POmoc w wyborze TV LED lub Plazma...

Sorn

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Około 30 metrów kwadratowych
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5-4 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Najczęściej 2 max 5-6
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Bokiem również
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? To jest dobre pytanie bo myślę nad dwoma opcjami.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Pokój mam jasny czasami mam tak,że słońce pada mi na telewizor, ale głównie wieczorem.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Fujitsu Plasmavision W 42'
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz, Full HD i możliwość podłączenia USB. Reszta w sumie nie jest aż tak bardzo ważna.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Teraz jest UPC, ale planuje przejść na N lub cyfre +
10.Jakie urządzenia ? Teraz nie planuje żadnych konsol bo nie gram itd. Na 100% będzie kino domowe poszukuje srebrnego kina do 2500zł max :)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? W dni pracujące to max 1,5 na weekendy czasem z kolegami robimy maratony seriali po 10 -15h :p
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Każdą, jeśli poprawi to komfort oglądania.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Programy informacyjne w publicznej tv i jeśli coś to jakieś tam filmy thrillery itd - trudno określić...
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Jeśli będzie taka opcja to pewnie coś tam "popacze" :)
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Grałem jak byłem mały teraz mi się nie chce juz :)
16.Preferencje co do marki ? Ogólnie to nie, ale chciałbym mieć wszystko 1 firmy bowiem chce zdobyć możliwość używania jednego pilota - bo teraz mam pięć i czasem po pijaku nie umiem wyłączyć tv :p
17.Preferencje co do wielkości ? 46-47 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Ich kolor mam srebrny salon wiec potrzebuje srebrny tv...
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Głownie wieczorami jak maratony to cały dzień :p
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5500 +/-
21.Czy telewizor ma mieć 3D - Dziś to standard który jak dla mnie nie jest potrzebny. Ale skoro jest to wole pasywny bo chyba lepszy :)
 

Sorn

New member
Przyznam,że przed twoim postem rozpatrywałem:
->Panasonic 47DT50
-> Sony KDL-46HX850, ale ze srebrną deseczką :)

Owego czasu szukałem Philipsa z tej półki, ale spasowałem bo była dziura w tym przedziale cenowym. Teraz doszedł Philips 46PFL 7007... I chyba ma największe szanse na wygraną...

Mam jeszcze kilka pytań.
1.Odnośnie Philips:
- Czy to cudo ambilight robi wrażenie tylko jak się powisi na ścianie czy jak mam stolik na którym stoi tv, przy samej ścianie też będzie dawać podobny efekt?
2. Czy jak podłącze do niego kino Philipsa to będzie obsługa tych 2 urządzeń z jednego pilota?
3. Jak wygląda kwestia napisów txt w tym telewizorze bo słyszałem,że nie fajnie.

Oraz pytanie takie ogólne.
Który z tych 3 telewizorów byłby najlepszy?
 

Sorn

New member
Ogólnie ten tv nie jest na gwałt potrzebny. Jeśli będę kupował to grudzień/styczeń.
Teraz po prostu monitoruje co jest ciekawego. A tylko w philipsie mam już kino domowe w wersji 2.1 srebrne :)

Mam jeszcze pytanie o Panasonic TX-L47DT50E czym się różnie od wersji bez E?
 

Sorn

New member
Okej dzięki za podpowiedzi.Wstępnie wybrałem telewizory. Liczę teraz tylko, że cena Philipsa spadnie...
 
Ostatnia edycja:

Sorn

New member
Tak mi naszło kilka pytań jeszcze.
Ten Philips 7007 jest konkurencją dla której lini Sony i Panasonic
Czy Ambilight jest taki sam w tej wersji jak w 8007?

czytałem też,temat gdzie ludzie trochę płakali,na działanie tego tv...
 
Do góry