Pomoc w wyborze zestawu kina domowego 5.1 do 12k

Adus66

New member
W przyszłym tygodniu umówię się na odsłuch.. zobaczymy jak to będzie, chciałbym kupić większe na długi okres czasu ale jeżeli będzie lipa w biorę mniejsze ;]
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie ma Lipy ;)
No nie wiem?:) Pewnie to kwestia upodobania jesli chodzi o bas. Ja mając Oli 30 na prawie tym samym metrażu nie wyobrażam sobie wstawienia Oli 40, podobnie jak MA BX5 vs BX6. Nigdy nie miałem jakiegoś niedosytu basu w stereo. W KD wiadomo jak jest, trochę ampli ogranicza kolumny ale przecież w kinie jest subwoofer. A przecież Klipsch RF mają można powiedzieć dość spory basik. Jak napisałeś, super sprawą by był odsłuch obu w domu. Jeżeli nie będzie problemów z RF 62, to już kolega nie ma sprawę załatwioną w przyszłości na przeniesienie zestawu do większego salonu.
Fakt, z tego co pamiętam U Ciebie jest podobny metraz, ale w miare wasko kolumny i siedzisz chyba dość blisko (nie pamiętam zbyt dobrze), ale basu mi też absolutnie nie brakowało, z resztą nie należę do osób lubujących się w duzej ilosci basu. Chodzi mi raczej o całoksztalt, wole mieć zawsze trochę rezerwy ;) ale nie wzialem pod uwagę, ze to Klipsche, wiec w zupelnosci będa optymalne 52, co innego Ikony.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wiesz, charakter dźwięku zarówno w RF52 jak i w RF62 jest ten sam, więc w salonie który jest niejednokrotnie większy od Naszego, a do tego dostosowany akustycznie większe wrażenie mogą zrobic po prostu mocniejsze kolumny. Najważniejsze jest dopasowanie do swojego pomieszczenia i warunków. Problemem przeważnie jest bas. . Dobrze by było abyś mógł nawet za kaucją wypożyczyć je do domu i porównać u siebie. Należy również pamiętać, że wygrzanie kolumn też ma wpływ na jakość grania. Z czasem ten basik stanie się milszy dla ucha i niżej zejdzie. Nie namawiam do mniejszych ani do większych, bo nie byłem w Twoim salonie więc nic nie mogę powiedzieć na temat akustyki. Tylko uświadamiam że w adaptowanych pomieszczeniach kolumny mogą zagrać po prostu ciut inaczej niż w warunkach domowych. Napisz jak po odsłuchach.

Fakt, z tego co pamiętam U Ciebie jest podobny metraz, ale w miare wasko kolumny i siedzisz chyba dość blisko (nie pamiętam zbyt dobrze), ale basu mi też absolutnie nie brakowało, z resztą nie należę do osób lubujących się w duzej ilosci basu. Chodzi mi raczej o całoksztalt, wole mieć zawsze trochę rezerwy ;) ale nie wzialem pod uwagę, ze to Klipsche, wiec w zupelnosci będa optymalne 52, co innego Ikony.

Ja do kolumn mam ok. 2,5m. Sprzęt i miejsce odsłuchu mam na przeciwległych, dłuższych ścianach. Kolumny rozsunięte ok. 1,50m. Ale czy ma to znaczenie przy określonym metrażu...? Dlatego trzeba wszystko przemysleć i dopasować:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry