Pomoc w wyborze TV - pilny zakup!

jurcio6

New member
Witam.

Przeszperałem forum, ale nie znalazłem tematu, który odpowiadał by w 100% na moje wszystkie pytania, dlatego też proszę o pomoc w doborze telewizora - wiadomo, że wydając chcę zrobić to jak najlepiej. Nie jestem też pewien czy plazma czy LCD, ale przy takim sobie sygnale lepiej chyba plazma, toteż w tym dziale piszę. Do rzeczy!

Jaki pokój - wielkość ok 3.0/3.5m x 8.0 m
Preferowana wielkość matrycy – mniejsza niż większa (proszę zupełnie nie sugerować się rozmiarem pokoju*) - myślałem o 42'', ale to ponoć mało jak na 3m od ekranu.. choć rodzice mają taki i dla mnie wydaje się on zbyt duży
Jaki sygnał – kablówka analogowa Maxtell, docelowo telewizja cyfrowa (może za jakieś pół roku)
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – raczej na wprost
Jaka odległość od ekranu – 2,8m
Jakie urządzenia do podłączenia - laptop(HDMI), docelowo potem jakiś odtwarzacz DVD/kino domowe
Jaka klasa cenowa – max do 2,500zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – pół na pół
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – pokój z oknami na przestrzał, północ-południe (spore nasłonecznienie, docelowo jakieś rolety)
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-5
Jaki masz ulubiony program – sport (piłka nożna, siatkówka), filmy (z kablówki/komputera), filmy przyrodnicze
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - ze słabym światłem (lampka/kinkiet)
Ma stać czy wisieć - stać na komódce
Czy ma być HD Ready czy Full HD – chyba nie warto Full HD(?), więc raczej HD Ready

*proszę nie sugerować się sporą wielkością pokoju, ponieważ będzie on podzielony jakby na dwie części - jedna jadalna, natomiast druga "kinowa", więc telewizor i kanapa stoją i tak wszerz, a co za tym idzie, ta długość pokoju 8m nie ma chyba zbytnio znaczenia.
 

shyha

New member
Nie doradzę Ci co do modelu, ale 42 jest za mały. Zobaczysz za pół roku będziesz żałował że taki mały kupiłeś. Z 46 będziesz dłużej zadowolony jeżeli chodzi o wielkość.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Trudno tak konkretnie doradzić.
1. Plazma czy LCD? Każda z tych technologi ma swoje wady i zalety i każda rada będzie subiektywna, gdyż każdy postrzega świat inaczej. Za plazmą przemawia obraz bardziej plastyczny - zbliżony do kinowego ( mi właśnie to odpowiada) i ciut lepiej sprawdza się ze słabszym sygnałem.
LCD da CI obraz bardziej ostry (ale tutaj uwidocznią się mankamenty słabego sygnału).
Przy dobrym jakościowo materiale myślę tutaj o HD obydwie technologie sprawdzają się znakomicie. Ale najlepszym rozwiązaniem jest zobaczyć na własne oczy jak dane panele wyświetlają obraz. ( i to najlepiej w domu - nie w sklepie).

W przedziale cenowym jaki podałeś to zobacz może :
Plazma Panasonic
Panasonic TX-P42G30E 42" - Telewizory plazmowe - Panasonic TX-P42G30E 42" cena od 2630.00zł - choć tutaj trzeba zwiększyć budżet, ale warto.
Jeśli coś tańszego to popatrz tutaj
Telewizory plazmowe 42 - 43 cale DVB-T+ (MPEG4) DVB-C cena - Porwnanie cen w sklepach

Przy LCD odpuść sobie tanie modele z podświetleniem LED.....
 

adgjm

Member
Nie doradzę Ci co do modelu, ale 42 jest za mały. Zobaczysz za pół roku będziesz żałował że taki mały kupiłeś. Z 46 będziesz dłużej zadowolony jeżeli chodzi o wielkość.

Ja kupiłem 42 cale i po dwóch dniach już żałowałem że nie kupiłem 50 cali.Mówi się trudno.Zobaczę w jaką stronę pójdzie technologia 3d i wtedy zmienię na większy.
 

jurcio6

New member
Hmm nie wiem jak 42 może być "za mały" :) Póki co oglądam na monitorze 23'' i tunerze w tragicznej jakości - co może być gorsze? :D

Tak jak pisałem - rodzice na dole mają 42'' i jak się ogląda te programy z kablówki z tych 3 metrów to wydaje się, że ekran jest wręcz zbyt duży. Nie wiem skąd takie wrażenie... być może przy filmach w jakości HD faktycznie jest zupełnie odwrotnie, ale póki co nie będę miał możliwości oglądania takowych, więc zostaje nędzna kablówka.

A z 46'' ewentualnie jakie plazmowe modele są godne polecenia w tym przedziale cenowym (do 2,5k zł)?

Na skąpcu znalazłem tylko coś takiego: Panasonic TX-P46U20
Nie mam pojęcia co to za Panasonic, może ktoś potrafi go ocenić?
 
Ostatnia edycja:

5hiva

New member
Ja do niedawna też oglądałem tylko na monitorze 22''. Teraz przeprowadzając się zdecydowałem się na samsunga właśnie 51d6900 i mam z kanapy 2-2.4m i jedyne co mogę powiedzieć (i chyba nie skłamię jeśli powiem że także wszyscy co u mnie oglądali) to to że w żadnym wypadku nie jest za duży. Jest perfekcyjny [mówiąc w tym momencie tylko o wielkości] i nawet nie boli oglądanie słabej jakości analogowej kablówki. Przy HD mógłby być jeszcze większy i nadal oglądało by się komfortowo.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ten model Panasonic TX-P46U20 "szału nie robi" to taka marketowa wersja, trochę okrojona, aczkolwiek nie jest taki zły....
 

jurcio6

New member
W takim razie czy jest szansa kupienia jakiegoś sensownego odbiornika 46 lub 50 cali w pieniądzach do 2500zł? Załóżmy, że na ten rozmiar bym się zdecydował ;)

Czy np. taki LG 50PV350 będzie ok? Kosztuje ok. 2200zł + transport, czy do 2500zł znajdzie się coś lepszego?
 
Ostatnia edycja:

jurcio6

New member
I jak myślicie - znajdzie się coś lepszego w tej kasie niż LG 50PV350 (lub 50PV250)? Znalazłem ten TV w dosyć okazyjnej cenie i jeśli nie ma nic lepszego, to byłbym na niego zdecydowany..
 
Do góry