Pomoc w wyborze LCD

blastamasta

New member
Witam wszystkich :)
Poszukuje telewizoru dla rodziców jako że stary TV odmówił posłuszeństawa. Naprawiać się raczej nie opłaca zresztą stary telewizor ma już ponad 12 lat tak więc czas najwyższy kupic nowy. Zgodnie z zasadami poniżej podaje dane jakiego telewizoru poszukuje. Jeśli ktoś będzie tak miły i mi pomoże będę dozgonnie wdzięczny.

Wielkość pokoju - 4,5x4,5 czyli kwadrat. Telewizor stoi w prawym górnym rogu.
Patrząc na kwadrat z góry:
- górny bok na całej długości stoi segment
- dolny bok to mniejwięcej po środku ściany dwa fotele i stół (stoją pod samą ścianą)
- prawy bok to dwa okna i drzwi od balkonu
- lewy bok to drzwi oraz kanapa

Jaki sygnał ? - zwykła kablówka UPC czyli sygnał analogowy z "zaznaczeniem" na marginesie że może w przyszłości rodzice zdecydują się sygnał cyfrowy (raczej później niż szybciej)

Jaka odległość od ekranu ? - 3 - 3.7 - 3.8 metra w zależności gdzie siedzimy kolejno fotel 1,2 kanapa.

Jakie urządzenia do podłączenia? - Najzwyklejsze DVD i magnetowid z możliwością rozbudowy w przyszłości.

Jaka klasa cenowa? - do 2500 złotych +/- 150 zł

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - raczej wieczór jako że działka dla rodziców to drugi dom tak więc za widoku siedzą tam wieczorami w domku

Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - okna po prawej stronie telewizoru. Jest to chyba strona zachodnia tak czy inaczej najmocniej swieci jak słońce zachodzi.

Ile osób zasiada przed telewizorem? - docelowo tylko rodzice ale możemy przyjąć że 3 osoby

Jaki masz ulubiony program? - Tatko jakieś tam teletrunieje i wiadomości na różnych kanałach (tv.info tvn24 itd) czasami tvn turbo. Mama tvnstyle jakieś filmy na różnorakich kanałach i seriale. Oboje troche programów przyrodniczych. Czyli ogólnie wszystkiego po trochu.

Jaki masz telewizor? - Sony z płaskim kineskopem 29 cali

Ma stać czy wisieć? - stać

Dodatkowe wymaganie? - Wiem że za takie pieniądze można mieć nawet 42 cale ale nie o to mi chodzi. Chciałbym kupić telewizor jak największy ale przy zachowaniu jak najlepszej jakości. Chciałbym także aby telewizor miał jako tako otwartą furtkę do innych zastosowań w przyszłości czyli sygnał cyfrowy dobre DVD kino domowe itd. Nikt nie wie na co rodzice przeznaczą następną emeryture :p Ogólnie co najlepiej kupić w tym przedziale cenowym z uwzględnieniem detali podanych wyżej. Prosił bym także kilka propozycji tak aby rodzice wybrali sobie "ładniejszy" ;)

Dzięki z góry za pomoc.
Pozdrawiam,
blastamasta
 
Ostatnia edycja:

blastamasta

New member
Witam Panowie. Ponawiam moją prośbe o pomoc. Wiem że jest bardzo podobny temat na forum lecz detale delikatnie się róznią tak więc nie wiem czy telewizory tam polecane sprawdzą się w moich warunkach. Zmierzyłem też dokładnie jak daleko siedzi się od telewizoru (3 - 3.7 - 3.8 metra w zależności gdzie siedzimy) a wiem że to ma kluczowe znaczenie jak duży może być ekran. Proszę o pomoc aby emerytura rodziców nie poszła w jakiś nietrafiony sprzęt.

Dzięki z góry
blastamasta
 

skylla1

Member
Bez reklam
tak jak zwykle

Jeśli lablówka, tuner z mpeg4 niepotrzebny.
Przy tej odległości 37 cali wydaje się OK biorąc pod uwagę cenę.
Zatem albo plazma Panasonic, albo LCD Pamasonic LX85 lub Sharp rd8, albo coś o podobnych parametrach (patrz co 3 post o tym jest).
A czy plazma czy lcd to juz musisz sam zdecydować, jest o tym tysiąc watków.
P.S.
Jesli ten 29 sony jest jeszcze OK, ja nie spieszyłbym się ze zmianą :).
 
Ostatnia edycja:

blastamasta

New member
Dzięki za odpowiedź. Stary telewizor raczej na straty zresztą rodzice się napalili tak więc muszę kupić teraz.

Poczytałem troche forum i zaczołem się zastanawiać nad JVC 42P80. Czy ten telewizor był by ok do warunków które podałem? (oprócz ceny) Z opisów wynika że dobrze sobie radzi ze skalowaniem a chyba to najważniejsze jak się ma zwyklą analogową kablówką z UPC?

Mam też bardzo laikowate pytanie. Czy ten telewizor ma taki najzwyklejszy tuner telewizyjny? chodzi mi czy da radę podłączyć taki najzwyklejszy okrągły kabel do niego i czy takie wejście ma każdy telewizor LCD? Wiem że głupie pytanie ale się na tym nie znam.

Dzięki
blastamasta
 

blastamasta

New member
Ta toshibka za droga. JVC 42P80 jest do dostania za 2800 i to jest rodziców maksimum. Jak narazie czytam strasznie długi temat o JVC serii P80 i jak narazie mój typ numer jeden to 42P80 ale jeśli może ktoś dorzucić coś jeszcze do mojej jak narazie krótkiej listy będę wdzięczny.
 

blastamasta

New member
Tak więc po przeczytaniu kilkuset postów na 99% jestem zdecydowany na JVC 42P80.
Lecz aby być pewnym w 100% może mi ktoś dodać ten jeden procent i potwierdzić że do warunków jakie przedstawiłem w pierwszym poście ten telewizor się nadaje?

Dzięki z góry.
 

skylla1

Member
Bez reklam
kupuj

A kupuj :). Do analogowej z 3m będzie za duzy i widać będzie jak słaby jest obraz na niektórych kanałach, ale poza tym ...
Cena jest wręcz dziwna, bo 42 na ceneo kosztuje niewiele więcej od 32P80, a mniej niż 37P80. Prawdziwa zagadka, zwłaszcza, że był to zawsze drogi model,a tu proszę.
 

blastamasta

New member
3 metry to z jednego miejsca z dwóch pozostałych "siedzisk" to już prawie 4 metry (3,7 oraz 3,8 )Dodatkowo telewizor będzie stał dalej niż ten co jest teraz gdyż nie będzie miał tych wszystkich bebechów z tyłu czyli dodatkowe 15-25 centymetrów lub więcej. W niedalekiej przyszłości rodzice zmienią trochę umeblowanie czytaj kupią narożnik (kanapa narożnikowa) i dojdzie kolejne 50cm tak więc myślę że 42 cale będzie najlepszym wyborem biorąc pod uwagę że w bliskiej przyszłości będzie to prawie 4 metry. Jeśli ktoś dalej myśli że będzie za duży to proszę mówić.

Tak po za tym to dzięki skylla1 za wkład.
 
Do góry