pomoc w wyborze kolumn, otwarty pokój 35m2

woytech

New member
Witam wszystkich, od dłuższego czasu próbuje złożyć swój zestaw do kina domowego. Budżet to około 3 tys. Zdecydowana przewaga kina domowego. Jeśli chodzi o muzykę to lekki jazz, pop i rock (ale raczej łogodny niż ostry). Cały salon ma kształt prostokąta o pow 35 m2 ale część "kinowa" to ok. 18m2.
Początkowo miał się opierać na Yamaha 663 a przy dzisiejszych jej cenach zostanie mi niewiele na kolumny. Dlatego myślę raczej o denonie 1610 lub 1909. Przeglądając opinie innych osób trochę kolumn już odsłuchałem, m.in. jamo 606 - jednak ten zestaw nie spodobał się mojej małżonce (mało basów i słabe średnie tony). Przy takim budżecie nastawiam się raczej na kupno lepszych frontów i potem dokupowanie reszty. Prosiłbym tylko Was o pomoc i sugestie co do tych "lepszych" frontów biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz rodzaj muzyki. Chciałbym się zamknąć w kwocie ok 2 tys (za fronty).
Poza tym mam pytanie, wiem że najważniejszy jest odsłuch ocena kolumn to kwestia subiektywna ale czy są jakieś parametry obiektywne? znalazłem na alegro zestaw mission (MV6+MV2+MVC ) za 999zł i pojechałem go odsłuchać. Grało to ładnie ale sprzedawca jak się dowiedział że potrzebuje to do pokoju o pow 35m2 zdecydowanie mi odradził bo jak twierdził tak małe głośniki nie dadzą rady "przepompować" powietrza na tak dużej kubaturze i muszą poszukać sobie czegoś większego :(
Dlatego proszę o pomoc i sugestie co mogę posłuchać bo jak na razie to szukam po omacku
Dziękuje z góry za wszelkie sugestie i mam nadzieje że nie powielam tego tematu po raz setny...
Pozdrowienia
 

woytech

New member
to był wzmacniacz stereo DENONa - niestety nie pamietam symbolu :(
Razem z Jamo słuchaliśmy QQ 500. Słuchaliśmy 4 różnych kawałków z 4 różnych płyt CD. Wzmacniacz nie korygował dźwięku bo według gościa, który prezentował te kolumny tak się powinno je odsłuchiwać. Na moje ucho trochę lepiej wypadło Jamo.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli kolumny "nie zagraly" na wzmacniaczu stereo ,to na amplitunerze KD nie zrobia tego napewno.... do 2tys. za fronty to da sie juz cos wybrac ;)
skoro pasowaly ci brzmieniowo mission , poszukaj gdzies (i odsluchaj !) modelu m34i

btw.udalo ci sie trafic na calkiem rozsadnych sprzedawcow....
 

woytech

New member
Dzięki za odpowiedź. Na pewno umówię się na odsłuch tych mission-ów. A czy są jakieś parametry kolumn, które mogę brać pod uwagę typując jakieś inne do odsłuchu? (nie wiem np. zalecana moc wzmacniacza, ilość głośników)? Chodzi mi o to żebym mógł sam wytypować te warte odłuch i które jak mi sie spodobają to będę mógł kupić bez obawy że okaże się że są za małe i za słabe do mojego pokoju.
Pozdrawiam
 

woytech

New member
mat74 - dziękuje za podpowiedź. Słuchałem tych missionów co radziłeś, tym razem podłączonych do wzmacniacza stereo onkyo. Grały bardzo fajnie. Chciałbym mieć jednak jakiś punkt odniesienia do tych missionów. Czy mógłbyś ewentualnie wskazać przy takim pomieszczeniu czego mogę jeszcze posłuchać. Póki co patrzyłem na ceny i monitor audio br6 poza moim zasięgiem cenowym a gdzieś na forum czytałem że br5 może być za mało. Czego mogę posłuchać z kef-a (c7 będzie ok?) lub np. dali (6 w moim zasięgu ale znowu gdzieś tu wyczytałem że one nadają się do małych pomieszczeń). Zastanawiałem się jeszcze na Jamo ale seria C lub Elac-a?
Będę wdzięczny za podpowiedź
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ziut napisał:
opinie na forum maja dobre i bardzo dobre

p..yc opinie na forum....:D
gosc cos juz slyszal, cos mu pasowalo....chce porownania w brzmieniu

woytech - cos juz wiemy.....;) a to duzo....;)
odsluchaj tak - na poczatek br6 ,wiem ,ze sa poza twoim budzetem-nie chce na sile namawiac ,chce zebys mial wyznacznik....:D
potem zapodaj sobie kef iQ 50 bodajze to odpowiednik br5 , a potem posluchaj br5 ;) i pogadamy....
wiem bo szdlem takim kierunkiem, a uwiodlo mnie "brytyjskie brzmienie" - tobie raczej tez przypasowalo.... zobaczymy jak mocno...:D
 

ziut

New member
mat74 napisał:
p..yc opinie na forum....:D
gosc cos juz slyszal, cos mu pasowalo....chce porownania w brzmieniu
jak ktos ma nadmiar wolnego czasu to moze isc do sklepu odsluchac w pierwszej kolejnosci te kolumny, ktore maja zle opinie albo nie maja ich wcale ...
 

ziut

New member
mat74 napisał:
w pierwszej kolejnosci to on nie tracac czasu na dysputy , poszedl i czegos posluchal..... czytac juz nie musi....dysput......
Dobrze ze piszesz bo jakos nie zauwazylem...
masz monopol na udzielanie sie na tym forum? moja sugestia odnosnie kolumn,w przeciwnienstwie do twoich ostatnich komentarzy, byla jak najbardziej na temat. Ja wskazalem tylko na konkretny model ktory moze brac pod uwage przy nastepnych odsluchach, a "dyspute" to rozpoczales ty
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jak nie spodoba sie koledze nic z tego co zaproponowalem to obiecuje,ze doradze mu posluchac tych klipsh
 

woytech

New member
Panowie, bardzo Wam dziękuje za pomoc i zainteresowanie. Jak tylko posłucham tego co sugerujecie dam znać co z tego wynikło. Mam nadzieje że udany zakup :D
 
Do góry