Pomoc w wyborze ampli

gregor306

New member
Witam wszystkich serdecznie!
Proszę o pomoc w wyborze nowego amplitunera KD. Właśnie sprzedałem Denon avr-2106 i chcę kupić coś na jego miejsce (spełniał on moje wymagania tylko obecnie zmieniam wystrój salonu i niestety nie pasował kolorystycznie). Nowy amplituner będzie pracował z Philips BDP3100, Ntv. Głośniki jakie posiadam to centralny Celestion F35, front Eltax Liberty 3+, tył Eltax Concept 180. Salon o powierzchni 16m2, stolik na kawę i dwuosobowa sofa. Amplituner będzie służył tylko i wyłącznie do kina, do stereo mam Denon PMA510ae i Denon DCD700ae.
Mój wybór padł na trzy amplitunery i bardzo proszę o skoncentrowanie się na nich, wszystkie są nowe (nie najnowsze modele ale nigdy nie używane) i na gwarancji.
- Harman Kardon AVR235 - 950zł (nie jest cały czarny ale będzie dobrze się komponował)
- YAMAHA RXV765BL - 950zł
- DENON AVR-1611 - 1300zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli w pamięci została Ci jakość 2106 , to żaden z wymienionych nie podoła Twoim potrzebom.
Twój system jakości oscyluje na AVR 255, Onkyo 607, Pioneer 819. A jaki kolor ma być ?
 

gregor306

New member
Kolor musi być czarny lub jak w przypadku H/K srebrno-czarny.
Onkyo raczej odpada z powodu wyglądu, ale nie jestem pewien na 100%. (czy 1250zł za 607 to dobra cena, z roczna gwarancją?)
Czyli wychodzi na to, że warto było zostawić 2106.
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Stara szkoła Denona się skończyła to były ich najlepsze ampli.
Raczej szedłbym już w technologie 3D ponieważ kupujesz ampli typowo do kina to lepiej mieć coś ażeby czegoś nie zabrakło w pózniejszym etapie.
Oscylowałbym w Onkyo 608 THX,DSX, EISA2010/2011 620W itd... lub H/K260
 

gregor306

New member
Może faktycznie lepiej zainwestować na przyszłość, tylko stylistyka Onkyo odrobinę mi nie odpowiada może dlatego, że widziałem go tylko na zdjęciach. A może jakiś Pioneer np PIONEER VSX-1019 lub VSX-LX51?
Te amplitunery w pierwszym poście to podałem generalnie ze względu na cenę bo wydawała mi się atrakcyjna.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie ale sama cena nie gra .
Jeśli Onkyo z wyglądem CI nie odpowiada to Harman powinien Ci się podobać. A jeszcze bardziej Ci się spodoba jak dopytasz o cenę Blackninja.
 

killpit

New member
Na żywo wygląda 100x lepiej
Natomiast nie wiem czy chcesz aby ampli wyglądał czy grał :)
Nagrodę EISA nie dostał za wygląd

European HT Receiver 2010-2011 - Onkyo TX-SR608

8.jpg
 

gregor306

New member
Faktycznie trzy lata gwarancji robią wrażenie, tylko się zastanawiam czy jest sens kupować taki rozbudowany amplituner żeby raz w tygodniu oglądnąć film, jak już pisałem muzyki słucham na wzmacniaczu. Nad Onkyo będę myślał w ostateczności bo naprawdę on mi się nie podoba, a to też ważne.Prosze o podpowiedź o tej trójce Denon AVR-1910, Denon AVR-2109 i Harman Kardon AVR-160, nie oczekuje jakiegoś rewelacyjnego dźwięku, chcę po prostu w weekend oglądnąć dobry filmy na Blu Ray. A tak na marginesie, jeśli odtwarzacz bluray ma wszystkie dekodery to amplituner też powinien mieć czy wystarczy, że są w odtwarzaczu? Dziękuję za okazaną pomoc.
 

marecki6

New member
Bez reklam
jezeli pasuje ci brzmienie denona to mysle ze warto rozwazyc 1911-ostatnio naczytalem sie wielu pozytywnych opini ale od razu zaznaczam ze nie odsluchiwalem tego ampli ... mozesz tez sprawdzic pioneera 1019/919/920/819/820 , harman 255 ... kolumny ktore posiadasz nie sa zbyt wymagajace (brakuje tylko sub'a)wiec jezeli nie planujesz ich zmieniac to w zasadzie ktorego ampli nie wybierzesz powinienes byc zadowolony .... jezeli stylistyka onkyo ci nie pasuje to rozwazalbym pionka 819/820 -spokojnie styknie
 
Ostatnia edycja:

gregor306

New member
Przy moim byłym AVR-2106 generalnie nie czułam braku suba, te głośniki naprawdę bardzo dobrze radziły sobie z niskimi tonami. Widzę w opisie, ze masz VSX-919 jak się spisuje? Mogę taką kupić za 1350zł, tak jak Denona avr-2309 no i ONKYO tx-sr 608 za 1550zł i naprawde mam ogromny dylemat. Dawno takiej zagwozdki nie miałem.
 

marecki6

New member
Bez reklam
ja jestem bardzo zadowolony ze swojego pionka, pasuje mi jego brzmienie - cieple i bardzo muzykalne ...w kinie sprawuje sie swietnie :) i za 1350zl jezeli tylko pochodzi z polskiej dystrybucji bralbym bez zajakniecia
 

Cyborg65

New member
Witam

Pytanie o dekodery było za 100pk a ile wypowiedzi i jakie szczegółowe,
fachowcy znikli czy co. Odpowiedzcie koledze ja też chcę się dowiedzieć czy np po HDMI to idzie sygnał zdekodowany czy nie?
Pozdrawiam:hihi:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz nie wielką różnicą na 608 Onkyo u siebie.
Onkyo dostała EISA . W takiej sytuacji zdecydowanie byłbym za Onkyo.
 
Do góry