[pomoc] wybor tv zamiast monitora do PC

rostu

New member
[pomoc] wybor TV-LCD zamiast monitora do PC

Witam
Jako, ze z czasem u mnie ciezko (sesja/praca/zycie) i nie mam kiedy posiedziec te ~kilkadziesiat godzin przy komputerze to mam prosbe do fachmanow o mala pomoc w wyborze :eek:k:.

Tyle o ile sie orientuje to samsungi z serii 565, 656 dzialaja najlepiej w trybie PC ale nie jestem pewny, wiec miedzy innymi o to rowniez sie was pytam. Dokladniej mowiac widzialem do tej pory jeden model (656-37') efekt oszalamiajacy -) jakosc w rozdzielczosci full hd bym powiedzial, ze wrecz jak na monitorach z wyzszej polki. W koncu matryca S-PVA robi swoje (teraz mam monitrorek 19' panorama na TN i przy porownaniu stawiajac go obok ma wyraznie gorszy obraz od tego samsunga)

Konkretniej:
- interesuje mnie 37 cali (tak tak... dla jednych to za duzo do komputera ale dla mnie po kilku godzinach siedzenia frajda, wiec jesli chodzi o rozmiar to jestem juz zdecydowany. 40 wydaje mi sie, ze bedzie za duzy do txt).
- rozdzielczosc naturalnie tylko i wylacznie natywna - FullHD.
- TV ma zastapic zupelnie monitor, wiec musi byc jak najlepiej kompatiblny z pc (na panorame mam juz kupca, wiec nie bede mial alternatywy)
- uzywac go bede do wszystkiego po trochu + skystar hd ci (sygnal z telewizji satelitarnej przez pc - telewizja n, w przyszlosci ps3/xbox360) jesli chodzi o priorytety to na poczatku sygnal z pc, reszta schodzi na drugi plan.
- kasa... mamona... powiedzmy, ze max to 3.000 ale czym mniej to lepiej (cena/jakosc)

Chetnie wyslucham wszystkich propozycji, naturalnie z uzasadnieniem dlaczego ten ekran a nie inny.
Jak sie ma sprawa z odswiezaniem? (wydaje mi sie, ze jest mala roznica pomiedzy 50Hz a 100Hz na LCD ale jednak jest, wiec pytanie czy w trybie pc da sie wycisnac te 100Hz albo chociaz 75Hz. Jesli tak to w jakich modelach?)
Mam nadzieje, ze pomozecie w tym trudnyn wyborze -)
pozdro!
 
Ostatnia edycja:

lee123

New member
miałem podobny dylemat w 32" , wybrałem 32w4000 soniacza bo ładniejszy i 5 lat gwary.. poza tym dostałem go w tej samej cenie co a656...
niema co prawda po d-sub fullhd, ale po hdmi jest miodzio
mam podłączoną toshibe qosmio g30 i jedyne co mnie denerwuje to że dzwięk po hdmi włącza sie po 3 min ???... nie wiem czemu....
pozdrawiam
 
Do góry