Pomoc w podjeciu decyzji – jaki wzmacniacz i jakie kolumny?

egon12

New member
Witam!

Prosze o porade w podjeciu ostatecznej decyzji J na razie mam na oku Onkyo 606 (a moze postarac sie o 605 ???) i do tego pelen zestaw Jamo 606 5+1 razem z subem 200. Wszystko ma byc czarne zeby ladnie sie komponowalo z sharpem 46xl2e – chociaz nie wiem czy te czarne jamo sa „pasujace” bo nigdy ich nie widzialem, miewaja tylko po sklepach te jasniejsze. Mam obawy co do tych grafitowych przodow.

A wiec specyfikacja:
Podzial kino domowe / muzyka 50/50.
Salon polaczony z kuchnia, otwary z prawej strony, na srodku kanapa.
Do TV z kanapy jakies 3m (szerokosc pomieszczenia jakies 5m), kolumny praktycznie rozstawione obok TV, srodkowy pod TV, tylne na suficie za kanapa, sub z lewej stony miedzy kanapa, a sciana. Za kanapa kuchnia i jakies 3m do sciany. Wymiary z glowy ale mniej wiecej OK J. Tak jak wspominalem wczesniej z prawej strony TV kawalek sciany ze stolem, a pozniej salon jest otwarty na przedpokoj.

Muzyka to jakies radio – najczesciej FM PR3, no i podobna muzyka pozniej z plytek czy kina/mp3, czyli „umcy umcy” odpada J podobnie jak i „ciezki metal”.
Kasa do wydania cos w okolicach sprzetu ktory podalem, czyli calosc 4k zl.

Macie jakies pomysly na co lepiej wydac ta kase? Czy moze to co udalo mi sie „dobrac” jest OK. Jak jest w koncu z tymi basami w jamo? Sub cos pomoze zniwelowac male srednice glosnikow z przodu?

Zakup Krakow lub gdzies w necie – jak dobrze pojdzie to chcialbym to kupic do konca tygodnia J

Dzieki za kazda odpowiedz!
 

armi

New member
Bez reklam
zestaw jak najbardziej ok. kolumny naprawdę są spoczko :)

pamiętaj tylko że jamo potrzebują trochę przestrzeni z boku (głośnik z jednej strony) i z tyłu - bas reflex

poza tym możesz śmiało kupować ten zestaw
z cenami to odezwij się do Blackninji - mają spoko ofertę i wysyłają kurierem
 

egon12

New member
z tego co zauwazylem w sklepach tylko jedna z tych przednich ma basowy z boku, wiec jest szansa ze zagra mi to dobrze, bo akurat przy jednej z prawej strony bedzie wiecej miejsca :) sluchalem tego w "sklepie" ale taki odsluch dla mnie jest bez sensu - tylko w pomieszczeniu docelowym...

co z tym "kolorem czarnym" i "przodami grafitowymi" - spasi to xl2e ? musze byc pewny przed zakupem, bo moj projektant wnetrz zapakuje i odesle :)

Nie cytujemy poprzednika
 

armi

New member
Bez reklam
ja mam w domu w obu frontach głośniki basowe po bokach...

co do kolory to mam dark apple który komponuje mi się z meblami a fronty głośników są black piano które pięknie komponują mi się z ty. nie wiem dokładnie jak to jest w tych czarnych, chociaż je kilka razy na oczy widziałem to już tak dokładnie nie pamiętam
 
Do góry