POMOCY - brak dźwięku !!! Podłącznie PC do SONY KDL-32W4000/4210 przez DVI-HDMI

garnett15

New member
Witam

Kupiłem tv lcd Sony KDL-32W4210 oraz następujące kable aby podłączyć do niego PC:
- Kabel HDMI/DVI Prolink Exclusive 5m
- Kabel wt. 3,5 str./2xRCA Prolink Exclusive - 5m
Komputer jest wyposażony w kartę graficzną GF9800GT z 2 wyjściami DVI oraz kartę muzyczną Creative SB Audigy

Problem w tym, że na tv jest obraz a dzwięku nie ma :( Grzebałem w ustawieniach źródła dźwięku ale albo tego nie umiem robić albo coś jest nie tak :( a może ja coś źle podłączyłem

Proszę o pomoc
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ten wtyk 3,5 mm to zapewne mini jack. Karta dzwiekowa ma pewnie wyjscie optyczne SPDiF, a czy zakupiles mini jack optyczny? Do jakich wejsc audio w TV podlaczyles kompa?
 

garnett15

New member
drosophilia napisał:
ten wtyk 3,5 mm to zapewne mini jack. Karta dzwiekowa ma pewnie wyjscie optyczne SPDiF, a czy zakupiles mini jack optyczny? Do jakich wejsc audio w TV podlaczyles kompa?

Witam

kupiłem te kable (zamieszczam nr aukcji bo nie moge jeszcze wstawiac linkow, bo dopiero co sie tu zarejestrowalem):
-aukcja nr 522419574
-aukcja nr 517365273
kartę dzwiekowa mam sb audigy i chyba nie ma w nim wyjscia spdif (jest digital out ale to chyba nie to ?) Niby w opisie w internecie jest napisane że obługuje spdif ale za grzyba nie moge dojsc w ktorym miejscu ma to wejscie :(
W tv podlaczylem to do wejsc HI-FI (L i R) oznaczone na rysunku w załączniku "capture" literką G

Z góry dziekuje za jakakolwiek pomoc
 

Attachments

  • Capture.jpg
    Capture.jpg
    117,6 KB · Wyś: 848
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
@garnett15


W twoim przypadku masz możliwość użycia dwóch sensownych połączeń PC z TV...


Pierwsza to analogoawa - Z PC DVI-> do TV VGA (D-Sub) + audio - przewód z dwoma wtykami 3,5 minijack (z dwóch stron) - gniazda H

Druga to cyfrowa - sensowniejsza (tym bardziej, że posiadasz już taki przewód) Z PC DVI-> do TV HDMI + audio - przewód z dwoma wtykami 3,5 minijack (z dwóch stron) - gniazda D,E


W4000a.jpg

Skoro masz już kupiony (5m) sesowny przewód audio to proponuję Ci zastosowanie (dobrej) przejściówki z 2xRCA na 3,5 minijack :)


Pozdro.


ps. "W tv podlaczylem to do wejsc HI-FI (L i R) oznaczone na rysunku w załączniku "capture" literką G".

Te wtyki to nie są wejścia tylko analogowe wyjscia sygnału (np. do wzmacniacza). Dlatego nie masz dżwięku z PC ;)
 
Ostatnia edycja:

garnett15

New member
a4tech napisał:
@garnett15


W twoim przypadku masz możliwość użycia dwóch sensownych połączeń PC z TV...


Pierwsza to analogoawa - Z PC DVI-> do TV VGA (D-Sub) + audio - przewód z dwoma wtykami 3,5 minijack (z dwóch stron) - gniazda H

Druga to cyfrowa - sensowniejsza (tym bardziej, że posiadasz już taki przewód) Z PC DVI-> do TV HDMI + audio - przewód z dwoma wtykami 3,5 minijack (z dwóch stron) - gniazda D,E


View attachment 2420

Skoro masz już kupiony (5m) sesowny przewód audio to proponuję Ci zastosowanie (dobrej) przejściówki z 2xRCA na 3,5 minijack :)


Pozdro.


ps. "W tv podlaczylem to do wejsc HI-FI (L i R) oznaczone na rysunku w załączniku "capture" literką G".

