Pomoc w wyborze TV do 5000 zł

nicam16

New member
Witam.Potrzebuje pomocy przy wyborze telewizora dla ojca.Osobiście posiadam plazme Panasonic 50VT60 i jestem bardzo zadowolony i traktuję ją trochę jako punkt wyjścia.Wiem że plazma Panasonic już nie jest produkowana więc szukam alternarywy.Ma to być ekran minimum 55 cali i firmy Panasonic lub Sony .Myślę że na dzień dzisiejszy wolę wysokiej klasy tv Full Hd niż średni 4k.Nie musi mieć 3D.Potrzeba mi dość dobrych kątów widzenia i dobrej czerni jak i braku efektu snużenia bo ojciec ogląda głównie piłkę .Kwota to +-5000 zł.Z sony myślałem nad np. KDL 55W809CB a z panasonic to już nie wiem który bedzie dobrym wyborem.Może być też jakiś starszy model który ma lepszy obraz (bo na nim mi bardziej zależy) a mniej bajerów.Z góry dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

nicam16

New member
A co powiesz na temat SONY 55''LED KDL-55W809CB. Jakaś może tańsza alternatywa z Panasonica? Może TX-58DX730E i czym się różni od 750-tki ?
 
Ostatnia edycja:

nicam16

New member
Telewizor ma służyć długo (ok.5 do 10 lat ) Ogólnie skłaniam się ku Dx750 ale też zastanawiam się nad kupnem urzywanej plazmy tx-p55vt60 w podobnej cenie co dx750.Moje pytanie jak ten dx750 ma się do plazmy p55vt60 i czy dx780 jest lepszy od dx750 bo są praktycznie w takich samych cenach ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 5PUS6561 ma 4K, 100HZ, HDR, Vp9 - kosztuje 3599 zł dla niebieskich członków forum z kalibracją.
Jest jeszcze TCL 58S7806 za 3199 zł i Philips 55PUS7101 za 3999 zł .

Na najtańsze modele innych firm musisz dozbierać od 1-2,5 tyś zł.
Wówczas wystarczy na :
- Panasonic 58DX750 za 6299 zł
- Sony 55XD8505 za 5099 zł
- LG 55UH8507 za 5799 zł
- Samsung 55KS7000 za 5799 zł
 

nicam16

New member
Dzieki za podanie kilku modeli,przyjrzę się nim i pewnie coś wybiorę.Ostatnie pytanie -jak się ma jakość obrazu tych modeli które podałeś do plazmy Tx p55vt60.Wiem że porównanie plazmy z lcd jest trudne ale mam tylko takie odniesienie bo posiadam taką plazmę i czy dla mojego ojca lepiej kupić jakiś starszy tv lcd full hd np. Sony w805 lub w905 dla lepszej jakości obrazu niż inwestować w 4k którego i tak nie użyje przez długi czas ?
 
Ostatnia edycja:

nicam16

New member
Witam ponownie.Po wiekszym namyśle wybrałem Samsunga KS7000.Forum mi podpowiedziało na co mam zwrócić uwagę przy zakupie i potwierdzam problem z rozklejającą się obudową ponieważ przy pierwszych dwóch sztukach była rozklejona, w jednej był martwy piksel na zielonym kolorze i dopiero trzecia sztuka była do zaakceptowania.Po pierwszych testach powiem że jestem bardzo zadowolony z obrazu bo myślałem że lcd mnie niczym nie zaskoczy jeśli będę go porównywał do plazmy Tx P50VT60 ale miłe zaskoczenie.Obraz 4k powala szczegółami (nawet z 3-4 metrów jest to mocno widoczne w porównaniu z full hd),kolory (oczywiście na trybie "film" ) mi odpowiadają.Wiadomo są też pewne minusy jak mniej równomierne podświetlanie i tego typu wady lcd ale bardzo przyjemnie ogląda się na nim obraz.Nie testowałem jeszcze na całym filmie w całkowitej ciemności ale myślę że da radę.Kalibracja na pewno jeszcze pomoże wyciągnąć z niego więcej.Ogólnie bardzo dobry stosunek ceny do jakości.Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale pilnuj żeby Ci się nie rozkleił, bo inni już wymieniali na ... Sony.
W s[prawie kalibracji napisz proszę na PW.
 
Do góry