Pomoc w wyborze 55' do salonu

feriak

New member
Witam, Chcę zakupić telewizor 55cali do salonu. Odległość 4m, ma służyć do oglądania seriali, filmów, piłki nożnej i do gier PS4. Musi również mieć stabilny system operacyjny (tu myślałem o androidzie lub WebOS). Przeglądanie stron internetowych, youtube, oglądanie filmów z cda, kinoman itp. Odtwarzanie filmów z napisami z pendivów. Modele UHD, które brałem pod uwagę do tej pory: philips-55puh6400-88 lg-55uf680v lg-55uf800v samsung-ue55ju6800 Budżet: 3500-4500 +/-
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
Jeżeli oglądasz dużo sportu, to te modele nie będą odpowiednie z uwagi na 60 Hz matrycę. Wszystko to budżetówki UHD czyli tzw. tandeta. Do tego chcesz stabilny system, a Android do takich nie należy, a przynajmniej na chwilę obecną. Na twoim miejscu celowałbym w FHD na 120 Hz matrycy.
Jeżeli android to Sony działa on lepiej niż na Philipsach lub Samsunga na Tizen poza H6400
Sony 55W755c
Sony 55W805c/809c
Samsung 55J6200
Samsung 55J6300 (zakrzywiony)
Samsung55H6400
 

feriak

New member
Ok, trochę się już rozjaśnia temat. Najwięcej oglądam seriali i filmów, w planach jest PS4 więc niski input lag by się przydał, a sport to na samym końcu, sporadycznie. Androida chciałem ze względu na to, żeby móc oglądać filmy bezpośrednio ze stron typu CDA. Czy w innych systemach jest też taka możliwość? Oglądamy głównie po 18-tej, zawsze na wprost telewizora więc pewnie matryca VA bedzie lepsza?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Do filmów również przydałaby się 120 Hz matryca w szczególności tych gdzie dużo i szybko się dzieje. No chyba ze oglądasz melodramaty?
Osobiście odpuściłbym zakup TV na 60 Hz matrycy z UHD.
Na wszystkich podanych przeze mnie modelach odpalisz filmy z cda. Panele z matrycą VA. Lag w Samsungach na poziomie 45ms więc jest bardzo dobrze. W Sony chyba 38 ms
 

feriak

New member
Dzięki dzisiaj pojadę gdzieś na żywo jeszcze raz obejrzeć. Pozostaje wybór między 755c / 805c / 809c Jakieś znaczące różnice pomiędzy tymi modelami?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dzięki dzisiaj pojadę gdzieś na żywo jeszcze raz obejrzeć. Pozostaje wybór między 755c / 805c / 809c Jakieś znaczące różnice pomiędzy tymi modelami?
755c jako jedyny nie posiada 3D, a 805c różni się od 809c chyba tylko współczynnikiem płynności 800Hz vs 1000 Hz ale te liczby to tylko marketing. Twoje oko tego nie zauważy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widoczne jest na poziomie testowym, wiec zależy czy np miałeś plazmę Pioneera lub Panasa - to możesz zauważyć.
 

feriak

New member
Mam kineskopowego Phillipsa sprzed 15 lat, 24 cale :)

Więc przesiadka na 55cali fhd będzie jak z szałasu do Sheratona.
Biorę Sony.
A model 807C będzie OK? Mojej kobiecie bardziej podoba się ten ze względu na srebrną ramkę. 755, 805 i 809 są czarne.
 

feriak

New member
Dziękuję za pomoc Panowie :) a jeszcze pytanko odnośnie tych samych modeli ( 755, 807 bo pomiędzy tymi dwoma będę wybierać ) w rozmiarze 50 cali. Czy są one tak samo wyposażone? bo różnica ceny jest około 1000zł miedzy 50 a 55. I zastanawiam się czy warto dopłacać tysiąć za dodatkowe 5 cali
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dziękuję za pomoc Panowie :) a jeszcze pytanko odnośnie tych samych modeli ( 755, 807 bo pomiędzy tymi dwoma będę wybierać ) w rozmiarze 50 cali. Czy są one tak samo wyposażone? bo różnica ceny jest około 1000zł miedzy 50 a 55. I zastanawiam się czy warto dopłacać tysiąć za dodatkowe 5 cali
Przy Twojej odległości 4m 55" to absolutne minimum. Czy warto. Bez dwóch zdań. 5 cali to 12,5 cm po przekątnej a więc sporo. Kupując 50" po kilku dniach będziesz miał do siebie żal.
 

feriak

New member
OK, dzięki Seizo w takim razie pozostanę przy 55 calach, teraz tylko dozbierać kasę i prawdopodobnie kupować będę w maju, bo teraz mam trochę wydatków. Może do tej pory ceny delikatnie spadną albo pojawi się jakaś oszałamiająca nowość :) a jak nie to 755/807/9 będzie mój :)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
OK, dzięki Seizo w takim razie pozostanę przy 55 calach, teraz tylko dozbierać kasę i prawdopodobnie kupować będę w maju, bo teraz mam trochę wydatków. Może do tej pory ceny delikatnie spadną albo pojawi się jakaś oszałamiająca nowość :) a jak nie to 755/807/9 będzie mój :)
Oby tylko w maju były jeszcze gdzieś dostępne nówki.
 

feriak

New member
No to jeszcze lepiej, może pojawi się jakiś nowy ciekawy model w podobnym przedziale cenowym. Potrzeba zakupu nie jest paląca tak czy inaczej chwilę muszę poczekać, więc może akurat dobrze się złożyło. Jakieś wieści co to będą za nowości?
 
Do góry