Pomoc w wyborze TV-42 do 50" (chyba 46) , max ok. 7000 zł

zajka

New member
Bardzo proszę o pomoc, między innymi Kiki kieruję to prośbę do Ciebie. Marzę o zmianie tv w mieszkania. Od dłuższego czasu chcę sobie sprawić tą przyjemność z moją kobietą.

Opis

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? - ok. 25 m2 (4,2 X 6)
Preferowana wielkość- tu jest pierwszy problem-myślałem o 50" ale z tego co się orientuję to będzie za dużo, tak więc raczej 46 (tu odpada parę modeli) chyba ze 42 choć nie wiem czy nie za mały.
jaki sygnał ? - cyfra+ , będzie również n-ka
preferowana technologia-teraz nie wiem, na początku była plazma ale jestem elastyczny
jaka odległość od ekranu ? - 2,9 m do max 3,8m (dwie kanapy)
jakie urządzenia do podłączenia? - dekoder c+, pioneer dv 420, będzie również blueray
jaka klasa cenowa? - Do max 6,5 lub 7 tys
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - różnie
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - o duże okna z lewej strony w pewnej odległości od TV
ile osób zasiada przed telewizorem? - 2 na co dzień
Jaki masz ulubiony program? - discovery , Canal + Film, TVN,
jaki masz telewizor? - Philips 32PW9551 i Samsung 32 seria 3 :)
Ma stać czy wisieć? - wisieć
Co Cię wkurza w telewizorach ? istotne wady
Czego oczekujesz od telewizora ? - dobrego obrazu SD i HD, dużo oglądam w divx, nie musi współpracować z konsolą rewelacyjnie, oczekuję braku istotnych wad i dobrych wrażeń-żeby szczena opadła.

Moje typu do dnia dzisiejszego to:

Samsung 50B850 lub 650 - nie wiem czy nie za duży, konkretnie martwię się o 50hz bug, obraz mi się bardzo podoba

Panasonic 50 V10- kwestia wielkości, słaby praca w SD, wypłukane kolory (pewnie naturalne)

Panasonic 46g10- słabe SD i ogólnie chyba tv bez "polotu"

Sony 46Z5500-nie widziałem SD ale podobno ok, brak divx (obejdę się czymś zewnętrznym), spory clouding

Samsung 46 UE7000- brak wyjścia audio (tylko optyczne), clouding, podobno świetna obróbka SD, divx itp.

Telewizor głównie do...telewizji, bardzo lubię oglądać filmy, sporo na divx, zamierzam kupić dekoder n z pełnym pakietem aby móc cieszyć się kanałami HD.

Proszę o pomoc oraz sugestię paru modeli, mogą być również inne. Rozważam prezentację w domu. Jestem już kompletnie zdezorientowany. Chciałbym 50 cali ale wydaje mi się, że to za dużo choć SD w Samsungu 850 jest chyba ok, 50v10 to przy jego obróbce 50 chyba za dużo. Sam nie wiem. Jestem dość wymagający. Z góry dzięki za odpowiedź.Kwestie wzrokowo-wiekowe-27 lat i mam dobry wzrok.
 

osip

New member
zdecydowanie 50"
na pewno nie bedziesz zalowal

najlepszym wyborem dla Ciebie bedzie Sam 50b850, albo Panas 50v10
Oba reprezentuja podobny poziom.

No chyba ze troszke dolozysz i bedziesz mial wtedy naj naj - Pioneer 5090

z reszta najlepiej jak poprosisz o prezentacje w domu, zebys potem nie zalowal [cena juz nie mala]. Napisz do kikiego.
 

zajka

New member
pisałem i znam cennik. muszę jednak wybrać coś do prezentacji jak już się zdecyduje.martwię się po prostu o sygnał sd z minimalnej odległości. mam kompletny mętlik na chwilę obecną jeżeli chodzi o tv. Tu brzęczy, tam rwie obraz tu świeci nie tak....koszmar
 
Do góry