Pomoc w wyborze Plazmy

Serme

New member
Witam

Na dniach będę chciał kupić swój pierwszy TV Proszę o rady:

odległość od ekranu - ok 2,5-3m
nasłonecznienie - umiarkowane, rolety w oknach
wielkość pokoju - 3,2 x 5 m mniej wiecej
najczęściej oglądane programy - filmy sport (piłka nożna głównie)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
preferowana wielkość telewizora - myślałem nad 42 cale
jakie urządzenia będą podłączone - dekoder UPC z HD
kąt patrzenia - raczej na wprost
sygnał - UPC
ile godzin dziennie ma grać telewizor - 3-4 godz.
jaka klasa cenowa? - około 3500zl

Powiem szczerze że myslałem nad TX-P42G20E. Czy to słuszny wybór? Czy różnica obrazu z TX-P42V20E jest tak duża i warta 1000zł? A może jeszcze coś innego? Proszę o wszelkie rady :)

Z góry dziękuje za każda poradę.
 

Pikus

New member
Powiem szczerze że myslałem nad TX-P42G20E. Czy to słuszny wybór? Czy różnica obrazu z TX-P42V20E jest tak duża i warta 1000zł? A może jeszcze coś innego? Proszę o wszelkie rady :)

Z góry dziękuje za każda poradę.

Moim zdaniem wybor jest jak najbardziej sluszny i zdecydowanie warto doplacic do modelu V20, ma wyraznie lepszy obraz i czern.
 

Serme

New member
To juz 2 osoby dokladaja mi extra 1000zl narazie po 500zl na lebka :p

Najgorsze jest to że w Wawie w Euro nie ma tych TV;/ a chce wziaść na raty;/
 

Serme

New member
Wszystko sie zgadza ale ja musze patrzeć na EURO bo to jeden z niewielu sklepów gdzie raty 0%.

Druga kwestia to bardzo mocno myśle nad przedłużoną gwarancja. A to podowuje ze tx-p42g20e kosztuje 3160+632zł daje nam okolo 3800zl w przypadku V20 kwota wzrasta do 4500zl....

Rozumiem ze V20 daje duzo lepszy obraz a nie tylko bajerki w elektronice?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Wszystko sie zgadza ale ja musze patrzeć na EURO bo to jeden z niewielu sklepów gdzie raty 0%.

Druga kwestia to bardzo mocno myśle nad przedłużoną gwarancja. A to podowuje ze tx-p42g20e kosztuje 3160+632zł daje nam okolo 3800zl w przypadku V20 kwota wzrasta do 4500zl....

Rozumiem ze V20 daje duzo lepszy obraz a nie tylko bajerki w elektronice?
Mówimy o Euro,składasz zamówienie tel. na wybrany przez Ciebie sklep i formalności załatwiasz na miejscu.
 

hcl4

New member
Wszystko sie zgadza ale ja musze patrzeć na EURO bo to jeden z niewielu sklepów gdzie raty 0%.

Druga kwestia to bardzo mocno myśle nad przedłużoną gwarancja. A to podowuje ze tx-p42g20e kosztuje 3160+632zł daje nam okolo 3800zl w przypadku V20 kwota wzrasta do 4500zl....

Rozumiem ze V20 daje duzo lepszy obraz a nie tylko bajerki w elektronice?
Raty 0% to bajka taka jak o 19 :) - nie ma nic za darmo. Przedłużać gwarancje według mnie to bez sensu - ale to tylko moje zdanie. Każda elektronika nowsza myślę, że wnosi coś nowszego a tym samym poprawia jakość. Nie widziałem g20 :) ale wolałbym v20 bez dodatkowej gwarancji niż g20 z dodatkowa :)
 

Serme

New member
Hcl4 czytalem warunki i nie widze haczyka... kwota dzielona na 30 rat i placisz co miesiac do danego terminu.... sam sie zastanawiam gdzie bank ma interes jedynie co przyszło mi do głowy to dzielenie sie zyskiem sklepu i banku....

Ja mówiąc o przedłużonej gwarancji boję się że wydam kupe kasy i po 2 latach będe musiał znów wydać kupe kasy.... a tak łącznie 5 lat spokoju.

Bo jeśli coś sie popsuje to naprawa może być bardzo droga...
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Hcl4 czytalAdrian85m warunki i nie widze haczyka... kwota dzielona na 30 rat i placisz co miesiac do danego terminu.... sam sie zastanawiam gdzie bank ma interes jedynie co przyszło mi do głowy to dzielenie sie zyskiem sklepu i banku....

Ja mówiąc o przedłużonej gwarancji boję się że wydam kupe kasy i po 2 latach będe musiał znów wydać kupe kasy.... a tak łącznie 5 lat spokoju.

