Pomoc w wyborze plazmy 50" lub więcej (ok. 4000 zł)

szpula

New member
Hej. Szukam TV, jestem prawie przekonany do plazmy, ale jestem otwarty na argumenty, które przekonają mnie, że inna technologia jest dla mnie lepsza.


1. Odległość od ekranu: ok. 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna są na godzinie drugiej oraz dziewiątej (według patrzącego na TV), mogą być zasłonięte roletami
3. Jak duży jest pokój: Salon z aneksem: ok. 30m2, sam salon ok. 21m2
4. Preferowana technologia: raczej plazma, ale mogę dać się przekonać
5. Jaki masz obecnie telewizor: CRT 28"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: głównie filmy, w mniejszym stopniu sport, inne programy w mniejszym stopniu też się zdarzają
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie po 17, ale czasami również w dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: pół na pół
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: wolę ostrzejszy
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 50" i więcej
12. Preferowana marka: nie robi
13. Czego nie lubisz w telewizorach: zbyt wolnego przełączania się pomiędzy programami, niedoskonałości obrazu, wolnego menu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: UPC (wraz z kilkoma kanałami HD), blueray (i dvd), komputer, konsola
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 75% TV, 10% blueray/dvd, 10% komp, 5% konsola
16. Siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: raczej na wprost, ale może się zdarzyć, że z boku również
17. Czy ważne jest wifi: tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: raczej tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: jeżeli negatywnie nie wpłynie na jakość wyświetlania filmów w 2D, to może być
23. Ma mieć slot na karty SD: tak
24. Ma mieć tuner DVB-S: czemu nie
26. Jaki masz sygnał: UPC
27. Ile programów HD: kilkanaście
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. DVB-T: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy:
- na dobrym, wyraźnym i ciepłym obrazie
- żeby czarny był czarny, a biały był biały
- na szybkim działaniu TV (przełączanie programów, menu)
- na możliwości oglądania TV również z odsłoniętymi roletami, więc raczej nie powinien posiadać szyby odbijającej światło
- na odtwarzaniu filmów z pamięci zewnętrznej w różnych formatach (od zwykłego DivX wzwyż) oraz na przeglądarce do zdjęć
- fajnie by było, żeby miał wbudowane głośniki (chociażby najsłabsze) - dopóki nie kupię kina domowego nie będę mieć innych głośników (jeżeli ta opcja znacznie zawęży pulę telewizorów, to jakoś przeżyję ten brak głośników ;) )
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-8h
33. Ile osób ogląda: 1-2
34. Jaka klasa cenowa? ok. 4000zł, ale jeżeli naprawdę warto będzie dołożyć kilkaset złotych, to jakoś dozbieram ;)
35. WAF: ma pasować do mieszkania ;) Najlepiej, żeby ramkę miał całą czarną.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli plazma - to matowej nie kupisz. Jeśli 4 tyś i 50" - to wystarczy z dobrych na 50G30 Panasonica.
015_P1260551.JPG

Świetna ilość szczegółów .
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html

Jeśli ma być około 4 tyś i mat - to Sharp 46 le830

Przypomnijmy co to jest quatron i dlaczego jest to ważne?
002_DSC_9616.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html

Ale jeśli ma być więcej niż 50 - to może faktycznie dozbieraj do Sharpa 60" 60LE635:
005_P1330571.JPG

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/73050-sharp-lc-60le635e-test-otwarty-60-cali-dla-kazdego.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry