Pomoc w wyborze LCD

janusz601

New member
Witam prosze o pomoc w wyborze TV LCD czytam juz wszystko i mam mętlik w głowie a chce juz kupic moze nawet jutro.
Mam na oku sony 40v4000 Toshiba 37rv555 lub ewentualnie 42rv555 ale to w ostatecznosci bo za droga dla mnie. Ewentualnie jesli ktos poleca cos innego to chętnie sprawdze.

Mam mały pokój 4x5 odleglosc od tv kolo 2,5-3m sygnal z cyfra+philips pvr hd troche hd ale sd bedzie pewnie glownie ogladane. Bedzie tez dvd.

Czy 37" to nie za malo? przyznam sie ze najbardziej by mi odpowiadala ta toshiba bo kosztuje niecale 3tys ma 100hz które sony nie ma.

Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc
Janusz
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Nie patrz na cyferki (100Hz) tylko na obraz.
Przy tym sygnale i 2-3 m oglądania bierz 42".
 

viera

New member
jaki lcd wybrac

oto zalcane odleglosci .ogladania..przy sygnale full hd beda zawsze mniejsza wartosc miec jak przy ogladniu sygnalu o nizszej rozdzielczosci
full hd 1080
. 32'' 37'' 40'' 42'' 46/47'' 50'' 52''
1,3 1,5 1,7 1,8 1,9 2,1 2.2 wartosci te mogą minimalnieisc w gorę lub w doł..

hd ready... odpowiednio do wyzej podanych przekatnych..
1,8m /2,1m /2,3m /2,4m /2,70m /2,9m /3,1m ...
w twoim pokoju mozesz swobodnie nawet 50''ekran ustawic i znajdzie sie miejsce na jego ogladanie....poczytaj inne posty jest tam podany tytul czasopisma po ktorego przeczytaniu bedziesz wiedzial co wybrac...jezeli chcesz tv ktory malo pobiera pradu to lcd/ mozna skalibrowac ustawienia/
a i musi miec szybka reakcje matrycy 3/6 msek..dobra obrobke dynamicznych scen/tryb true motion ,,, motion flow ,,, motion plus inne..
kontrast wystarczajacy jest juz 30 000/50 000 jasnosc 500/550 dodatkowo wiele firm ma tzw stuczne oko ktore dopasowuje paranetry obrazu do oswietlenia panujacego wewnatrz pokoju ...ogladnij sobie tv lcd lg scarlet ..6100 /6000 / a takze model 5000 maja niezly obraz...i sa niedrogie..37 cali na twoj pokoj moze spokojnie byc lecz jesli przyjdzie ci ogladac filmy w trybie panoramicznym to przydalby ci sie taki od 42 ''' do 52'' napewno nie bedziesz narzekal ze z duzy ekran...warto...mam 42'' i taki pokoj duzy jak twoj a jeszcze jest za maly ...
 

janusz601

New member
Dziękuje za odpowiedzi. Zobacze na te LG moze cos w końcu wybiore.

Wygląd tego LG troche dziwny, nie wiem czy bedzie posował do powieszenia na sciane:) Jutro sprawdze w sklepie jak bedzie.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
viera napisał:
w twoim pokoju mozesz swobodnie nawet 50''ekran ustawic i znajdzie sie miejsce na jego ogladanie...
Tak miejsce się znajdzie tylko pytający podał odległość do TV 2,5 -3 m.
50" cali w porządku, ale do HD, przy SD obraz z tej odległości MOŻE być mało ładny. Przy malej ilości materiału HD byłbym ostrożny z tak dużym ekranem.
 

janusz601

New member
Zdecyduje sie chyba na 42" bo na 50" to napewno nie bo nie mam miejsc tyle:) i pieniędzy. Poczytalem troche o tym LG duzo jest wpisow ze nie radzi sobie dobrze ze 100hz i jest klatkowanie itp. moze tego nie widac nie wiem bo sam tego nie widzialem, pozatym ta obudowa duza i nie zmiesci mi sie kolo mebli teraz.
Ten sony juz mi sie wybił z glowy:) Chyba teraz mi zostala Toshiba 42RV555 i nad nią sie zastanawiam z tym ze brakuje mi troche pieniędzy bo trzeba miec min 3300. Moze jeszcze poczekam lub znajde jeszcze cos innego.
 
Do góry