Pomoc w wyborze

achim69

Member
Witam.
Posiadałem kilka ponoć dosyć dobrych amplitunerów KD ,między innymi MARANTZ SR7002 a ostatnio ARCAM AVR350.Chciałem mieć dobre kino i stereo ale niestety te ampy w stereo nie zagrały do końca tak żeby mnie to zadowoliło.Postanowiłem więc że z kina na rzecz samego stereo nie chcę rezygnować dlatego sprzedałem Arcama avr350 ( 2300 zł) ,teraz chcę kupić jakiś używany amp z pre-outem i do niego dokupić jakiś wzmak stereo.
Po przeglądnięciu rynku wtórnego znalazłem kilka ampków z pre-out:
HK AVR 335 - ok.700 zł
HK AVR 347 - ok.1000 zł
HK AVR 350 - ok.1000 zł
ARCAM AVR 200 - 1100 zł
YAMAHA DSP-A1 -ok.1200 zł
YAMAHA DSP-A2 -ok.1000 zł
Proszę kogoś obcykanego w temacie amplitunerów o pomoc w wyborze czegoś z tej listy.
Proszę nie pisać czegoś w stylu "lepiej coś z hdmi i dekoderami dźwięku hd"bo mnie to nie interesuje.
Ma to grać z MONITOR AUDIO BX6,lubię jak w kinie słychać dużo detali,jak tworzy się szeroka scena i dźwiek odrywa się od głosników.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To są dobre używane klocki, więc skupił bym się na kupnie najbardziej wiarygodnego i mało używanego sprzętu, a bardziej nacisk bym położył na dobór odpowiedniego wzmaka. Trochę mnie dziwi że Marantz 7002 a tym bardziej Arcam 350 nie zadowolił Cię w stereo. Mam teraz test Arcam 360 i może on konkurować nawet z niejednym wzmakiem stereo, więc możliwe że masz dość wysokie wymagania co do jakości w stereo. W kinie wszystkie zagrają dobrze, a bardziej połóż nacis na dobór wzmaka, bo widzę że na tym Ci głównie zależy. Do tego jakiś dobry nośnik.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

achim69

Member
Dzięki Krzysiek za odzew.Odnośnie moich wymagań-chyba są normalne.Naczytalem się o amplitunerach różnych testów i myślałem że jak kupię któryś z tych super ocenianych w stereo to mnie to zadowoli ale starczyło że kumpel podpiął pod moje BX6 NAD-a C320BEE i te amplitunery przy tym wzmaku wyglądały biednie ,dlatego zdecydowałem że kupię tańszy amp z pre-out do kina ,a do kasy co mi zostanie z różnicy sprzedaży-kupna ampa coś dołożę i kupię jeszcze wzmacniacz.
Na wzmacniaczach nie znam się wcale więc proszę też o jakieś propozycje używanych lub nowych do 1500 zł.
Czy dobrym nośnikiem jest odtwarzacz blu-ray czy kupić odtwarzacz cd,a jeśli tak to jaki,wolę kupić używkę z wyższej półki niż nowy z niższej.
W muzyce lubię detaliczność ,miękki basik i szeroką scenę,słucham wszystkiego oprócz muzyki poważnej i ostrego metalu.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na pewno do muzyki lepszy byłby jakiś odtwarzacz CD. Parę stówek więcej kosztuje NAD C326, ale warto kupić. Dźwięk jak najbardziej ok.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Drzymek

Member
Witaj kolego.
Ja taki dylemat mam już parę dobrych miesięcy.
Obecnie gram na DENON 3805 + Klipsch F2 + C2 + 4x KEF C1 + Klipsch SUB 10

Jest dobrze, całość gra bardzo muzykalnie, ale chce się więcej.
Od jakiegoś czasu poluję nieustannie na ARCAMA 300 lub 350 ale łatwiej chyba znaleźć yeti w Egipcie niż te ampy w przyzwoitym stanie, nie od handlarza. Twój temat bardzo mi pomógł, bo sam kłade ok 70% do 30 na stereo. Myślałem że Arcam 350 da radę, ale piszesz że Nad 320 go rozwala (co mnie bardzo zdziwiło). Sam też nie mam wogóle nacisku na dekodery hd.

Dlatego może poradzę Ci tak:
kup używanego Denona 3805 (chodzą po 1000zł) to jest na prawdę przyzwoity sprzęt (porównywałem z HK 635, Sony 840QS, Sony 790QS) i Denon bardzo dobrze daje radę w kinie, ma pre-out i kalibrację mikrofonem. W kinie rewelacja. Do tego mam zamiar dokupić wzmak, z trybem pracy jako końcówka mocy (ostatnio uciekł mi AUDIOLAB 8000S za 1400zł). Do stereo pracuje sam wzmak, bez amplitunera, a w kinie przełączasz wzmak na tryb końcówki mocy i dopalasz fronty. Do tego jakiś dobry DAC, lub CD (do grania w stereo). Taka konfiguracja zadowoli chyba najbardziej wybrednych.


