Pomoc w wyborze "kina domowego"

bartis

New member
Witam, mam na imię Bartek. Ostatnio trafiło mi się nieoczekiwanie trochę pieniędzy (2500 zł) i postanowiłem wymienić swój stary wysłużony telewizor na nowy. Wybór padł na LG 37lm611s.

Teraz chciał bym kupić jakieś "kino domowe" do 500 zł. Wiem że do tej kwoty nie kupi się nic ciekawego. Ale ja jedyne co oczekuje od takiego zestawu to tyle aby lepiej zagrał od fabrycznych głośników telewizora. Nie potrzebne mi odtwarzanie płyt, usb, radio itp. itd. Chodzi mi tylko aby na kinie domowym był dźwięk z telewizora w systemie 5.1.

Wpadły mi w oko takie dwa zestawy: samsung ht-e350 i LG HT306PD.

Teraz pytanie do was , który będzie lepszy. A może do tej małej kwoty znajdzie się coś lepszego ?
Pozdrawiam
 

latonio

Member
Jeśli twój tv obsługuje arc, to tylko samsung(o ile wierzyć opisowi na stronie producenta). Jeśli nie obsługuje, to ani jedno, ani drugie się nie nadaje. Musisz wybrać coś z wejściem optycznym.

ok. Twój tv obsługuje arc, więc ewentualnie samsung.
 
Ostatnia edycja:

bartis

New member
Chciałbym się jeszcze spytać skąd wiesz że LG 37LM611S obsługuję ARC ?
W instrukcji nigdzie nic o tym nie ma i w opcjach tv też nie ma nic takiego.
Pozdrawiam
 

bartis

New member
Wiem już na 100% że mój tv arc nie posiada.
Wpadło mi w oko takie kino z optycznym wejściem audio: lg-DH6420P
Czy będzie jako taki grało i czy nie przeszkadza nic to że posiada tylko Dolby Digital a nie ma Dolby Pro Logic II itp ?
 

Sh4k3

New member
Szybka poprawka do tego co napisałem wcześniej - nie spojrzałem, że to o co pytasz to kino domowe z dvd wyłącznie. Przeszkadzać nie będzie, po prostu dvd będzie odtwarzał dzwięk na tylu kanałach na ilu będzie miał zapisany na ścieżce dzwiękowej. Nie będziesz mógł symulować jedynie dzwięku 5.1 z materiału 2.1.
 
Ostatnia edycja:

two_flower

New member
Witam,

Mam podobny problem.

Poszukuję pełnego kina domowego z głośnikami 5.1.
Może być bez blue raya bo mam to w konsoli.
Jako przeznaczenie myślę że
50% film
35% muzyka
15% gry

Pokój ma 16m2 = ~5m x ~ 3m2. TV na krótszej ścianie.
(nie wiem czy takie informacje są ważne jako lajkonik w temacie ale skoro inni podają takie rzeczy to ja też postawnowiłem napisać) :)

Ze wszystkim chciałbym się zamknąć w 3000zł ale jeśli okaże się że dodatkowe 500zł pozwoli mi przeskoczyć z Opla do Maybacha czy chociazby Ferrari to na pewno się zastanowię :)

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc!
 
Do góry