Pomoc w wyborze wzmacniacz + kolumny

tman

New member
Witam,

chciałbym kupić sprzęt do kina w domu.

Początkowo miało to być Bose, ale osoba która mi to doradziła (i przy okazji zasugerowała układ kabli) chyba nie za bardzo się na tym znała, bo nie wiedziała, że sub jest aktywny (a sub miał być podłączony do żółtego kabla)

Bose więc odpada, potrzebny nowy pomysł.

układ kabli zaznaczony na poniższym rysunku. Jeśli postawić sub w kącie, gdzie kable się zbiegają (to nawet bose), to można się pokusić nawet o system 6.1 (i chyba o takim wzmacniaczu bym myślał).

Kable do przodów i tyłów wyprowadzone są pod sufitem, więc tylko system oparty o satelitki.
Telewizor zaznaczony czarnym prostokątem.

Budżet - chciałbym wydać nie więcej niż 6-8 tysięcy (kolumny 5.1 (6.1) + wzmacniacz).

Czy jest coś ciekawego przy takich ograniczeniach?

Powierzchnia pokoju to około 35-40 metrów, raczej otwarta, bez ciężkich zasłon, w środku pokoju jakaś kanapa, fotel i stolik.

Całość do filmów (DVD, DivX, zapewne BR) i muzyki (CD z przewagą mp3).

Z góry dzięki za opinie i sugestie!

(okazało się, że nie mogę dodać linku do obrazka: jest on w delihouse_pl/pub/audio.jpg)
 

tman

New member
Sprobuję jeszcze raz wrzucić link do rysunku:

audio.jpg


Pozdrawiam, dzięki za sugestie!
 

pkomp

New member
przerąbane - projektantowi skręciłbym kart za to że jest imbecylem bo nikt zdrowy umysłowo takie kosmosu by nie zaprojektował....toz to nawet zwykłych mebli nie da się ustawic a co dopiero kino by zagrało......

przedwewszystkim układ odwróciłbym o 180 stopni - znacznie mniej kłopotliwe ustawienie szczególnie jeśli muzyka ma zagrac - efekty mniej w filmach straca na beznadziejnych odbiciach od ścian

dlaczego?rozumiem ze masz schody na pietro?
 

tman

New member
Samych mebli to w tym pomieszczeniu jakoś dużo nie będzie - kanapa na środku i stolik jakiś i pewnie niewiele więcej - w jednym rogu jakiś półeczki, poza tym w "głównym prostokącie" tego pomieszczenia to już chyba nic - co najwyżej niska szafka pod telewizorem i to wszystko (z czasem pewnie się zagraci...).

Ale ogólnie - zabrzmiało groźnie...

tak, z tyłu są schody - takie pół otwarte:

tyl.jpg


spojrzenie na przód (tam gdzie ma być telewizor, center itp):

przod.jpg


A zastosowanie satelitek i ich przestawienie w stronę środka pomieszczenia nie rozwiązuje sprawy?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Monitor Audio BX2
Monitor Audio BXcen
Monitor Audio BXFX
Monitor Audio BXW10
BX2 na uchwytach vogels VLB200, do tego amplituner Harman i wszystko gra.
 

pkomp

New member
spójrz na zdjęcia i plan a nie piszesz że wszystko gra bo modele podałeś....

powiem ci że będzie trudno z frontem...te półeczki i komin skutecznie przeszkadzają
 

tman

New member
Jak pisałem: podłogówki nie da rady...

Co myślicie o takim zestawie:

Ampli ONKYO TX-NR 808 (alternatywnie model 608 lub 609)
Center + fronty DALI MOTIF
Tyły: DALI FAZON (ewentualnie takie same na fronty)
Sub: VELODYNE CHT-10Q

Sporo nienajlepszych opinii się naczytałem o onkyo 608 (że do kina jeszcze od biedy, ale do muzyki to na pewno nie..), natomiast o 808 raczej same dobre rzeczy...

chciałbym poznać wasza opinię..
 

tman

New member
A reszta? głównie wzmacniacz..?
na tyły fazon bo nie są tak wykorzystywane jak fronty, a jednocześnie tańcze nieco....
 

tman

New member
głośniki jednak zamienione na fazony (oprócz centralnego - motif). fazony mają możliwość obracania na stojaku (uchwycie do ściany_ - poprzez łożysko kulowe, motify można zainstalować tylko w opcji "do przodu" (bez możliwości obrotu, co w moim przypadku jest konieczne...)

808 kusi, bo ładny, duży, doskonale wyposażony (aż za dobrze). z pary 608/609 nie wiem czy nie lepiej jednak 608 - wykonany w aluminium, 609 to już chyba plastik..? a między sobą jakoś bardzo mocno się chyba nie różnią..?
 
Do góry