Powiedz mi proszę, czy ten ARCAM 350 na prawdę nie spełnił Twoich oczekiwań?
Bo to jest moje marzenie jeśli chodzi o amplitunery, i wydawało mi się że już nie będę potrzebować do niego kupować wzmaka. Czytałem wiele, również na zagranicznych forach i to jest chyba najlepszy wielokanałowy amplituner na świecie który również dobrze gra w stereo (oczywiście mam na myśli przedział cenowy ok 2000zł). Może miałeś jakiś zgrzebany model? (to są straszliwie awaryjne sprzęty, bardzo często padały w nich układy DSP, a naprawa kosztuje ok 1500-2000zł).

pozdrawiam


p.s. po zakupie elektroniki, przyjdzie kolej na wymianę frontów
 
Ostatnia edycja:

achim69

Member
Co do Arcamów to miałem avr300 i 350.O ile dźwięk w avr300 podobał mi się zarówno w kinie i stereo (niestety zepsuł się pod koniec 30-dniowej gwarancji-zwróciłem go) tak 350-tka zagrała znacznie gorzej,mniej szczegółowo.Możliwe że było coś grzebane bo czytając te super opinie np. że nawet super grającą 300-setkę bije na głowę to się naprawdę negatywnie rozczarowałem jakością szczególnie w stereo.Po podłączeniu wzmaka od kolegi różnica była ogromna.W porównaniu z tym wzmakiem to avr 350 grał tak jakby ktoś grubym kocem okrył kolumny.
Aktualnie kupiłem wzmacniacz Onkyo A-5VL z wbudowanym DAC-iem i rozglądam się teraz za używanym amplitunerem KD.
Prawdopodobnie będzie to albo Denon o którym piszesz lub Yamaha RX-V661,ewentualnie coś z Harmana co najmniej z 3 z przodu.
Jeszcze wracając do arcamów to nie będę cię do nich namawiał bo miałem dwa i z obydwoma było coś nie tak,a przyznam że po przeczytaniu recenzji bylem bardzo "napalony" na taki amp.Po podpięciu wzmaków Nad i Onkyo przeszło mi już zupelnie,tym bardziej że tak jak napisałeś jest to sprzęt awaryjny ale i drogi.
 

mec05

New member
Według mnie nie ma się co oszukiwać żaden amplituner a słuchałem bardzo wielu, pewnie nie wszystkich, nie poradzi sobie w stereo, albo inaczej poradzi sobie jeżeli takie granie komuś wystarcza. Kwestia ile kasy na co kto chce przeznaczyć. AV Arcama grają bardzo dobrze ale do wzmaka stereo nieco im brakuje, ale są idealnym kompromisem.
 

Drzymek

Member
No właśnie. Potwierdzasz to, co piszą użytkownicy na zagranicznych forach. Awaryjność Arcamów, zwłaszcza układów DSP. Zamierzam ściągnąć Arcama 300 lub 350 z ebaya UK, od pierwszego właściciela, ale boję się że prędzej czy później szlag go trafi... BARDZO dużo czytałem na temat jego możliwości w stereo (na zagranicznych forach) i miałem nadzieję że to będzie "złoty środek" na kino i stereo.

Ale coraz bardziej skłaniam się na rozwiązanie "bezpieczniejsze" i dające więcej możliwości:

Obecny Denon, lub Onkyo 805 + starszy wzmak za ok 1000zł i do tego DAC za ok 500zł.

Trochę droższe rozwiązanie, ale chyba da więcej możliwości i lepszą jakość dźwięku, ale niestety komplikuje obsługę świecidełek. Fronty będę zmieniać po elektronice w przyszłości na coś używanego w granicach ok 3000zł.

p.s. co się stało z Twoim modelem?
 

achim69

Member
Mój Arcam avr300 miał taki objaw że czy w kinie czy w stereo w tylnym , lewym surroundzie tak z dwa razy na godzinę mialem bardzo głośny wystrzał.Jak miałem gości w domu którzy o tym nie wiedzieli to byli bliscy zawału po takiej akcji..
 

Drzymek

Member
Podsumowując temat, zdecydowałem się na osobny wzmacniacz.

Strach przed awaryjnym, starszym, bardzo drogim amplitunerem był na tyle silny, że wygrała opcja z wzmacniaczem stereo, który w kinie przełączony w tryb pracy jako końcówka mocy - dopala frontowe głośniki.

Trafił się młody, zadbany egzemplarz audiolab 8000s. Pomyślałem sobie: spróbujemy co to znaczy czyste stereo z prawdziwego zdarzenia, nie żadne półśrodki. Do tego DAC beresforda. Jak przyjdą klocki, to podzielę się wrażeniami. Jak uznam że wydanie kasy na w/w nie było warte, to pójdą na sprzedaż i zostanie sam DENEK 3805.

pozdraiam
 
Do góry