pomoc w wyborze

geomario

New member
Witam wszystkich.
12 lat temu dzięki temu forum kupiłem Sony KDF2010, który działa do dziś (3 lampa), do obrazu którego tak się przyzwyczailiśmy, że nie chcemy nic innego. Jakby jeszcze mógł wisieć i był 10-15 cali większy to by było idealnie, ale...
Postanowiliśmy z żoną o zakupie drugiego TV do sypialni (żona dotąd uważała, że TV i sypialnia się wykluczają), ale coraz częściej walczymy z dzieciakami o Soniacza więc ten nowy będzie do naszych potrzeb.
Niestety zmieści się tylko 43'' , który idealnie wpasuje się między szafki. Sypialnia jest od strony północnej, za oknem jest las więc słońce tam nie zagląda i generalnie jest tam dość ciemno.
Co do tego co na nim będziemy oglądać to: ja głównie sport z nc+(piłka nożna, koszykówka, siatka), żona głownie seriale z netflixa i showmaxa.
Już prawie wybrałem Philipsa 43PUS6501 ze względu na 100hz do sportu i ambilight, ale narzekań na powstające plamy na matryce jest sporo, może wiecie, że coś poprawiono w tej kwestii w nowych seriach? Na tym forum dobre recenzje ma TCL 43P6064, myślałem również nad Samsungiem 43MU6102.
Budżet nie jest jakiś sztywny, wiadomo im taniej tym lepiej, ale czy wydam 1700 czy 2300 to sprawa drugorzędna w tym wypadku.
Mariusz.
 
Do góry