Pomoc w wyborze TV

kiloff123

New member
Jak zwykle, im człowiek więcej czyta, tym wie mniej. Planuje zakup nowego TV do nowego domu , obecnie posiadam 50" plazmę od LG 13-letnia i nadal działa świetnie i jestem z niej super zadowolony.
Oczywiście po doradach szwagrów, każdy ciągnie w swoją stronę - jeden ma samsunga, drugi SONY.

Pierwsza myśl - OLED czy miniLED, TV używany głównie wieczorem, w dzień jedynie czasem syn ogląda bajki, no i co tydzień/dwa F1 - reszta oglądania wieczorem. Z jednej strony OLED niby się wypala, ale, konsola będzie podpięta w innym pokoju pod obecną plazmę, a programów informacyjnych nie oglądam, z TV tak naprawdę to jedynie TVN TURBO czasem jest odpalone.

Przez miesiąc szukania już byłem kilka razy bardzo blisko zakupu, ale za każdym razem coś mnie odciągało od danego modelu. Tak szczerze to chyba jedyne do czego faktycznie jestem przekonany to LG serii G, ale kurcze 17k to ostateczność nie jestem pewien czy na prawdę zauważę aż taką różnicę.

Najpierw był QE75QN85C - ale, brak dolbyvision, jednak to mini LED a nie OLED, co do TIZENa się nie wypowiadam, obecnie wszystkie serwisy streamingowe odpalam poprzez XBOXa
później QE77S90C - podobno w dzień radzi sobie bardzo fajnie (F1), ale później doczytałem o problemach z czyszczeniem, i że jednak nie jest to sprawdzona jeszcze technologia, poza tym w sklepie odpaliłem sobie z tv jakiegoś eurosporta i tragiczną pikselozę zobaczyłem
następnie był sony 75X95L - bo naczytałem się o świetnym upscalingu, cena co prawda zaporowa, ale do przełknięcia, ale oczywiście gdzieś tam o jakichś problemach w smużeniu czy czymś poczytałem...
oczywiście LG serię C3 tez brałem pod uwagę, ale podobno jest to ciemny tv, a ja jednak w ciągu dnia tą nieszczęsną formułe oglądam ...

TCLa jakoś nie chcę, wolę dopłacić za inną markę, do wychwalanego tutaj PHILIPSa nie jestem przekonany,

jeszcze pytanie odnośnie wielkości, tak wiem, że dla podanej przeze mnei odległości powinno być 75-77", ale obecnie z tej samej odległości oglądam 50" i jakoś nie bardzo potrafię sobie wyobrazić, że potrzebowałbym więcej niż 65" ...

wrzucam też tutaj ankietę :

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 50m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? jedna sofa na wprost, druga pod kątem 45 stopni (nie korzysta się z niej na codzień)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? około 8m przed TV okno o szerokości 2,6m, po prawej stronie od TV okno o szerokośći 4m, generalnie salon mocno słoneczny, ale korzystanie z tv głównie wieczorem
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? cyfra, HBO, NETLFIX - problemem może być łącze internetowe, obecnie radiówka, może kiedyś uda się podpiąć światłowód
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? brak ?
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głównie wieczorami, w dzień F1 i bajki
17. Preferencje co do wielkości? 65"/ 75"
19. Preferencje co do marki ? LG, SONY, SAMSUNG
20. Czy telewizor ma mieć 3D ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? i to jest bardzo dobre pytanie, pewnie wolałbym zmieścić się w 10k, ale nie jest to warunek konieczny
 
Do góry