Pomoc z TV full LED ok.4000 zł -PS3-

dru766

New member
Witam. Po paru dniach(tygodniach?) szukania najodpowiedniejszego TV dla moich potrzeb, zdecydowałem się założyć tu temat, wiedząc, że znacie się najlepiej na wszelakich TV ;)

Na początku chciałem powiedzieć, że TV jedziemy kupić w sobotę, więc mam jeszcze parę dni na wybór. Więc teraz standardowy opis potrzeb:

odległość od ekranu 2-4m(można dowolnie zmieniać odległość)
jak słońce świeci w pokoju południowy-wschód(będą założone rolety)
Jak duży jest pokój25m
jaki masz obecnie telewizorstary, brzydki i duży CRT ;)
jakie programy najczęściej oglądasz filmy HD, seriale, discovery etc
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem raczej popołudnie - wieczór, chociaż w dni wolne również przedpołudniem
preferowana wielkość telewizora 40-46"
preferowana marka jestem otwarty na propozycje, słyszałem zarówno dużo złego i dobrego nt Samsungów, Sony, Sharp, LG
czego nie lubisz w telewizorach smużenia, sztucznych kolorów, ODBIJANIA SIĘ OBRAZU W TV JAK W LUSTRZE
jakie urządzenia będą podłączone Platforma N i co najważniejsze -PS3-
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń = 40% tv, 60% konsola
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = zwykle na wprost, ale czasem(dość rzadko) z boku.
telewizor ma mieć wifi niekoniecznie
ma czytać przez USB filmy byłoby fajnie, chociaż i tak kupujemy ps3
jakimi złączami i co chcesz podłączyć HDMI
ile programów HD powyżej 10
ile godzin dziennie ma grać telewizor sporo, czasem nawet około 8-12
ile osób zasiada przed telewizorem 1-3
ma stać czy wisieć stać
jaka klasa cenowa do 4000tyś, chociaż gdy polecacie coś naprawdę genialnego, do 4800 zł

Moje subiektywne komentarze: nie ukrywam, że kwota powyżej 4000zł to spory wydatek i dlatego bardzo ostrożnie planuję ten zakup.
TV będzie bardzo często używany do grania na PS3, dlatego szukam czegoś, co jest świetne do gier(online też) i nie laguje.
Napisałem w temacie LED, chociaż waham się jeszcze nad jakimś dobrym LCD, chociaż słyszałem dużo dobrego o LED(energia, kolory), zależy mi też na dobrej czerni.

Zastanawiałem się nad modelami:
Samsung UE40C6000, jednak ma on tylko LED na krawędziach, co mi niezbyt odpowiada.
LG 42LE8500, wydawał się idealny na moje potrzeby, jednak wysoka cena i ekran-lustro mnie trochę zniechęciły.
Sharp LC-40LE700E

Z góry dziękuję za każdą pomoc, codziennie będę sprawdzał temat i dopisywał jeśli coś będzie potrzebne :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
model do 4000 zł full led to Sharp 46 LX700.
Do porównania :
Panasonic 46G 20
Toshiba 46 WL 753
JVC 46S90
 

pc4150

New member
Tak jak kiki z Full ledów polecę SHARPA ale oprócz niego zastanów się także nad Sony HX800. Skoro dużo czasu potrzebujesz do konsoli to Sony powinien sobie świetnie poradzić w dodatku TV ma świetny obraz HD. Jego wadą są słabe kąty, ale jak sam napisałeś ty oglądasz zwykle na wprost. Dodatkowymi atutami ów LEDA jest dynamiczne wygaszanie (w praktyce czerń jest czarna)
oraz 3D READY (można dokupić transmiter i okulary i cieszyć się 3D) na koniec dodam jeszcze tylko, że HX800 ma bdb. jakość 3D dużo lepszą niż droższe Samsungi C8000 czy LG LX9500. Sony pod względem 3d ustępuję tylko plazmą Panasonica
 

dru766

New member
A co powiecie na tego LG 42LE8500? Z tego co czytałem(również na tym forum) ludzie bardzo pozytywnie się o nim wypowiadają, dodatkowo LG mają profesjonalną fabryczną kalibrację co też by mi pomogło, co to lustrzanego ekranu to może z roletami dałoby radę? ;)

@kiki i pc4590 sprawdzałem tego sharpa i chyba nie będę miał możliwości go kupić w mojej okolicy :/
 

pc4150

New member
LG hmm... do oglądania programów przyrodniczych ... jak najbardziej
Do sportu już nie koniecznie ze względu na skopany system powielania klatek który pozostawia wiele artefaktów.
Do gier oczywiście wszystkie systemy się ustawia się na OFF ale wtedy obraz nie wygląda ładnie a przynajmniej nie na tyle ile jest wart ten telewizor
 
Do góry