Te wtyki to nie są wejścia tylko analogowe wyjscia sygnału (np. do wzmacniacza). Dlatego nie masz dżwięku z PC ;)

Kupiłem przewód z dwoma wtykami 3,5 minijack i podłączyłem tak jak pisałeś i nic ;( może coś musze jeszcze przestawić, szlak mnie zaraz trafi na ten tv :(
 

garnett15

New member
z dzwiekiem z komputera jest wszsytko ok bo jak go podepne obojetnie gdzie minijackiem i ustawie tv na tryb pc to dzwiek dziala (ale tylko wtedy jak nie mam podlaczonego obrazu przy tym hdmi). Czytalem gdzies ze karty gf 9600 i mozliwe ze 9800 tez a ja taka mam maja taki blad ze niby symuluja ze wysylaja i obraz i dzwiek kablem dvi-hdmi, stad jesli mam podpiety tv takim kablem to tv mysli ze podlaczylem juz obraz i dzwiek, wiec jak podlaczam dodatkowy kabel z dzwiekiem na minijacka to tv go nie widzi. Czy ktos slyszal o takim absurdzie BARDZO PROSZE o pomoc !!!
 

a4tech

New member
Napisałeś - "...maja taki blad ze niby symuluja ze wysylaja i obraz i dzwiek kablem dvi-hdmi...". To jest jakiś ABSURD !!!


Karta graficzna czy to jest S3 Trio 2MB czy najnowsza konstrukcja Nvidii, ma służyć tylko i wyłącznie do wyświetlania obrazu.
Za dźwięk w PC odpowiada karta muzyczna.

Koniec i kropka.


Nawet nie mogę zrozumieć ewentualnej korzyści takiej "symulacji" :confused: :confused: :confused:


Wracając do Twojego problemu... Teraz to już całkiem zgłupiałem :confused: :???:

Wpierw piszesz, że nie masz dźwieku z PC na TV a teraz piszesz, że dźwięk masz ale obrazu brak. Gdzie tu logika ????? ;)
 

garnett15

New member
a4tech napisał:
Napisałeś - "...maja taki blad ze niby symuluja ze wysylaja i obraz i dzwiek kablem dvi-hdmi...". To jest jakiś ABSURD !!!


Karta graficzna czy to jest S3 Trio 2MB czy najnowsza konstrukcja Nvidii, ma służyć tylko i wyłącznie do wyświetlania obrazu.
Za dźwięk w PC odpowiada karta muzyczna.

Koniec i kropka.


Nawet nie mogę zrozumieć ewentualnej korzyści takiej "symulacji" :confused: :confused: :confused:


Wracając do Twojego problemu... Teraz to już całkiem zgłupiałem :confused: :???:

Wpierw piszesz, że nie masz dźwieku z PC na TV a teraz piszesz, że dźwięk masz ale obrazu brak. Gdzie tu logika ????? ;)

Już tłumacze
Jesli mam podlaczony pc do tv za pomoca kabla dvi-hdmi + dzwiek przez minijack, to dziala mi tylko obraz, jesli odlacze kabel dvi-hdmi to dzwiek zaczyna dzialac, tak jakby byl konflikt miedzy kablem od dzwieku i od obrazu
 

kronos85

New member
kolego poczytaj w instrukcji BO u mnie w w telewizorze tylko 1 hdmi obsługuje dzwiek analogowy po innych wyjciach idzie tylko dzwiek cyfrowy tj w twoim wypadku go nie usłyszysz.


Sorry pisze pozno po imprezie najprosciej to tak ze popróboj ten kabel
HdMI -Dvi do RÓŻNYCH wyjsc Hdmi podłaczyc i w telewizorze gdzies ustawic dzwiek analogowy i musi chodzic


ja mam tak podlaczonego laptopa mini jack + 2 RCa i do tego dvi-hdmi i chodzi jak ta lala :)))
 

Booraq

New member
Witam.

