Pomoc w wyborze TV do salonu

mac1982

New member
Z góry dziękuje za okazaną pomoc w temacie.

Przenoszę się do nowego domu i stary LCD (PHILIPS42PFL6008K ) dogorywa (padła płyta główna zaraz po gwarancji, na szczęście było ubezpieczenie i jakoś dotrwał przez te 6 lat do końca ubezpieczenia ale znowu głupieje)więc przyszedł czas na zakup czegoś nowego, tym bardziej że pokój większy

Rozmiar: 55 cali - 65 cali

Wielkość pokoju: ok.40m2, ale telewizor i kanapa jest na odcinku miedzy ścianami o długości 420cm

Odległość od TV: 2,5m - 3,5m
Sposób montażu: na początku będzie stał na szafce RTV, a jak finanse się poprawią to zawiśnie na ścianie na jakimś porządnym uchwycie z możliwością wychylenia o jakieś 45 stopni aby móc swobodnie oglądać TV ze stołu jadalnianego)

Ilość osób/kierunek: na wprost 2-4 osoby, pod kątem 1-2 osoby
Pora dnia: w ciągu dnia i wieczorami przy słabym oświetleniu
Źródło obrazu: telewizja naziemna, póżniej może dojdzie NC+ przez moduł CM oraz streaming po sieci (Netflix, Youtube, Kodi jak uaktualnie wtyczki)
Co oglądamy: Filmy, bajki, programy informacyjne
Co nas denerwuje: awaryjność:(, sam nie wiem, zależy mi na naturalnym w miarę obrazie, ze starego Philipsa byłem zadowolony w tej kwestii
Dźwięk: Mam soundbar SONOS, może dokupię subwofer do niego jak budżet się polepszy
Budżet: myślę że tak maksymalnie to 3900 zł, ale w związku z wykońćzeniem domu im mniej tym lepiej

Przy starym TV obecnie korzystam z Xiaomi Mibox z Android TV i daję radę (mam nadzieję, że podobnie będzie chodził ten w TV), lubię Ambilight szczególnie przy zgaszonym świetle ale zdaję się że póki co ma to tylko Philips (czy obecne modele są awaryjne czy już jest coś lepiej). Jeśli chodzi o wielkość to wydaje mi się że pewnie 55 cali będzie optymalnie, 65 cali przy kiepskim sygnale może chyba bardziej wkurzać (mowa o sygnale z naziemnej która póki co będzie przez jakiś czas jedynym sygnałem TV, nie licząć netflix, Kodi itp.)
Będę wdzięczny za pomoc w temacie, nie zależy mi na nowych modelach, ważne aby były optymalne:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sięgałby po 65:
- Philips 65PUS7303 za 3950 zł
- TCL 65DC760 za 3999 zł
- Hitachi 65HZt6 za 3950 zł
- TCL 65 C7026 za 3699 zł
Jesteś niebieski, więc kalibracja profesjonalna gratis, wtyczki gratis, dostawa gratis.
 

mac1982

New member
Ale czy 65 cali przy sygnale z naziemnej to ie za dużo??
Widziałem gdzieś LG 60 cali(co wydaje się być optymalne) w wersji budżet coś koło 3000 zł.
Uważasz że 55 cali bedzie za mały przy ok.300-330 cm ??
Bo jeszcze jest opcja ,że w przyszłości za jakieś 2 lata ten TV wyląduje w mniejszym pokoju, a wtedy może już OLED będzie trochę tańszy.
Czy TCL to nie Toschiba, bo póki co TCL jakoś średnio do mnie przemawia (pewnie nie wyrobiona marka, nie wiem jak z serwisem i częściami).
Może ktoś jeszcze coś podrzuci...
 

