Pomoc w wybraniu TV 49" 4K HDR do 2600zł

Gomlin

New member
Witam,
być może ktoś zauważył mój wczorajszy temat o tym jak TV LG 49UH603V zrobił mi psikusa i się zepsuł po miesiącu. Do teraz nie wiem czy to matryca czy coś innego - bynajmniej w dziale serwis nikt mi nie odpisał. TV mam zamiar oddać na rękojmię żądając wymiany na inny model (bo tego już nie chce po tym incydencie) bądź zwrot kasy.
Telewizor kupiłem bez namysłu - a na pewno bez fachowego oka. Tym razem więc chciałbym się Was poradzić jaki TV wybrać. Interesujące mnie dane to:

- 49"
- 4K
- HDR
- Cena do 2600


Wiem, wiem - ostatni czynnik spisuje mnie na straty pod względem 4K i HDR - aczkolwiek nie jestem wielkim pasjonatom by wymagać pełnej profeski w tym temacie.
Powiem tak - mając tego LG, który się zepsuł byłem zadowolony z obrazu jaki prezentował - zatem bardzo wymagający nie jestem. Tv ma służyć głównie do gier i filmów.
Mam w planach Xboxa One S lub X - czyli kwestia HDR-u jakieś znaczenie ma, pytanie czy z tych telewizorów w tej cenie idzie coś istotnego wycisnąć ? Osobiście mając tego LG i włączając to słynne HDR Pro nie widziałem większej różnicy - choć może to kwestia tego, że póki co mam zwykłego Xboxa One bez HDR-u ?
Zanim wymienię modele jakie wyszukałem chciałbym spytać jeszcze o jedną rzecz - mianowicie:
Gdy na telewizorze oglądałem programy telewizyjne, grałem z konsoli czy odtwarzałem filmy z dysku - wszystko było pięknie. Problem miałem przy podłączonym komputerze przez HDMI - gdy zapodawałem sobie choćby filmik z youtube'a na cały ekran to u dołu ekranu (mniej więcej 1/4 od dołu) pojawiała się tak jakby pozioma linia przecinająca obraz co przy dłuższym oglądaniu strasznie drażniło. Przy statycznym obrazie nie było nic, przy większej akcji (film,gra) takie załamanie obrazu czy przecięcie miało ciągle miejsce - stąd pytanie czy przy tych telewizorach też tak będzie ?
Szczerze mówiąc wcześniej miałem starego już (10 lat) Samsunga 37" i takiego efektu nie było.

Przechodząc do konkretnych modeli jakie w tej cenie wyhaczyłem to:

- Philips 49PUS6401
- Philips 50PUS6162
- LG LED 49UH6507
- LG LED 49UH600V
- LG LED 49UF695V
- SHARP LED LC-49CUF8472
- PANASONIC LED TX-49DXU601E
- THOMSON 49UC6406
- SAMSUNG UE50MU6102
- SAMSUNG UE49KU6400


Pytanie, w którym (na miarę ich możliwości) będzie najlepiej działał HDR ? I ogólnie też, gdzie będzie najlepsza jakość obrazu czy czerń (nie wiem za bardzo co się bierze pod uwagę). System ma dla mnie mniejsze znaczenie - najważniejsze by miał aplikacje pokroju Netflixa, HBO GO, Ipla i inne - ale to obecnie chyba każdy system oferuję więc raczej zbędne kryterium tak samo jak Wifi, DLNA.
Liczę na brak komentarzy wyśmiewających 4K i HDR w tym zakresie cenowym - zakres cenowy jest jaki jest a wymagający specjalnie nie jestem - co nie zmienia faktu, że jest kilka modeli to jednak by się chciało najlepszy spośród nich a nie chybił-trafił jak wcześniej :)

Dziękuję za każdą poradę :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wymieniłeś wszystkie modele 50Hz, a przecież za niewielką dopłatą masz Philipsa 49PUS6561 za 2899 zł - czyli z matrycą 100Hz.
Z Twoich wybrałbym 49PUS6401.
Ale sprawdź z modeli 50Hz - TCLa 49C70 za 2799 zł
Do każdego jak się zalogujesz w Klubie HDTV :
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html#post104906
Masz kalibrację gratis , a do TCLa jeszcze gratis pilota do obsługi głosowej gratis.
 

Gomlin

New member
Co do Philipsa 49PUS6561 to wydaje mi się czy tam jest 50/60 Hz wszędzie podane ? Nie znam się ale tak właśnie zerkam na to.

Tak swoją drogą to jaka będzie konkretna różnica między 50/100 Hz? Tak wytłumaczyć na prostym przykładzie dla laika...

Zaś z moich podanych też wybrałeś Philipsa - napisałbyś dlaczego ? Czy np wspomniane samsungi są gorsze w jakiej kwestii - matrycy, hdr-u?

I do znawcy jeszcze raz powielę pytanie o efekt tej nieprzyjemnej linii poziomej o której wspomniałem w 1 poście - takowa po podłączeniu PC i grach/filach będzie występować na Tv nadal ?
 

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do 4K to nawet 55 cali jest za mały.PUS6561 jest 100Hz z HDR.Android
przy szybkości 40Mb śmiga bez najmniejszych zakłóceń.Kupiłem go za
3600zł wiedząc,że za takie pieniądze czerń nie super.Jest całkowicie do
przyjęcia.I tyle.
 

Gomlin

New member
Gdzie to w specyfikacji jest konkretnie podane, że ma 100 Hz ? Bo ja widzę albo przy zasilaniu 50/60 Hz lub że 1600 odświeżanie (bo jakaś tam technologia)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 55PUS 6561 ma 100 Hz i kosztuje 3550 zł z kalibracją.
W klasie cenowej jest najlepszą ofertą.
 

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do 4K to nawet 55 cali jest za mały.PUS6561 jest 100Hz z HDR.Android
przy szybkości 40Mb śmiga bez najmniejszych zakłóceń.Kupiłem go za
3600zł wiedząc,że za takie pieniądze czerń nie super.Jest całkowicie do
przyjęcia.I tyle.
Jako ciekawostka:
dziś przed obejrzeniem z YT demo z OLED LG ambilight ustawiłem jako
natura(zielony) i przy oglądaniu czarne było czarne.Philips 55PUS6561.
Cieszcie sie każdym dniem.
 
Do góry