pomoc w wyborze kamery

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
HD Writer umożliwia to bez problemu, ale nie jest to krótki proces (oczywiście zależy od długości filmu). Jeżeli chcesz filmy zgrywać dla własnych potrzeb, to kup sobie odtwarzacz BD (sony albo panasonic) i po prostu kopiuj filmy z kamery na płyty DVD. Odtwarzasz wtedy z najwyższą jakością. PZDR
 

otemek

New member
widzę, że najważniejszy punkt tego wątku (pomoc w wyborze kamery zeszła na plan dalszy), a zaczyna się gadka o HDwriterze. Jakby kto pytał to założyciel tego wątku nie zapomniał o nim. Czekam dalej na propozycje, puki co to tylko SOCHANUS okazał się być solidny w pomocy i zasugerował co i jak, chociaz nie chce mi się wierzyć, że na rynku upchanym high definition'em sa tylko dwie kamery które by spełniały moje wymagania. Czekam cierpliwie dalej na pomoc. Jakby ktoś chciał doradzić to proszę zajrzeć do wymagań jakie chciałbym aby kamera spełniała. Dziękuje pozdrawiam
 

bemx2k

New member
Gucio50

Polecil Sony SR12 calkiem dobra kamerka i niestety ciut za droga :/
jak dla mnie najwiekszym jej plusem
jest opcja robienia bardzo dobrych jak na kamere zdjec .

Za troche mniejsze pieniadze Ja polecam nowy model Canona HG20 , jak komus zalezy na super jakosci
to ta kamera wyciska z kompresji AVCHD ostatnie soki
dzieki maxymalnemu bitrate ktory wynosi 24Mbit/s
standardowo kamery w max jakosci maja 16-17Mbit/s
Dodam ze HG20 potrafi zapisywac na kartach SDHC
i 60Gigowym dysku .
 
Ostatnia edycja:

djmisiek

New member
Moja ocena.

Gucio50 napisał:
Jeżeli chcesz Panasonic-a to ja Ci nie poradzę, nie lubię obiektywów Leica-i, ale mają one swoich zwolenników. :confused:

Na dzisiaj, ja bym kupił w zależności od budżetu, Sony SR11 lub SR12, raczej SR11. Maja one wbudowany aparat cyfrowy z lampą błyskową o rozdzielczości 10 MPix.:)

Ja niestety jestem innego zdania niż Gucio50. Po pierwsze kamery Sony oparte są na przetworniku CMOS. I co z tego ze ma 10Mpx skoro przetwornik potrzebuje bardzo dużo swiatła żeby utrzymać jakiś tam poziom jakości. W średnim oświetleniu kamera ta wogole sobie nie radzi - powstaje strasznie zaszumiony obraz gdzie przy tych samych luxach obraz z kamer z potrojnym przwetwornikiem 3 CCD bije na łeb. Poza tym albo kupujemy kamerę albo aparat cyfrowy. Dobrze wszyscy wiemy że kamera nie zrobi dobrych zdjęć. Jakość tych zdjęc daleko odbiega jakościa od sredniej klasy kompaktowca małego rozmiaru. I tutaj znowu marka Sony lubi się chwalić jakimiś śmiesznymi bajerami typu slow motion, lub wbudowana lampa błyskowa, żeby zwrócic na nie uwagę a nie na jakość nagranego materiału. Slow motion można sobie równie dobrze zrobić programowo podczas obrobki. Podstawowa rzecz, na jakość nagrania wpływa kompresja i tutaj kamery Sony z serii SR 11 lub 12 nagrywają przy 15 MB/s gdzie dla porównania np kamera JVC GZ- HD 6 lub HD 7 nagrywa 26- 30 MB/s.
Odnośnie obiektywów w kamerach to obecnie jednym z najlepszych jest Fujinon - wykorzystywany w systemach kamer profesjonalnych mi.in w telewizj Full HD. Niespotkalem się żeby kamery profesjonalne byly oparte na obiektywach Zeiss lub Leica.

Trzeba się zastanowić czy chcemy mieć kamerę ze śmiesznymi bajerami, z których i tak pozniej nie będziemy korzystać czy kamerę nagrywającą w bardzo dobrej jakości, radzącą sobie w słabym oświetleniu a także z mocno przeswietloną sceną - z szerokim zakresem dynamiki.

:D
 

Gucio50

New member
Bez reklam
djmisiek napisał:
... ... ... po pierwsze kamery Sony oparte są na przetworniku CMOS. I co z tego ze ma 10Mpx skoro przetwornik potrzebuje bardzo dużo swiatła żeby utrzymać jakiś tam poziom jakości. W średnim oświetleniu kamera ta wogole sobie nie radzi

To nieprawda. :p

djmisiek napisał:
... ... poza tym albo kupujemy kamerę albo aparat cyfrowy. Dobrze wszyscy wiemy że kamera nie zrobi dobrych zdjęć. Jakość tych zdjęc daleko odbiega jakościa od sredniej klasy kompaktowca małego rozmiaru.

To też nieprawda. Zdjęcia kamerami SR11 i SR12 te miałem "w ręku" są normalne, przyzwoite 10-cio milionowe. Jak z bardzo dobrego kompaktu Sony ;)


djmisiek napisał:
... ... tutaj znowu marka Sony lubi się chwalić jakimiś śmiesznymi bajerami typu slow motion, lub wbudowana lampa błyskowa, żeby zwrócic na nie uwagę a nie na jakość nagranego materiału. Slow motion można sobie równie dobrze zrobić programowo podczas obrobki.

Jeżeli jakaś funkcja którą ma kamera nie wzbudza u Ciebie entuzjazmu to jej nie uruchamiasz. :mrgreen:
Wszystko powinna wykonać kamera, SlowMotion, zmiana temperatury barwowej, rozjaśniena na etapie obróbki ZAWSZE pogarszają jakość. :mrgreen:


djmisiek napisał:
Trzeba się zastanowić czy chcemy mieć kamerę ze śmiesznymi bajerami, z których i tak pozniej nie będziemy korzystać czy kamerę nagrywającą w bardzo dobrej jakości, radzącą sobie w słabym oświetleniu a także z mocno przeswietloną sceną - z szerokim zakresem dynamiki.
Zgoda w 100%, 11 i 12stka to takie kamery jak piszesz, "radzą sobie ... ... ..." :krol:

djmisiek napisał:
Odnośnie obiektywów w kamerach to obecnie jednym z najlepszych jest Fujinon - wykorzystywany w systemach kamer profesjonalnych mi.in w telewizj Full HD. Niespotkalem się żeby kamery profesjonalne byly oparte na obiektywach Zeiss lub Leica.
No i co z tego, my tu na tym forum jesteśmy chłopaki ze wsi, nie mamy kasy i kamera Panasonic czy Sony to dla nas jest Top. :mrgreen:


djmisiek napisał:
... ... ... podstawowa rzecz, na jakość nagrania wpływa kompresja i tutaj kamery Sony z serii SR 11 lub 12 nagrywają przy 15 MB/s gdzie dla porównania np kamera JVC GZ- HD 6 lub HD 7 nagrywa 26- 30 MB/s.

Marnują miejsce na dysku
Przepływność 12-15 jest w sam raz dla plików AVCHD Full HD 1020, profesjonaliści w Telewizji, Filmowcy czy faceci od obsługi wesel NIE uzywaja JVC jak poprzednio ktoś chciał magnetowid śmiecia :( to kupował JVC, jak potrzebował czegoś porządnego to kupował Panasonic, Sony :)

Jak sądzę, z Twoją znajomośćią tematu (Zeiss, Leica, i ten Fujinon czy jak mu tam ten profesjonalny obiektyw), nie będę Cię namawiał na Sony czy Panasonic.
Proponuję pozostać przy swoich opiniach. Swoją drogą jestem niezwykle ciekawy jaką masz kamerę?:D

Pozostańmy też nadal kolegami na tym forum :) :) :)
 
Ostatnia edycja:

MoveTrening

New member
Witam,
Powiem szczerze, że nie mam za dużo czasu ponieważ otwieram działalność gospodarczą finansowaną z Unii Europejskiej i muszę szukać jeszcze kilku innych rzeczy. Proszę o pomoc w wyborze kamery HD.
Chciałbym ją wykorzystywać zarówno w plenerze ( kręcenie ujęć reklamowych na stronę i filmów promocyjnych ) oraz w studio ( promocja oferowanych usług ). Przewidziane są ujęcia i realizacja nagrań na śniegu podczas sportów ekstremalnych takich jak snowboard czy narty oraz wind surfing albo kitesurfing.
Dziękuję Wam za pomoc i przykłady stron i kaper nad którymi mogłbym się skupić.
Wierzę w Wasze doświadczenie :)
Pozdrawiam
 
Do góry