Pomoc w wyborze TV 55"

monster111

New member
Witam, poszukuje telewizora 55" a szczerze nie jestem w temacie. Przeglądam różne wasze posty i im więcej czytam tym mniej wiem :niewiem:

Tak przy okazji to logowałem się tutaj ostatnio w sierpniu 2008 :smile:, po udanym zakupie w sklepie audio video tv panasonic 42 plazma - do dzisiaj gra i całkiem nieźle - i sprzętu harman kardon - też gra do dzisiaj. Niestety plazmę muszę wymienić na coś większego. Plazma powędruje do drugiego pokoju. A więc:

1. Odległość od ekranu? 3.5-4m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Słońce rzadko świeci a jak już świeci to z lewej strony ale są rolety
3. Jak duży jest pokój? 25m2
4. Preferowana technologia? chyba LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TH-42pv80pa
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? rzadko dvb-t, filmy, seriale, dzieci bajki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? dzień i noc
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raz tak raz tak
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętne
11. Preferowana wielkość telewizora? 55" (ogólnie cały tv nie powinien pzekroczyć 123-124 cm szer tak więc musiałby być bez ramki lub z małą ramką
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? smużenia, słabych kolorów
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Harman Kardon AVR 255, DVD 39, HKTS 11, XBOX 360
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń?
50% TV ; 50% interet
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? racej na wprost ale lekko pod kątem też
17. Czy ważne jest wifi? TAK wbudowane
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? YOUTUBE
19. Czy chcesz surfować w internecie z poziomu telewizora? Niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, tvnplayer, ? Niewiele
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Mógłby mieć
22. Ca mieć 3D? Nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD ? Niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S? Niepotrzebny
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć?
mam podłączone pod 1 euro, component i chyba 2 hdmi, ale pewnie można inaczej
26. Jaki masz sygnał: Cyfrowy
27. Ile programów HD? Nie wiem ale nie za dużo
28. Ma stać czy wisieć? wisieć
29.Rozdzielczość: Minimum FullHD
30.Na czym najbardziej Ci zależy:
Na jakości obrazu i żeby trochę podziałał
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-7
32.Sugerowana cena:
do ok 5000, może być 4000 :D

tak jak pisałem wcześniej tv będzie wisiał na kolumnie której szer to max 124cm a nie chcę żeby odstawał.
i to tyle. pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zostałbym z wielkością 55"
- Sony 55W809 z Androidem
- Philips 55PFT6510 z Ambilihgtem i Androidem
- Hitachi 55HGW69
- Thomson 55UA9806
- Sharp 55XUE8772
 

monster111

New member
A wiec zawężamy poszukiwania. Co się zmienia:
- 55 cali 4k Uhd , matryca lepsza niż 60hz,
- philips odpada - mam 32 i często się wyłącza i sam załącza, poza tym nie maja zbyt pochlebnych opinii, szczególnie na androidzie
- panasonic odpada bo w większości maja klasę energetyczna B, a ma być A lub A+ :)
- android odpada zreszta nic sensownego w tej cenie z Androidem nie dostanę - przypominam ze chodzi o 4k
- myślałem o lg 850v ale sporo się naczytałem negatywnych opinii
- myślałem o samsungu ju7000 ale cenę trzyma ciut za wysoką
- myślałem o thompsonie lub Tcl ale nigdzie nie widziałem opinii ze jest super, żeby brać, jest zaje****y
- dołączamy do niego jeszcze dekoder cyfry ( i oprocz tego zestaw Harmana), Xbox zostaje przy innym tv.
Mam jeszcze z 2 tyg na zakup. Widzę ze waluty stoją wysoko wiec sprzęty szybko nie stanieją, może coś ciekawego się pojawi? :smile:
 
Ostatnia edycja:

dj.doc

New member
Samsung za drogi, LG kiepskie opinie, Sony, Philips odpada ze wzgledu na AndroidTV, Panasonic prądożerny, Thompson TCL brak testów. Do tego cena max. 5 tyś a najlepiej mniej :shock:
Kolego, sory, może się mylę ale niestety na chwilę obecną rzaden z czołowych producentów nie wyprodukował jeszcze TV spełniającego twoje kryteria.
 

monster111

New member
Kolego nie nabijają sobie ilości postów bezsensownymi komentarzami bo nie o to chyba na tym forum chodzi. Pytam się kogoś kto się na tym zna a nie kogoś kto nabija sobie posty. I nie irytuj się, a najlepiej nie odzywaj jak nie masz nic sensownego do powiedzenia. I czytaj dokładnie post przed daniem odpowiedzi. Ja nie skreślam lg,samsunga (jak będzie trzeba to dołożę)' thompsona i Tcl. Skreśliłem z listy panasa i philipsa. Liczę jak każdy kto się na jakimkolwiek forum o coś pyta o rzetelna odp lub przekonanie ze to jest fajne. Potrafisz wk****c człowieka w dzień wolny od pracy.
 

