pomoc w wyborze 32 cale do 1800 zl

m1m

New member
odległość od ekranu ? 2,5-3m
jak słońce świeci w pokoju ? okna za telewizorem ale rzadko kiedy świeci (północne)
Jak duży jest pokój ? ok 20m2
jaki masz obecnie telewizor? jakiś 30 letni panasonic crt :)
jakie programy najczęściej oglądasz? 1,2,polsat,tvn,eurosport
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? 90% wieczorem
preferowana wielkość telewizora? 32 cale
preferowana marka ? jakaś dobra :)
czego nie lubisz w telewizorach? jak się psują :)
jakie urządzenia będą podłączone ? poza kablówką żadne
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 100% tv
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? raczej na wprost
Czy ważne jest wifi ? nie
czy USB ma mieć czytanie filmów ? może się przydać
jakimi złączami ? obojętnie
jaki masz sygnał ? analogowa kablówka multimedia (może kiedyś cyfrowa)
ile programów HD ? 0
ma stać czy wisieć ? stac

Cena jak pisałem max 1800, zależy głownie na przyzwoitym odbiorze analogowej tv i żeby nie żarło za dużo prądu, przeglądałem trochę forum i wybrałem takie modele:

Sony KDL-32EX402
SAMSUNG LE32C550
Sharp 32FH510
lg 32LE3300

Który z tych byłby najlepszy? A może doradzicie coś innego?
Z góry dziękuję
 

don111

Banned
jeśli zwykła telewizja analogowa to Panasonic 37x20 (plazma) wypadnie lepiej, może 42x20 przy takiej odległości byłby jednak lepszy
z filmami usb jest też LG 42PJ550
 

m1m

New member
dzięki za odp, jednak zależałoby mi na czymś 32 calowym i w miare energooszczędnym (tamte co wymieniłem maja 70-80w)
 

don111

Banned
70-80W a te plazmy hd ready wezmą jakieś 100-120W
jeśli uważasz, że lepiej dopłacić do mniejszego tv, z gorszym obrazem na kablówce tylko po to aby zaoszczędzić 5zł na prądzie to trudno :)
 

m1m

New member
ok, w sumie to bedzie pierwsza plazma, wiec tak mysle ze 42 bedzie zbyt ogromna :) (szczegolnie przy starym 30 letnim crt) ale ten 42x20 mi sie podoba

chociaz te modele co podales maja rozdzielczosc 1024x720, tamte lcd co wybralem sa full hd, ma to jakies znaczenie gdybym w przyszlosci chcial odbierac sygnal cyfrowy/hd (z reszta i tak analogowy ma zniknac lada moment)
 

don111

Banned
jedyna różnica może być widoczna na materiale 1080p, czyli blue ray, konsola ps3, w najbliższych latach nie ma jednak żadnych szans na 1080p z satelity... dvd, kablówka czy satelita - telewizor hd ready powinien i tak tu lepiej wypaść z powodu mniejszego przeskalowania, chyba że to po prostu gorszy model (ale nie z powodu rozdzielczości)
generalnie w przypadku tak małych ekranów (32 czy 37') uważam że hd ready/full hd nie ma większego znaczenia, musiałbyś siedzieć 1,5m od ekranu
 
Do góry