pomoc w wyborze lcd-ka 32"

gorthor

New member
Witam jestem nowym uzytkownikiem na forum, a takze dosc swiezo
zapoznany z mozliwosciami telewizji hd.
Nie trzeba bylo mnie dlugo naklaniac, po chwili stwierdzilem ze "musze" miec
taki sprzet u siebie.
Wiadomo jak to bywa, problem stanowi wybor odpowiedniego TV.

Fundusz ok 4000-5000 , zastanawiam sie najbardziej nad samsungiem LE32R71B. wtedy zostaloby mi troche zlotych do podpiecia N-ki.
Oczywiscie w pelni interesuje mnie wykorzystanie cyfrowego sygnalu , czyli w gre wchodzi HDMI.

W niedlugiej przyszlosci maluje sie konsola X-box 360. Chcialem sie spytac
forumowiczow co o tym sadzicie ew. czy ktos ma jakis inny pomysl, jak z jakoscia obrazu itd. itp.

pozdrawiam
 

Matgym

New member
Myśle ze Samsung z seri R bedzie dobrym wyborem,swietnie sprwadza sie podczas polaczen z kompem i z konsolami. Cena w tanim sklepie internetowym wyniesie Cie kolo 3500zl plus koszty eNki ze zwyklym dekoderem 300zl ,czyli zamkniesz sie spokojnie w kwocie 4k ,ale skoro Twoj fundusz moze wyniesc 5k to moze warto by bylo kupic Samsunga M61 - 4100zl - ,dobrym rozwiazaniem bylby rowniez Panasonic lx500 w cenie kolo 4300zl.Tyle odemnie ,mam nadzieje ,ze Ci jakos pomoglem :)Pozdrawiam!
 

gorthor

New member
Wspomnianego panasonica widzialem w sklepie i obraz byl rewelacyjny. Jednak nie bylo mi dane porownac z samsungiem. Głownie chodzi mi o problem "zamglenia" obrazu pod hdmi przy n-ce. Ponoc duzo uzytkownikow ma z tym problem.
Dzieki za info
 

cazol

New member
R72 B

Spokojnie możesz zainwestować w model Samsunga R71 lub 72B. Sam
jestem szczęśliwym użytkownikiem 72B i mogę powiedzieć tyle; jakość
obrazu jak na ten pułap cenowy bardzo dobra nawet pod analogiem przyzwoita.
Kontrast 5000:1 i matryca typu S-PVA robi swoje, nawet nieźle wypada
głębia czerni. Pod sygnałem cyfrowym to już zupełny odlot.
Doświadczeń z podłączoną konsolą nie mam, ale słyszałem że też wypada
nieźle. Jednym słowem polecam.

pozdro:)
 

gorthor

New member
no wiec po ponownej wizycie w roznych sklepach , po ocenach osob postronnych oraz pracownikow moj wybor ograniczyl sie do tych lcd
Samsung le31R71|72 , Sharp Lc-32GA8E | Sharp Lc-32BV8E
philips PF 7411|5331.
Czy ktos moze sie wypowiedziec w jakis sposob o porownaniu tych telewizorow ?
Interesuje mnie rowniez stosunek jakosci do ceny
 
Ostatnia edycja:

pandzik

Member
Bez reklam
gdybym na tv mial wydac 5 tyś to kupilbym Sony KDL V2000
a z twoich typów najlepiej, jak dla mnie - laika, gra philips 7411
:cool:
 
Ostatnia edycja:

woo

New member
Witam !
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Toshiby 32wl66z i szczerze mogę wam ją polecić, mnarka mało znana ale warta uwagi !!
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
woo napisał:
Witam !
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Toshiby 32wl66z i szczerze mogę wam ją polecić, mnarka mało znana ale warta uwagi !!
Tv fajny, cena jeszce bardziej. Tylko co z tą gwarancją. Jesli bede kupował to tylko z internetu. I jak cos sie stanie to co?Zawozić tv do sklepu , to mi sie nie uśmiecha.
 

gorthor

New member
no wiec moim cichym faworytem zawsze byl samsung, jakos ciagle tak chodzil mi po glowie i chyba zdecyduje sie na model N.
Jeszcze sprobuje powalczyc o jakas znizke na 100Hz M ale jak nie to biore z usmiechem na ustach 32n71 i zobaczymy co sie bedzie dziac}
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jaqmd

New member
Bierz śmiało N71. Ja długo wahałem się między Philips PF7411, Panasonic LX60, LX 600, Sharp GA9, JVC X70, ale kilka dni temu kupiłem w końcu 32N71 i jestem bardzo zadowolony. Obraz bardzo dobry. Być może Panasonic LX 600, Sharp GA9/BV9 są lepsze, ale były droższe o ok. 800zł.
Pozdrawiam.
 

gorthor

New member
witam ponownie
pisze tylko by powiedziec ze dokonalem wyboru. stalem godzine w sklepie, porownywalem az w koncu padlo na sam 32n71.
pierwsze wrazenie po wyjeciu z pudla robi piorunujace. teraz szykuje sie caly dzien zabawy. Jak ktos bedzie przegladal ten temat to mowie stanowcze TAK dla samsunga.
Pozdrawiam
 

fila

New member
Witam a jak z obrazem na zwykłej kablowce,chce kupić własnie 32 cale tyle ze ja będe podłaczał pod zwykła kablowke i nie wiem jak z tym obrazem bedzie.
 

gorthor

New member
Porownujac z innymi telewizorami dostepnymi w sklepie wypadal bardzo przyzwoicie. Rowniez sporym plusem jest to ze wszystkie czesci sa jednej firmy. Samsung robi swoje matryce i elektronike.
Jednak moim zdaniem jest to kwestia ktora trzeba rozsztrzygnac samemu. Kazdy ma inne upodobania, a ten telewizor wybierasz dla siebie i to pewno na kilka dlugich latek. Wazne zeby tobie sie podobal a nie uzytkownikom forum.
Ja od siebie powiem tyle:
Jestem pozytywnie zaskoczony obrazem z kablowki, myslalem ze bedzie gorzej.
Chociaz jest problem z obrazem troche "scina" przez to ze jest 16:9
Zobacz jak to wyglada w sklepie i wybieraj pod siebie.
Po kilku godzinach uzytkowania powiem ze telewizorek jest pierwsza klasa ale nie chce wybierac za ciebie
Pozdrawiam
 
Do góry