to oczywiste, ale we wszystkich przypadkach mimo wszystko ograniczał on mocno potencjał kolumn (w przypadku tamtych JBL może jedynie moc)
generalnie chodzi o to, że np pod dobrym wzmacniaczem BR6 by lepiej zagrały od HK 255 z RS8
 

soplus

Active member
Bez reklam
OK wiem że do stereo powinien być porządny wzmacniacz stereo, nie kina domowego. Ale odnośnie jakości stereo w AVR255, w porównaniu z tej klasy "japońcami" złego słowa nie mogę powiedzieć. W paru testach z czasopism branżowych napisano, że ten model jako jedyny w stereo ma zapędy audiofilskie. Zresztą mi odpowiada dźwięk wydobywający się z tego zestawu, inni wybrali by odmienny zestaw. O gustach się nie dyskutuje a i ucho każdy ma inne.
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Posłuchać, posłuchać i jeszcze raz posłuchać - papireowo (czytając) nie da sie kupić sprzętu, który może zadowolić każdego. Dla mnie jedyna droga do zadowolenia - swoje płytki (CD, DVDaudio i SACD) i marsz na odsłuchy!!;)
 

soplus

Active member
Bez reklam
I właśnie tak zrobiłem, swoje ulubione płytki i jazda. Fakt, że nie porównywałem z Denonem, Onkyo i innymi. Zawsze chciałem mieć Harmana (takie zboczenie). To co usłyszałem mnie zauroczyło i tak jest do dziś.
 

danziger

New member
Ja nie rozumiem jak mozna kupic amplituner do KD i suchać tylko w stereo... (na bardzo dobrych kolumnach zresztą) Przecież ten HK blednie przy wzmacniaczach stereo.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Spokojnie, to nie tak,że kupiłem sprzęt tylko jako stereo. W planach jest rozbudowa do 5.1 (oczywiście MA RS - może RX) + BP10 + plazma i będzie to chodziło jako kd. A swoją droga myślę też, żeby dokupić potem porządny ampli stereo.
 
Do góry