Pomoc w wyborze TV (dużo źródeł obrazu)

dejfjoe

New member
Witam,

proszę o pomoc w wyborze TV

1. Odległość od ekranu: 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Telewizor stoi przy oknie(okno z prawej strony). przez parę godzin słońce mocno świeci więc matryca matowa.
3. Jak duży jest pokój: ok 30 m.kw.
4. Preferowana technologia: LED, 3D
5. Jaki masz obecnie telewizor: LCD Samsung 32' HD Ready. Ogólnie jestem z niego niezadowolony. Kupiony był przełom 2005/2006, i pierwsze pół roku spędził więcej w serwisie niż w domu. Na jasnym tle migotały ciemne elementy. Nierówne podświetlenie matrycy (jaśniejsze pionowe pasy na całym ekranie). Dodtakowo wypala się na nim obraz. 10 Minut nieruchomego obrazu, np. z konsoli XBOX 360 i potem 20 minut widać wypalone obiekty przy oglądaniu filmu. Myślałem, że to tylko przypadłość Plazm...
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy, seriale, HD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Cały dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Bez światła.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: Ostry.
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa ze względu na światło
11. Preferowana wielkość telewizora: 42-47
12. Preferowana marka: Sharp, Sony, Toshiba, ale nie jestem znawcą więc zdaję się na was :) (najlepiej żeby to nie był Samsung - chyba że sytuacja się na rynku zmieniła i robią naprawdę dobre telewizory)
13. Czego nie lubisz w telewizorach: Zawodności, nierównomiernego podświetlenia matrycy, słabej czerni, wypalania się nieruchomych elementów obrazu, niskiego czasu reakcji, słabych kątów widzenia.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Dekoder UPC (HDMI), konsola XBOX 360 (HDMI), laptop (VGA, HDMI)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 40% TV, 30% XBOX 360, 30% laptop
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Głownie na wprost, ale zdarza się że oglądamy w kilka osób i wtedy kąty boczne, czasami dość duże (ale nich nie będzie to główny wyznacznik)
17. Czy ważne jest wifi: nie musi być
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie musi ich być
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: obojętne
22. Ma mieć 3D: tak, główne wykorzystanie 3D – XBOX 360
23. Ma mieć slot na karty SD: nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: Dekoder UPC (HDMI), konsola XBOX 360 (HDMI), laptop (VGA, HDMI)
26. Jaki masz sygnał: UPC
27. Ile programów HD: kilkanaście
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: full HD
30. Dvb-t: obojętne
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Ostry obraz, niezawodność, dobra czerń, brak wypalania nieruchomych obiektów, równomierne podświetlenie matrycy, dobre 3D na XBOX 360 (dynamiczne gry), płynność obrazu, brak smużenia (niski czas reakcji matrycy)
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: W tygodniu 6h, w weekendy cały dzień
33. Sugerowana cena: Do 3500 zł, chyba że coś co spełni moje oczekiwania w 100% to może być trochę ponad do 4000 zł MAX.

Jeśli chodzi o markę to napisałem o niej w 12 punkcie, ale czytając forum znalazłem dużo pozytywnych opinii o Philipsie (np. w dziale dot. XBOX 360). Nie wiem tylko jak z serwisem w razie awarii bo z tego co wiem Philips wycofał się z produkcji TV, ale to tak na marginesie. Proszę więc Was, jako fachowców o pomoc w wyborze nowego TV, który mam nadzieje będzie sprzętem na parę lat (przynajmniej 5:))
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Philips nie wycofał się z produkcji TV, ale od ludzi którzy coś kupili słyszałem bardzo niepochlebne opinie o tym serwisie.

Według mnie w tej kategorii cenowej wybór nie będzie aż tak trudny
Toshiba 46TL933
Sharp 46LE730
Choć przy Sharpie nie ma konwersji, a na xklocka360 z tego co pamiętam nie ma gier bezpośrednio w 3d, z powodu braku blu-raya.
 

dejfjoe

New member
No właśnie są gry w 3D i zależy mi na tym żeby to ładnie się prezentowało. Głownie strzelanki oraz tenis więc ważne żeby nie było żadnego smużenia i płynnie to działało. Konwersja znaczy że TV potrafi z obrazu 2D zrobić 3D rozumiem? Czy ktoś ma jeszcze jakieś typy albo może potwierdzić propozycje Karpaj'a? Czy ktoś miał styczność z tymi 2 TV po podłączeniu Xboxa 360? Jakieś doświadczenia z nimi i grami 3D. Może te telewizory były testowane przez redakcję HDTV.com.pl, bo nie mogłem znaleźć na forum.
 
Ostatnia edycja:

dejfjoe

New member
A jak z awaryjnością Philipsa? Nie ukrywam, że nie chciałbym powtórki sprzed paru lat kiedy mój nowy TV był więcej w serwisie niż u mnie, a kolega Karpaj pisał dodatkowo, że ich serwis szwankuje. Wyczytałem, że Philips produkuje w Chinach. Z tego co wiem to Sharp był ostatnia firmą która miała produkcje w Japonii. Jak to teraz jest, Chiny opanowały już wszystkich producentów i trzeba mieć po prostu trochę szczęścia, żeby nie trafić na "walnięty" egzemplarz?

I jeszcze jedna ważna rzecz. Nie ukrywam, że gram sporo w strzelanki po sieci na Xboxie 360. Tak więc input lag jest dla mnie bardzo ważny. Z testu Philipsa 42PFL 6007 wynika że jest na poziomie 50 ms. Nie będzie mi to przeszkadzać?
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
50ms jest całkiem dobrym wynikiem, który nie przeszkadza nawet w bardzo wymagających strzelankach (a lubię czasem pograć w BF3 lub starego dobrego CS 1.6, a taki input lag ma właśnie moja Tośka)
 

dejfjoe

New member
A jak ma się 3D w Philips 47PFL 6007 w porównaniu do Sharp 40LE830? byłem już prawie pewny tego Philipsa, ale ludzie piszą dużo negatywnych opinii co do błyszczącej matrycy... Sharp ma matową matrce, 3D aktywne (niby lepsze). A obraz 2D będzie dużo gorszy w Sharpie od Philipsa?
 
Do góry