eckonom

New member
też mi się wydaję że 65 cali będzie bardziej odpoiwiednie, sama naziemna TV to nie wszystko, pisałeś o Netflixie itd. więc wchodzi w grę i wysoka roździelczość
myślę że przy 55 calach po dwóch dniach możesz zacząć żałować że nie wziąłeś 65-ciu
 

mac1982

New member
Jeszcze muszę przekonać żonę do większego TV;)
Wytnę karton i przyłożę czy się zmieści na ścianie i chyba pójdę w tego Philispa. Na Podole jest dodatkowy rabat 7% i z dodatkowym ubezpieczeniem na 5 lat wychodzi 4560 zł. Bo przebojach z TV Philipsa bez ubezpieczenia nie kupię już TV. Wtedy przynajmniej wiem ze 5 lat pochodzi. Bo raczej spodziewać się ze stanieją jeszcze bardziej to nie ma co;)??
Chyba ze macie jakieś inne propozycje co do TV, szczególnie te tańsze bo dom niezłe mi kieszeń wydrenował ;)
 

eckonom

New member
Może zobacz LG 65UK6500 za około 3500
Nie jest to wybitny TV ale ma spoko cenę, niezły smart z AI moze Ci się spodoba
Matryca to IPS ale jak oglądacie przy świetle nawet słabym to może da radę
 

Grzegorz68

New member
Ja niedawno przeszedłem przez czyściec wyboru tv ;) Oglądamy z odległości 3,5 m. Wybrałem 70 cali słuchając podpowiedzi, że cali nigdy za wiele. Jak przywiozłem to do domu i postawiłem w salonie to jakiś czas nie mogłem się przyzwyczaić do tego rozmiaru. Minął tydzień i wiem, że teraz mniejszego bym nie kupił. Moja rada brzmi: nie bierz nic poniżej 65 cali przy takich odległościach o których piszesz.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

mac1982

New member
A z ciekawości na jaki model postawiłeś??
Poważnie myśle na tym philipsem z uwagi na ambilight ale caly czas się zastanawiam.
Tak jak pisałem na OLEOLE jest dobra cena i co ważne mogę dokupić ubezpieczenie które przy obecnym TV mocno mi się przydało, bo po gwarancji lądował 3 razy w naprawie.
 

Grzegorz68

New member
Też w sumie mnie kusił ambilight ale koniec końcem jakoś Philips mnie subiektywnie nie przekonał. Bez żadnych uzasadnień logicznych, za to poszedłem na kompromis jakościowo/wielkościowo/cenowy i skorzystałem z promocji jaką sieciówki robią przed wejściem nowej fali tv na 2019. Niestety te telewizory są dostępne tylko w sieciach, chciałem kupić od Kikiego ale akurat tych modeli nie mial w rozmiarze 70 cali. Najpierw jak wszedłem do euro AGD i zobaczylem LG 70UK6500 to mnie zatkało z wrażenia, wielkość ekranu, jakość obrazu i cena 3999,-. Zamówiłem go odrazu bo nie mieli na stanie nówek. Potem zacząłem analizować sytuację i okazało się, że mediaexpert ma kontrofertę w postaci LG 70UK6950 za ta samą cenę. Zamówiłem go, odebrałem i nie żałuję. Jestem bardzo zadowolony.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

k3lt

New member
Dobrze wybrales, a Ambilight to robi wrazenie na poczatku a pozniej mysle ze wiekszosc to ustrojstwo wogole wylacza.
 

Alf2

New member
Dobrze wybrales, a Ambilight to robi wrazenie na poczatku a pozniej mysle ze wiekszosc to ustrojstwo wogole wylacza.



Mam od miesiąca Netflixa i ze zdziwieniem zauważyłem, że wiele filmów nawet tu posiada czarne pasy na gorze i dole ekranu.
Co w takim przypadku robi Ambilight?
Jaki kolor wyświetla poniżej i powyżej ekranu?
 
Ostatnia edycja:

mac1982

New member
Poszedł jednak Philips z dodatkowym ubezpieczeniem za 4400 (przynajmniej wiem, że 5 lat pochodzi). Ma ktoś może jakieś ustawienia do takiej wstępnej kalibracji zanim nie zrobię tej profesjonalnej??
 
Do góry