pomoc w wyborze nagrywarki

djeliba

New member
Witam – po przestudiowaniu wszystkich chyba wątków na temat nagrywarek – jestem przed ostateczną decyzją, co wybrać:
  • Panasonic DMR-EH68
  • SONY RDR-HX 950/980
  • Pionier DVR-560H-S (lub 560H)
Nagrywarkę potrzebuję do:

- nagrania od czasu do czasu czegoś z TV z możliwością jak najelegantszego wycięcia reklam (najlepiej co do klatki, bez efektu „zatrzymania” w miejscu cięcia i z możliwością nagrania po takim montażu na płytę w trybie fast, czyli bez rekompresji i straty jakości)

- Przegrania pokaźnego zbioru kaset VHS – zależy mi tu na jak najlepszej jakości, czyli na jak najmniejszym jej pogorszeniu. Np.: VHS z wesela – ok. 2h nie wejdzie w jakości XP nawet na płytę DL. Która nagrywarka umożliwi mi zgranie tej taśmy w możliwie najlepszej jakości? Zanim przeczytałem wątki, wydawało mi się że można będzie taki film zgrać z HDD bezpośrednio do PC przez USB, ale wiem już, że współczesna myśl techniczna nie sięga jeszcze tak daleko:). Czy wobec tego wybrać Panasonica z „kodowaniem dynamicznym”? Czy pozostałe marki mają jakieś porównywalne albo lepsze rozwiązania - tzn. w jakiej najlepszej jakości mogę w Sony/Pionierze nagrać film 2h na płytę DL?

A więc wszelkie sprawy dotyczące odtwarzania filmów (upscaling, divx+napisy), mp3, jpg są dla mnie drugorzędne.

Parę dodatkowych pytań:

- Pioneery uchodzą na forum za najlepsze. W czym górują nad Panasonikiem?
- podobno Sony ma wnętrze Pioniera – a jest tańszy, – więc może to tą „markę” najlepiej wybrać?
- Czy w Panasoniku mogę po wycięciu niechcianych części filmu nagrać go na płytę w trybie Fast – bez straty jakości? Czy obraz nie będzie się zatrzymywać w miejscach cięcia?

Czy są jeszcze jakieś godne polecenia modele?

Dzięki!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
uzasadnienie znajdziesz na portalu - ja wybrałbym Pioneera ze względu na :
trwałość urządzenia
skuteczność nagrania
wyposażenie
łatwość obsługi
O ceny pytaj na priw.
 

mataman

New member
Bez reklam
Pioneer góruje łatwością obsługi, edycji nagranego materiału. Takie wycinanie reklam robisz w jedna chwile (bez żadnych pauz) gdyż nagrywarka robi znaczniki kiedy reklamy sie zaczynają. Polecam
 

AWW

New member
Witam. Mam nadzieję, że pomożecie mi w moim problemie. Potrzebuję nagrywarki z twardym dyskiem za pomocą której mógłbym nagrywać programy telewizyjne i przenosić je później na pendriva. Chodzi mi o to, że w domu i tak nie mam czasu ich oglądać, za to mam sporo czasu w pracy. Nie chce nagrywać je na płyty, ponieważ nie mam zamiaru nagrań archiwizować, tylko po prostu kasować i szkoda mi kasy na płyty. Mogę nagrania przenosić bezpośrednio do laptopa za pomocą połączenia USB. Znacie taką nagrywarke? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
 

darekn12

Member
rowniez polecam tego ponieera sam go mam od prawie roku i obsluga jest bardzo prosta.
fakt nie moglem znalezc skalowania po hdmi ale forum przyszlo z pomoca.
polecam i pozdrawiam
darek
 

djeliba

New member
Dzięki za porady. Fajnie, że taka jednomyślność, bo raczej spodziewałem się, ze jakaś dyskusja się wywiąże. Proszę jeszcze o informacje jak jest w Pionierze z tą kompresją przy nagrywaniu filmu około 2h na płytę DL i czy edycja (wycinanie) przebiega równie sprawnie, jeżeli nie są to reklamy i nagrywarka automatycznie nie zrobiła znaczników?
 

mataman

New member
Bez reklam
Na jakości nie tracisz nic. Co do edycji to jak najbardziej tylko musisz sam wyszukać ten moment, co robi sie z dokładnością co do klatki.
 

djeliba

New member
Ok, już znalazłem tą informację. Dorwałem wreszcie instrukcję i tam było o trybach manualnych nagrywania – jest ich 32 – i każdy jest jakimś kolejnym stopniem kompresji, przejściowym pomiędzy tymi głównymi (XP, SP itd.). Także wygląda to fajnie.
 
Do góry