racuh

Banned
A wiec zawężamy poszukiwania. Co się zmienia:
- 55 cali 4k Uhd , matryca lepsza niż 60hz,
- philips odpada - mam 32 i często się wyłącza i sam załącza, poza tym nie maja zbyt pochlebnych opinii, szczególnie na androidzie
- panasonic odpada bo w większości maja klasę energetyczna B, a ma być A lub A+ :)
- android odpada zreszta nic sensownego w tej cenie z Androidem nie dostanę - przypominam ze chodzi o 4k
- myślałem o lg 850v ale sporo się naczytałem negatywnych opinii
- myślałem o samsungu ju7000 ale cenę trzyma ciut za wysoką
- myślałem o thompsonie lub Tcl ale nigdzie nie widziałem opinii ze jest super, żeby brać, jest zaje****y
- dołączamy do niego jeszcze dekoder cyfry ( i oprocz tego zestaw Harmana), Xbox zostaje przy innym tv.
Mam jeszcze z 2 tyg na zakup. Widzę ze waluty stoją wysoko wiec sprzęty szybko nie stanieją, może coś ciekawego się pojawi? :smile:

Jak tak czytam te wymagania to:
Samsunga sobie odpuść bo wszystkie UHD poniżej 5 tys są na matrycy natywnej 60Hz

A co do Panasonica to klasa energetyczna B oczywiście że zużywa więcej prądu, ale przyjmijmy, że oglądamy telewizję jak podałeś max 7h dziennie przez cały rok.

Panasonic 55CX700 klasa energetyczna B:
7h x 365dni = 2555 h x 129W (podane przez producenta) = około 329,6 kWh x 0,55 zł (cena za 1kW) = 181 zł

Samsung 55JU7000 klasa energetyczna A+:
2555 h x 82W (podane przez producenta) = 209,5 kWh x 0,55 zł = 115 zł

THOMSON 55UA9806 klasa energetyczna A:
2555 h x 112W (podane przez producenta) = 286,16 kWh x 0,55 = 157 zł

Czyli w rzeczywistości przy włączonym TV przez 7 godzin dziennie przez calutki rok oglądanie Panasonica będzie nas kosztowało 66 zł więcej od Samsunga a tylko 24 zł więcej od telewizora Thomson który ma klasę A.

Ale prawda jest taka że podane zużycie prądu A+ przez Samsunga jest w trybie ECO (Miałem w domu i osobiście sprawdzałem, pobór przy normalnej pracy przy ustawieniach fabrycznych wynosił 139 W, Gdy zacząłem załączać tryby oszczędzania to spadło nawet do 60 ale wtedy obraz jest tak ciemny że nie da się normalnie oglądać). A nie wiem jak to wygląda przy włączonym UHD bo nie miałem materiałów, a sprawdzałem na zwykłej antenie DVB-T.

Także widać wyraźnie że klasy energetyczne nijak się mają do prawdy jaką oferuje producent.

Ale to nie zmienia faktu że Panasonic w 2015 roku nie wyprodukował dobrego telewizora, a z wymagań Twoich na placu boju został tylko i wyłącznie Thompson mimo ogromnego zużycia prądu jak na klasę A.
 
Ostatnia edycja:

Calvex

New member
Ja mam ten sam problem. Chce kupić TV - najlepiej 4k do 5 tys zł i nic ciekawego nie ma ;/ Chyba zaczekam na modele z 2016 roku. Na Philipsie się raz już przejechałem i nigdy tv z tej firmy nie wezmę.
 

racuh

Banned
Ja mam ten sam problem. Chce kupić TV - najlepiej 4k do 5 tys zł i nic ciekawego nie ma ;/ Chyba zaczekam na modele z 2016 roku. Na Philipsie się raz już przejechałem i nigdy tv z tej firmy nie wezmę.

To będziesz musiał poczekać do listopada bo do tego czasu ceny będą jeszcze dosyć wysokie.
 

Calvex

New member
To będziesz musiał poczekać do listopada bo do tego czasu ceny będą jeszcze dosyć wysokie.

Nie ma takiej opcji bym tak długo czekał ;) Zresztą Philips 47" 6198k wyszedł bodajże w kwietniu 2014 roku ? Coś takiego, a ja początkiem czerwca już go miałem u siebie za 4200 zł.

Najgorzej wydane 4k w życiu :D
 

racuh

Banned
Nie ma takiej opcji bym tak długo czekał ;) Zresztą Philips 47" 6198k wyszedł bodajże w kwietniu 2014 roku ? Coś takiego, a ja początkiem czerwca już go miałem u siebie za 4200 zł.

Najgorzej wydane 4k w życiu :D

Niestety za nowości trzeba słono płacić, i jak się przekonałeś nie wszytko co nowe jest dobre. Na dzień dzisiejszy za dobry TV UHD 55 cali trzeba wydać ponad 5 tys a kupno mniejszego niż 55 cali mija się z celem kupowania TV w technice 4K, te poniżej 5 tauzenów to budżetówka albo wynalazek firmy chcącej się wbić na rynek tak jak Thomson, bo prawdę o danej marce można poznać dopiero po wielu miesiącach użytkowania a z tego co czytam tu już niektórzy mają z nimi problemy.
 

monster111

New member
No to chyba jednak wezmę samsunga 55JU7000, wydaje się być najbardziej sensownym rozwiązaniem. W tygodniu wjadę do jakiegoś marketu go obejrzeć. A te klasy energetyczne to faktycznie lipa. Nie przeliczyłem nigdy w ten sposób. Czy to będzie rocznie 100 czy 300 - zuPelnie się tego nie odczuje. Ekologia wszędzie modna :)
 
Ostatnia edycja:

jarek9306

New member
55x8507c ten tv ma świetny obraz android daje sporo zabawy i możliwości (samsung też) ale aplikacja KODI załatwia sprawę, noo i ten wygląd :) kwestia gustu ale sony bardziej nowoczesny:)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
55x8507c ten tv ma świetny obraz android daje sporo zabawy i możliwości (samsung też) ale aplikacja KODI załatwia sprawę, noo i ten wygląd :) kwestia gustu ale sony bardziej nowoczesny:)

Sony bardziej nowoczesny??? TV ma podwójną głowicę nagrywającą, która jest niewykorzystana z powodu ułomnego softu. To ma być ta nowoczesność??? To czy Soniak ma świetny obraz to kwestia subiektywnej oceny, mnie akurat obraz nie powalił. Samsunga JU7000 nie miałem jeszcze okazji osobiście przetestować, więc się nie wypowiadam co do jego obrazu. Ważne, aby sprawdzić TV przed zakupem, żeby nie było rozczarowania, bo same opinie na necie to nie wszystko, ponieważ obraz na tym samym TV dla jednego użytkownika może być piękny, to dla innego człowieka zaledwie przeciętny, bo ludzie mają różne oczekiwania. Ja sprawdzałem Soniaka razem z kolegą i on miał podobne wrażenia do moich. Za to dla kogoś innego obraz może być piękny, wszystko jest kwestią subiektywnej oceny. Najważniejsze jest to, żeby kupujący był zadowolony z zakupu, jeśli kupiłeś tego Soniaka, to najważniejsze, że obraz Ci pasuje, co potwierdza, że dokonałeś trafnego dla siebie wyboru :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony po kalibracji zagra lepiej co do jakości obrazu, a jak potrafisz obsłużyć Androida to i lepiej zagra multimedialnie.
Sony daje możliwość też przedłużenia oryginalnej gwarancji do 5 lat.

Mam teraz Philips 55PUS7600 i gra bardzo dobrze.
 

monster111

New member
Witam. Obejrzałem kilkanaście tv w marketach. I chyba zostanie samsung 55ju7000 lub 7500, wpadł mi w oko tez lg 55uf850v lub bodajże 695v. Jak wspomniałem raczej zostanę przy samsungach. Wiem ze lg maja matryce 60hz ale czy przy moim użytkowaniu będę widział różnice w jakości ? Nie oglądam blueray. Sporadycznie YouTube, i nc+. Takie mam jeszcze pytanie z innej beczki. Samsungi nie maja gniazda euro. Mam podłączone nc+ przez euro, a jedyne hdmi z dekodera podłączone jest do amplitunera? Czy można to jakoś inaczej rozwiązać? Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
Witam. Obejrzałem kilkanaście tv w marketach. I chyba zostanie samsung 55ju7000 lub 7500, wpadł mi w oko tez lg 55uf850v lub bodajże 695v. Jak wspomniałem raczej zostanę przy samsungach. Wiem ze lg maja matryce 60hz ale czy przy moim użytkowaniu będę widział różnice w jakości ? Nie oglądam blueray. Sporadycznie YouTube, i nc+. Takie mam jeszcze pytanie z innej beczki. Samsungi nie maja gniazda euro. Mam podłączone nc+ przez euro, a jedyne hdmi z dekodera podłączone jest do amplitunera? Czy można to jakoś inaczej rozwiązać? Pozdrawiam

Skoro w amplitunerze masz wejście HDMI to powinieneś mieć też wyjście, tuner podłączasz do ampa przez HDMI, natomiast z Ampa kablem HDMI albo component do TV. Amplituner służy wtedy jako most i nie musi być załączony aby oglądać bez kina.
 

monster111

New member
Telewizorek już mam w domku. Super sprzęt. Mam oczywiście problem z podłączeniem z amplitunerem. Mówiliście ze mam podłączyć dekoder nki przez hdmi do wyjścia amplitunera - czy to jest to wyjście z opisem monitor out? Jeśli tak to ten sposób nie działa. Czy obojętnie które gniazdo hdmi? Nie było by problemu gdyby tv miał wyjście euro:). I jeszcze jedno pytanko czy w tv ważne jest pod który port podłączam hdmi? Maja rożne opisy. Sorki za zaśmiecanie wątku w dziale tv. Pozdrawiam.
 
Do góry