Pewnie juz musztarda po obiedzie ale... przypadkiem natrafilem na tego posta poniewaz tez mialem ten problem :/

U mnie podzialalo zmiana ustawienia w "panel sterowania NVIDIA"
w zakladce "zmiana rozdzielczosci" klikasz na swoj tv "TV SONY" i tuz nad podanymi rozdzielczosciami jest rozwijane menu "złącze" i trzeba wybrac HDMI-HDTV dzwiek WYŁĄCZONY"
Po tym zabiegu od razu pojawil mi sie dzwiek w tv.
kompa podpinam dvi-hdmi + mini jack dzwiek do zlacza HDMI 2 w tv bo tylko na tym zlaczu dziala dzwiek po osonym kablu.

Ja mam grafe gtx 260 i tez sa tylko 2 zlacza dvi. Tv to oczywiscie kdl 32w4000 i podlaczam kablem dvi-hdmi (bez stosowania osobnej przejsciowki)

Mam nadzieje ze komus jeszcze sie przyda ta informacja :)
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
a po co tak robisz skoro możesz podłączyć kabelkiem spdif z pinów na płycie głównej do pinów na karcie?chociaż nie wiem czy gtx260 już nie śle wprost po hdmi bez zabawy w połączenie grafiki z dźwiękówką...i wszystko wtedy wysyłasz hdmi

ps.a4tech to nobla powinien dostać za swe genialne stwierdzenie - widać że chłopak nie ma pojecia o kartach graficznych
 

PeterMac

New member
Bez reklam
pkomp - tak to mozna podłączyc jak sie ma karte grafiki oddzielna typu Nvidia Ati, a co w przypadku karty zintegrowanej typu "Intel HD Graphics" jedyne wyjście to kabel jack z karty muzycznej płyty głównej.
Tylko problem jest tego typu ze ten durny TV nie ma opcji ustawienia i przypisania dźwięku dla HDMI #2 albo z kabla HDMI albo z kabla analog.

Jak sie wepnie kabel DVI-HDMI to on automatycznie blokuje dźwięk po analogu i nie jest to do obejścia kompletnie, jedyna szansa to poprawne sterowniki które nie wysyłają błędnych informacji o dostępnym dźwięku dla gniazda DVI, Nvidia juz takimi dysponuje od bodajże wersji 195xx, Ati nie wiem, natomiast u Intela nadal jest z tym problem bo sam sie z tym borykam
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy pomogę ale u mnie w laptopie jak nie było dźwięku po HDMI (mam Vistę) to musiałem pobawić się w Panel sterowania - dźwięk - odtwarzanie - i tam mam zaznacząna opcję na głośniki więc musiałem ją odznaczyć i zaznaczyć opcję "cyfrowe urządzenie wyjściowe HDMI. Wtedy pojawiał się dźwięk po samym kablu HDMI. Czasami pomaga odłaczenie kabla i podłączenie ponowne
 

PeterMac

New member
Bez reklam
no ale chyba Ty masz HDMI-HDMI skoro musiałeś zaznaczyć "cyfrowe urządzenie wyjściowe HDMI.
U mnie po HDMI-HDMI to nie ma najmniejszego problemu :) nawet DTS-HD czy DDTrueHD leci w ampli ;)
Schody dopiero sie zaczynają przy podłączeniu DVI-HDMI + jack-jack 3,5m bezpośrednio do TV, telewizor nie chce przyjąć audio po analogu i go automatycznie blokuje mysląc ze dostaje audio po kablu DVI-HDMI gdzyż komputer wysyła fałszywe info.

http://support-us.samsung.com/cyber/popup/iframe/pop_troubleshooting_fr.jsp?idx=119385&modelname=UN55B7100WF&modelcode=&session_id=LR2dPlhp6n1vlgtwnpBGZZhkBCTyWB1zJnfXZ0MDVFQWQv993PYZ!383328342!1761676444!7501!-1!NONE!1259435613024

A na złość tego TV nie ma mozliwosci wyboru w menu opcjach z jakiego rodzaju ma dzwięku korzystać przy złączu HDMI #2 czy z cyfrowego tego w kablu HDMI czy z dodatkowego analogowego jack które jest wspólne dla HDMI #2
 
Ostatnia edycja:
Do góry