Pomoc w wyborze ampli Onkyo TX-SR308 czy DENON AVR1611

greatwyrm

New member
Witam

Chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze amplitunera. Zastanawiam się nad dwoma podanymi w temacie. Mam niestety ograniczony budżet i na 608 mnie chwilowo nie stać;). Mój pokój to ok 20m. Głównie oglądanie filmów i PS3.

Z góry dziękuję za pomoc.

PS. Jeżeli moglibyście mi także polecić jakiś zestaw głośników żeby wszystko wyszło jak najtniej byłbym bardzo wdzięczny
 

Slawko1

New member
Bez reklam
1600 zł to za mało, Onkyo TX-SR308 to 1000 zł, DENON AVR1611 to 1300 zł

Jeśli ma to być zestaw głównie do filmów i PS3
to chyba Onkyo i JBL SCS 178 ci starczy.

Jeśli chcesz się zmieścić w 1600 zł to taki zestaw można kupić
DENON DHT-1311XP, na allegro maja w atrakcyjnych cenach.
 

greatwyrm

New member
Może rzeczywiście troszkę za mało. Powiedzmy do 2000 polećcie mi jakiś zestaw głośników. Ale głównie mi chodziło o pomoc w wyborze amplitunera. Nadal nie wiem na który się zdecydować. Poczytałem trochę recenzji i mam już zupełny mętlik w głowie. Oba podobno są bardzo dobre ze wskazaniem na Denona dlatego pytam się Was o radę. No i nie wiem czy opłaca się dopłacać do niego ok 300 zł czy np przeznaczyć ma lepsze kolumny.


PS. Ten zestaw DENON DHT-1311XP wygląda także ciekawie - będzie duża różnica w dźwięku do jednego z amplitunerów powyżej i zestawu głośników?
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Jeśli przeznaczasz 2000 zł na zestaw a ma być gównie do kina i gier to bierz
Onkyo TX-SR308 plus JBL SCS 178.
Zestaw kolumn z subem JBL SCS 178 jest jednak o klasę lepszy (zwłaszcza sub) jak kolumny z zestawu DenonaDHT-1311XP.

Onkyo TX-SR308 do dźwięku 5.1 w filmach i grach dobrze się sprawdzi
Denon 1611 jak dla mnie lepiej gra w stereo (sam go mam) ale ty potrzebujesz do kina wiec nie opłaca się dopłacać jeśli wybierzesz JBL SCS 178.

Może jeszcze ci ktoś doradzi lepiej.
 
Ostatnia edycja:

greatwyrm

New member
A co jeśli bym te JBL zamienił na Jamo S506? W sklepie u mnie w miejscowości z tym zestawem zmieściłbym się do 2k.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Jeśli będziesz miał w planach dokupić za jakiś czas suba to bierz Jamo S506
Bo bez suba wiele będziesz tracił na efektach w kinie na samych jamo s506
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

greatwyrm

New member
Sorki, że zadaję tak dużo pytań. Sprawdziłem sobie i sub do tych jamo to także wydatek w granicach tysiąca złotych wiec w ciągu najbliższego roku mnie nie stać;) A co powiecie o np takich zestawach

Sklep - RTVMAX.pl - Kolumny Głośnikowe, Kino Domowe, LCD Plazma Kino Domowe

http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL...-v2.html?title=AV-707 v.2 + SW-850 v.2&ref=15

http://www.rtvmax.pl/go.live.php/PL...000-v2.html?title=AV-860 + SW 1000 v.2&ref=15

sklep pierwszy lepszy gdzie mogłem obejrzeć zestawy 5.1
 
Ostatnia edycja:

greatwyrm

New member
No to na kolumny już się zdecydowałem, ale nadal nie wiem, który wzmacniacz będzie lepszy. Rozumiem, że Onkyo starczy do moich potrzeb ale jeżeli Denon jest lepszy i bardziej "przyszłościowy" to może powinienem dorzucić te 300 zł?
 

schwarz

New member
Masz ograniczony budżet więc z ampli kup Onkyo 308. Nie widzę w twoim przypadku sensu inwestować więcej w ampli. Jeśli chcesz lepsze ładniejsze głośniki to kup Jamo S506. Na 20m2 powinny dać radę jeśli chodzi o bas i w kinie i w muzyce ALE muszą być prawidłowo ustawione. W przyszłości dokupisz suba i odciążysz fronty. Jeśli chcesz coś z KODY lub TAGI to kup TAGA TAV606. Świetne głośniczki za 800 zł. Do tego dokupisz suba ale nie KODY TAGI tylko min Jamo Sub 250. Miałem SW1000 i nie jest to cudo, ma dużo wad i podejrzewam, że z pozostałymi będzie podobnie. Pozdr
 

greatwyrm

New member
Dzięki bardzo- strasznie mi pomogłeś. Zdecydowałem się na te Jamo i kiedyś dokupię sobie sub. Co do ustawienia - to może jakaś rada jak to ustawić? Słyszałem, że muszą być odstawione trochę od ścian.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

schwarz

New member
Zależy od pomieszczenia i akustyki. Jak dostaniesz to musisz testować. U mnie jak były przy ścianie grały źle. 20-30 cm od ściany już ok. Ale teraz jak są 1m od ściany i mają dużo miejsca z boku grają super! Największa różnica jest w basie. Nie ma dudnienia jest szybki, zrożnicowany i schodzi nisko. Poza tym jak się wygrzeją to się zmieni brzmienie. Góra się wycofa a zaczną grać sporo mocniej basem. Pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ostro zjeżdżasz jakością w dół.
Może jeszcze raz .
Kupujesz sam amplituner w kwocie do 2000 zł - tak ?
Czy już zmieniłeś całkiem koncepcję ?
 

pkomp

New member
schwarz nic się nie wygrzeje...to nie ciasto......grać będą tak samo - pretensje miej jedynie do swojego słuchu o którym polecam poczytać każdemu zanim zacznie pisać bajki

ps.rano sam sprawdzałem ustawienia na moim stereo bo nie grało jak nalezy....ale spałem 3 godziny....jak odespałem to wszystko było ok.....(nic w ustawieniach się nie zmieniło)
 

schwarz

New member
pkomp wiem, że nie utożsamiasz się ze wszystkimi voodo audio gierkami w stylu kabelki wygrzewanie itp. Ja też nie. To nie jest tak, że przeczytałem gdzieś coś i wypowiadam się w danym temacie jako ekspert...Mówię z doświadczenia i twierdzę, że brzmienie S506 w znaczny sposób zmieniło się po 2 miesiącach użytkowania. Możesz wierzyć bądź nie ale jestem zdrowy i to jest niezaprzeczalny fakt. Różnice są bardzo wyraźne. Nawet odpalałem taki sam zestaw w markecie i mimo, że są to całkiem inne warunki to odrazu słychać różnicę...
A czy kolumny się wygrzały, przegrzały, ułożyły, dotarły, uśmiały czy zgłodniały to mnie już mało interesuje.
 
Do góry