Pomoc w wyborze odtwarzacza multi do salonu

Redundantor

New member
Witam,

proszę o pomoc w wyborze odtwarzacza multimedialnego (plików hd, nie BLU itp.).
Będzie on stał w salonie pod TV, łączność z komputerem tylko przez wifi.
Moje wymogi to:
- możliwość zainstalowania dysku 3,5 (min. 1)
- odtwarzanie mkv, avi, mp4 z napisami (najlepiej txt)
- możliwość odpalenia klienta torrent
- możliwość działania jako po prostu dysk sieciowy, czyli np. wrzucam na niego jakieś pliki z komputera
- wszystko musi działać na wifi

Proszę o propozycja. Cena jest tu mniej istotna - za dobry sprzęt mogę zapłącić więcej.

Czy np. ASUS O!Play HD2 da radę (czasami piszą, że ma wifi, czasem nei ma o tym ani słowa). A może coś jest lepsze?

Znalazłem też test w Chipie
http://www.chip.pl/artykuly/porownania/2011/05/filmy-muzyka-zdjecia...-i-nie-tylko?b_start:int=1

Pozdrawiam i dzięki za pomoc
 
Ostatnia edycja:

zetiksigrek

New member
Cześć.

Sam posiadam QNAP NMP-1000P. Mogę napisać Ci kilka własnych spostrzeżeń.
W NMP-1000P można zainstalowac dysk do 2GB co w dobie treści HD jest dużym atutem. Odtwarza naprawdę mnóstwo formatów HD jak również dźwięk dookólny (DTS i Dolby Digital). Dobrze wyposażony w wyjścia. Ładny desing. Nie posiada wi-fi ale ma kartę sieciową. Wystarczy kupić tani access point i może śmigać bezprzewodowo, choć IMHO nie ma to jak kabel. Nie napalaj się na funkcję dysku sieciowego. Oczywiście widać go spod Windowsa, można coś poprzerzucać, ale czasy transferu większych plików mogą przyprawić o palpitację serca. Do takich rzeczy służą dyski sieciowe a nie mediaplayery. Większe pliki lepiej przerzucić po USB lub po eSATA. Klienta torrent posiada ale nie korzystałem jeszcze z tej funkcji.
Zerknij tutaj: www . benchmark.pl/testy_i_recenzje/QNAP_NMP-1000P_-_odtwarzacz_multimedialny_HD-3372.html

WADY:
- trochę drogi
- należy w nim montować tylko zalecane, kompatybilne dyski!
- brak slotów na karty pamięci (choć sam bym z tego nie korzystał;))
- brak opcji nagrywania (być może to nie wada ale widziałem takie opcje w niektórych modelach)

Ogólnie jestem z niego zadowolony i kupiłbym drugi raz.
Pozdrawiam i życzę udanych zakupów. :)
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
HDI Dune Duo jeśli nie chcesz Blu ray z możliwością podpięcia dwóch dysków. Lub HDI Dune Max z Blu ray i możliwością podpięcia jednego dysku. Z tym, że txt nie czyta ale konwersja na srt trwa 10 sekund. W przyszłości z nowym jakimś firmware będzie i czytać txt:

Odtwarzacz Dune HD Duo

i test: Dune HD

Dodam też, że Dune było recenzowane również w prasie pachowej np. polskim HiFiChoice Cinema No 7-8 i chyba 9. W kategorii odtwarzacza dla flac wespół z DAC Brystona osiągnęło wynik wybitny.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Jaki jest sens kupowania teraz za takie pieniądze (ponad 1000 zł) odtwarzaczy Dune (Max, HD Duo,...) opartych na nieświeżych procesorach wizyjnych (SMP8642), czyli z HDMI 1.3, bez obsługi 3D w 1920x1080?

Przecież lada chwila pojawią się modele oparte o aktualne wersje procesorów Sigma Designs, czyli np. na SMP8910 z HDMI 1.4 odtwarzające 3D w pełnej rozdzielczości?

Te stare modele z dnia na dzień stanieją pewnie o połowę...
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Jak już w sklepach nie będzie telewizorów bez obsługi 3D? ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

JackS.

New member
Bez reklam
Jeszcze kilka lat temu dokładnie takie same pytania padały o dostępność materiałów HD. Te nowe technologie mają to do siebie, że tempo ich upowszechniania staje się coraz szybsze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

redlum

New member
Bez reklam
Jak ktos chce kupić odtwarzacz dzisiaj to chyba nic lepszego niz topowe modele Dune nie znajdzie. Ale jak ma czas to lepiej poczekać na nowe modele.
Pierwszy że znanych mial byc jak dobrze pamiętam extreamer prodigy - ale juz maja jakies problemy i opóźnienia.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

Redundantor

New member
Tak żeby była jasność - nie mam TV 3D i jeszcze myślę, czy w ogóle mi jest potrzebny.
Co do tych nowych modeli - jak to wejdzie w ciągu maks 4 miesięcy to bym poczekał, bo zawsze lepiej mieć nowszy sprzęt na wszelki wypadek.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Lepiej kupić urządzenie z nowoczesnym hardwarem, mającym spory potencjał, nawet gdyby miało mieć jeszcze niedopracowane oprogramowanie, niż załatwić się czymś, co producent będzie już tylko wyprzedawał, jako stary, niedostosowny do dzisiejszych telewizorów model.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry