Pomoc w skalibrowaniu tv, strasznie szumi

Kamilos321

New member
A więc tak, zapodałem te dwa kwadraty (jeden na ciemnym tle, drugi na jasnym) na laptopie podłączonym do TV kablem hdmi i smug praktycznie nie ma, dosłownie minimalnie, na bialym tle widać niebieską poświatkę, tak z pół milimetra, czyli nie przeszkadza w ogóle. Hmm a na PS3, widać jak widać na załączonych filmach, ustawienia TV podobne. Można zgłupieć do reszty :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Wiesz jak jednak poświata jest to raczej TV....
ok to sprawdź jeszcze czy na konsoli w 720p będzie tak samo źle, kabel bym inny sprawdził dla świętego spokoju....
 

maxan

New member
Bez reklam
w ustawieniach system/ ogólne masz jeszcze tryb gry jeśli nie próbowałeś ( jakość wyświetlanej grafiki bedzie gorsza...)
 

maxan

New member
Bez reklam
eh sorry nie doczytałem w takim wypadku chyba musisz się do tego efektu pryzwyczaić ( choc na moim starym lcd LH 3000 nie ma mowy o smużeniu... przynajmniej nie w takim stopniu)... spróbuj jeszcze jak koledzy radza na innym kablu i kombinuj z ustawieniami, a jak ktoś Ci z plazmą wyskoczy to sie nie przejmuje bo tam wystepuje efekt frame doubling i też jest kicha ;)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Ja gram na F6500 samsungu i nic nie smuży ani nie żadnego ghostingu/cloudingu itp :)
Aha a gram dużo :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja gram na F6500 samsungu i nic nie smuży ani nie żadnego ghostingu/cloudingu itp :)
Aha a gram dużo :)

To samo u mnie, zero cloudingu, w nocy tez super, ekran czarny. Kiedys, na starszych tv tak bylo, smuzenie itp., ale to historia.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Ty masz 2 problemy 1 matryca która faktycznie zostawia fioletowe ślady a 2 sprawa to brak matrycy 100Hz (konkretnie motion plus)
Widać to wyraźnie w grach np GTA gdy szybko się obracasz krawędzie budynków (tam gdzie jest wysoki kontrast) rozwarstwiają się.....
Na F6xxx tego nie uświadczysz.

Wiadomo że na wyścigach czy platformówkach tego nie będzie widać, najbardziej właśnie na grach typu FPS

moje ustawienia masz tutaj i po kalibracji ale w Twoim TV to nie pomoże po prostu
http://www.hdtv.com.pl/forum/920246-post193.html
 

Kamilos321

New member
No faktycznie nic nie zrobię, bo nawet nie mogę ustawić motion plus na płynny jak u Ciebie bo tego nie ma. Jest tylko LED motion + a co to jest to grom wie.
 

tdx

New member
Bez reklam
Led motion plus możesz zobaczyć na tym kwadracie jak działa powinien trochę mniej smużyć ale krawędzie tak czy siak się rozjeżdżają bez motion+.
 
Do góry