Bo jeśli coś sie popsuje to naprawa może być bardzo droga...
Haczyk jest w ubezpieczeniu,często odmawiają udzielenia kredytu jeśli odmówisz!Osobiście też bym się dobrze zastanowił czy warto dopłacać do V-ki,jeśli zamierzasz korzystać TYLKO z kablówki.Na takim sygnale dużych różnic nie będzie,a 5-letnia gwarancja może się przydać.
 

Serme

New member
Teraz zaczałem czytac temat o v20... Wprawdzie jestem na 30 stronie chyba ze 170 ale lekko sie zaniepokoilem.... Ktos moglby cos wiecej powiedziec?

Dodatkowo pytanie ogolne. Sporo czytałem o kalibracji o "umiejetnym" korzystaniu z plazmy na poczatku uzytkowania tych TV Mógłby ktos cos wiecej powiedzieć co taki laik jak ja powinien robić juz po kupnie telewizora...
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Teraz zaczałem czytac temat o v20... Wprawdzie jestem na 30 stronie chyba ze 170 ale lekko sie zaniepokoilem.... Ktos moglby cos wiecej powiedziec?

Dodatkowo pytanie ogolne. Sporo czytałem o kalibracji o "umiejetnym" korzystaniu z plazmy na poczatku uzytkowania tych TV Mógłby ktos cos wiecej powiedzieć co taki laik jak ja powinien robić juz po kupnie telewizora...
O kalibracji się doczytasz,a ''co powinieneś robić już po kupnie tv''?- OGLĄDAĆ !!;-)
 

Serme

New member
widze ze wiecej miałem w glowie mniej w palcach :)
"Teraz zaczałem czytac temat o v20... Wprawdzie jestem na 30 stronie chyba ze 170 ale lekko sie zaniepokoilem.... Ktos moglby cos wiecej powiedziec?"
chodziło mi o kilku problemach z seria v20 czyli brak plynnosci przy 50Hz "duszki" itd.... Ktos w skrocie może cos wiecej powiedziec? Oczywiscie i tak przebrne przez kazdy post w temacie o v20 :)

Co do ogladania po kupnie to niby takie proste ale tez widziałem opinie ze trzeba o wielu rzeczach pamietac ustawiajac ten TV :)

A co powiecie o TX-P42GT20E 3D? Czy tu jest dodane tylko opcja 3D czy tez poprawienie obrazu 2D? Teraz do konca roku promocja w euro i ten TV za 3590zl Kazda rada mile dalej widziana :)

 
Ostatnia edycja:

Serme

New member
A co powiecie o TX-P42GT20E 3D? Czy tu jest dodane tylko opcja 3D czy tez poprawienie obrazu 2D? Teraz do konca roku promocja w euro i ten TV za 3590zl Kazda rada mile dalej widziana
 

yahu72

New member
Witam

Kolego Serme nie czytaj tego forum bo jakikolwiek tv kupisz to znajdziesz w nim wady, a jak będziesz miał czysty umysł i troszkę nieświadomości o wadach i zaletach PDP i LCD to jakikolwiek tv kupisz to będziesz zadowolony.

Pamiętaj ostrzegałem Cię przed "wiedzą" tutaj zawartą ;)

Ja ze swojej strony polecam oczywiście serie V i VT .

Pozdrawiam

PS Z tego co widzę to opcja z GT jest też dobra. Tylko jak koledzy pisali nie daj się naciągnąć na ubezpieczenie. Życzę udanego zakupu.
 
Ostatnia edycja:

Serme

New member
A gdyby postawić pytanie tak:

Panasonic TX-P42G20E czy TX-P42GT20?

Od razu zaznaczę ze tryb 3D traktuje jako ciekawostkę i może kiedyś to wykorzystam choć wątpię :)

Niestety na V20 moja druga polowa grozi mi eksmisją ;]
 

Adrian85

New member
Bez reklam
A gdyby postawić pytanie tak:

Panasonic TX-P42G20E czy TX-P42GT20?

Od razu zaznaczę ze tryb 3D traktuje jako ciekawostkę i może kiedyś to wykorzystam choć wątpię :)

Niestety na V20 moja druga polowa grozi mi eksmisją ;]
Na pewno kiedyś wykorzystasz ;) Teraz jest dobra cena,więc warto.
 

Serme

New member
Ech... mam większy dylemat niż miałem. Byłem wczoraj w sklepie obok siebie stały p46g20 i p42gt20 dostałem pilota i się bawiłem... Obraz leciał z BR i obraz na tych 2 TV dla mnie identyczny (jakość super). Choć liczyłem że na GT20 mimo wszystko trochę lepszy będzie (T z zobowiązuje :p).

Wiem ze z 3D to ja pożytku nie będę miał, raz na jakiś czas to chyba będę wolał iść do kina by coś fajnego zobaczyć...

wiec chyba jednak zostaje przy g20.... chyba ze ktoś jeszcze spróbuje mi coś ciekawego powiedzieć :)
 
Do góry