Pomoc w wyborze kina domowego

TomekTristan

New member
Siemka - chciałbym abyście pomogli mi wybrać dobre Kino Domowe. 2dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Plazmy Panasonica TX-P50GT30. Jako ,że efekty wizualne zostały zaspokojone szukam teraz "coś dla uszu" .Przeznaczenie dla kina domowego to filmy głównie w 3D Blu-rey oraz sport w HD.Budżet to do 2500 pln. Mam na oku Yamaha RX-V371 + BD-S671 + Onyx 200. Co Wy na to?Proszę o pomoc- dzięki z góry.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Jakie warunki do oglądania. Głównie jaki metraż pokoju. Do sportu w HD nie potrzeba Ci kina domowego bo nic na tym nie zyskujesz. Poza N-sport chyba nikt nie nadaje w DD. Filmów w 3D obecnie też za wiele nie uświadczysz. Muzyki nie słuchasz? Zamiast BD Yamahy zdecydowanie lepszym wyborem jest Dune HD Max. Cena mniej więcej ta sama a dodatkowo zyskujesz kieszeń na dysk twardy co eliminuje konieczność wypożyczania lub kupowania filmów. Poza tym gdybyś jednak zechciał posłuchać muzyki Dune w testach osiąga wybitne wyniki jako odtwarzacz plików flac. Kolumny Prism Audio Onyx 200 to marne kolumny. Z jakiego regionu Polski pochodzisz - zaproponujemy odsłuch w jakimś salonie.

P.S. - ogólnie z ta kwotą nie można zbytnio poszaleć. Najlepszym rozwiązaniem byłoby rozłożenie w czasie zakupu lub zakup jednego z elementów na raty. Ewentualnie zakup sprzętu używanego. A już na pewno odpada ta konfiguracja, którą podałeś bo za te pieniądze można jednak coś lepszego kupić.
 
Ostatnia edycja:

TomekTristan

New member
Hej - jestem z Dolnego Ślaska .Oczywiście muzyka też w chodzi w rachubę:) opcja z dyskiem również mi się podoba - pokój ok.17 m kwadratowych pokój prostokątny(długość 5m, szerokość 3,5m).Proszę o wskazówki .
PS.Podałeś mi odtwarzacz mógłbyś do niego skompletować również amplituner oraz głośniki?
Jeśli chodzi o cenę to na allegro znalazłem ten odtwarzacz za ok 15500 pln czyli na amplituner i głośniki zostało by około 1000 pln powiedzmy .
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Przy zakupie sprzętu audio musisz kierować się zasadą, że kupujemy od autoryzowanego dystrybutora. Chyba, że nie zależy Ci na bezproblemowym serwisie (odpukać ewentualne awarie). Ale przy tej kwocie ciężko coś skompletować. Chyba najlepszym rozwiązaniem byłby zestaw plastikowy. Jeśli nie miałeś nigdy kina to pewnie byłbyś zadowolony. Ale jeśli obcowałeś już z KD to plastik Cię zawiedzie. Plastik jednak to tylko plastik więc moja rada jest taka, że na obecną chwilę kupujesz fronty, ampli i odtwarzacz a z czasem dokupisz pozostałe głośniki. Takie rozwiązanie daje nam gwarancję, że sprzęt ten będzie fajnie grał. Przy innym rozwiązaniu będziesz rozczarowany gdyby zdarzyło Ci się posłuchać jakiegokolwiek innego zestawu. 17m2 to to niezłe warunki (tym bardziej, że w prostokącie) ale też już potrzeba mocy żeby to nagłośnić. Przemyśl sprawę czy aby na pewno chcesz mieć wszystko od razu. Weź pod uwagę, że większość zbytnio się napala, dokonuje szybkiego zakupu i później następuje rozczarowanie - dobry przykład: http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/68931-kino-za-8-5-tys-i-wielkie-rozczarowanie.html
Ja swój obecny sprzęt kupiłem po 8 miesiącach ciężkich wyborów. I pamiętaj, że kupujemy zawsze lepsze kolumny a gorszy ampli. Twój typ jest całkiem odwrotny.
 

TomekTristan

New member
Po przemyśleniu przyznam Ci rację - dzieki nie ma co się spieszyć .Na razie zakupie aplituner, fronty i odtwarzacz .Teraz chciałbym skompletować te 3 pozycje - jak rozumiem aplituner,który podałeś Dune HD Max bierzemy pod uwagę , teraz kwestia 2 pozostałych pozycji czy mógłbyś doradzić? Dziękuję.
 

redlum

New member
Bez reklam
Dune hd max to nie amplituner tylko odtwarzacz sieciowy z czytnikiem bluray

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Chyba dobrze zrozumiał ale źle napisał. Odtwarzacz trzeba by jakiś dobrać. Dune odpada bo nie czyta na chwilę obecną 3D. Odpada też jednak podana przez Ciebie Yamaha bo pochłania połowę budżetu. Na upartego jeśli chciałbyś od razu cały zestaw to podany ampli może zostać, Chyba nic lepszego w kwocie 1000zł nie znajdziemy. Kolumny QQ5000 lub np. Jamo S506. Pochłonęłoby to około 2000 tysięcy. Za 500zł można już wybrać jakiś odtwarzacz. W sam odtwarzacz moim zdaniem nie warto inwestować dużej kasy. Wiadomo jak bywa z intensywnie użytkowanymi napędami. Przy opcji, że teraz kupujesz fronty, ampli i odtwarzacz na upartego Yamaha mogłaby być. Kolumny wtedy coś z Jamo. Ampli zostaje Yamaha. Tylko poczytaj jeszcze o modelu 567 - http://audio.com.pl/testy/yamaha-rx-v567:13
A jak dolny Śląsk to we Wrocławiu masz Top Hi-Fi & Video Design na ul. Widok 2/4. Możesz tam wpaść, popatrzeć i posłuchać. A w linku masz inne sklepy - http://www.hifi.pl/przewodnik/pl-sklepy.php
http://www.hifi.pl/przewodnik/pl-sklepy.php
P.S. - z jakiej odległości oglądasz TV? 50 cali nie jest za dużym?
 
Ostatnia edycja:

TomekTristan

New member
Dokładnie przepraszam ,źle napisałem. Oglądam z dosyć bliska ok 2,3 metra .Gdybym wziął odtwarzacz i amplituner wspomniany Yamahy + kolumny JAMO s506 zapłaciłbym ok. 3tys. pln - muszę to przemyśleć.
PS. Pytanie laika : mam dajmy na to film 3D na PC zajmuje powiedzmy ok. 45 GB czy są inne sposoby na oglądnięcie go na TV niż nagranie go na płytę i włączeniu przez odtwarzacz? Czy mogę skopiować film na dysk zewnętrzny i oglądnąć na TV?Pozdrawiam.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Odpowiedź na swoje pytanie masz w instrukcji obsługi w dziale korzystanie z odtwarzacza multimediów. A najlepszym sposobem jest odtwarzanie poprzez DLNA. Kupiłeś już okulary czy miałeś z TV w zestawie? Oglądałeś kiedykolwiek coś w 3D na TV? Ta technologia jak na razie raczkuje i też dobrze przemyśl czy to ma być priorytetem. Mnie poza bólem głowy przy częstym oglądaniu niczym nie urzekła. Materiału w TV w 3D jest jak na lekarstwo a jak już jest to marnej jakości.

P.S. - 2,3 metra przy 50 calach to chyba dużo za mało. Nie masz możliwości ustawienia TV tak aby zwiększyć tą odległość? Przy tej teraz raczej nie obejdzie się bez wędrówki oczu a nawet całej głowy po ekranie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry