Pomoc w wyborze amplitunera

stresone

New member
Witam,

Wiem, że powstają setki takich tematów ale mam już mały mętlik w głowie. Potrzebuję pomocy z wyborem sprzętu. Docelowo szukam ampli do kina domowego, ale na tę chwilę będzie to tylko stereo z głośnikami Tannoy mercury M2. Później mam zamiar dokupić jakieś kolumny i odtwarzać Blu Ray. Sprzęt będzie wykorzystywany do filmów/TV 30% i muzyki 70% w pokoju 18m2.

Czy możecie polecić coś w granicach cenowych do 1500PLN?
 

stresone

New member
Dzięki za odpowiedź, możesz powiedzieć jak ten model Onkyo wypada w porównaniu z tx-nr414 i tx-nr515. Niestety ze względu na moją lokalizację ciężko mi będzie dostać tx-nr579 a te dwa modele mogę kupić w cenie €319 i €429 (trochę ponad budżet ale jeśli to ogromna różnica to jestem w stanie tyle zapłacić). Co do HK to raczej wcale go nie dostanę tu gdzie mieszkam:p. Do tej pory głośniki grały na staruszku Onkyo fr-435 i dźwięk mi odpowiadał więc chyba z nowymi modelami powinno być podobnie? Popraw mnie jeśli jestem w błędzie.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dołóż 500 złotych i kup Denon AVR 1713 - kupiłem w tamtym tygodniu i zwyczajna rewelacja. Do kina domowego i muzyki. Działa w sieci a radia internetowe to sprawa zadziwiająca.
 

stresone

New member
Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi, chociaż muszę przyznać, że mam coraz większy mętlik w głowie. Denon avr1713 to dla mnie koszt €499 natomiast w cenie €479 jest Onkyo tx-nr616 czy różnica między tymi dwoma modelami, a np Onkyo tx-nr515 jest na prawdę tak znaczaca? Szczerze to wolałbym oszczędzić te kilkadziesiat euro i przeznaczyć je np na sub albo kolumny w przyszłości.
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Onkyo tx-nr616 czy różnica między tymi dwoma modelami, a np Onkyo tx-nr515 jest na prawdę tak znaczaca?

Sam jestem ciekaw,ponieważ jestem przed zakupem ampli i wacham się między onkyo 616 a denon 2113 jescze jest fajny podobno marantz 5006 jeśli chodzi o muzykę.
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
'blackninja' jaki ampli proponujesz do BW dm 309 kolumny paro letnie,muzyka różna,kino 5.1,słuchanie muzyka/kino 50/50
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To zależy jaki efekt końcowy chcesz uzyskać. Lekka z przewagą wysokich - yamaha, proste pasmo i dokładnośc skalpela - Onkyo, ciepły dzwięk - Harman, ciepły i kontrolowany bas - Marantz, konturowy - Denon.
 

stresone

New member
Skoro już założyłem temat to może teraz napiszę swoje wrażenia po zakupie. Zdecydowałem się na Onkyo tx-nr515 i jak na razie jestem zadowolony. Sprzęt radzi sobie dzielnie w stereo na Tannoy Mercury M2, czego się bardzo obawiałem. Radio internetowe, USB, sterowanie z iPhona i Androida i reszta "bajerów" działa bardzo fajnie. Jedyny problem, który napotkałem jak do tej pory, to brak obrazu (również OSD) kiedy uruchamiam amplituner po tym jak przez dłuższy czas był w trybie czuwania. Problem nie pojawia się za każdym razem, tylko co jakiś czas. Przeszukałem trochę internet i okazuje się, że w USA ten problem jest znany i jak na razie jedynym sposobem na jego rozwiązanie jest chwilowe odłączenie ampli od prądu. Czy ktoś z was miał podobny problem i znalazł jakieś inne rozwiązanie?
 
Do góry