Pomoc w dobrze Audio

xoen

New member
Witam,
Chodzi o wybor audio do salonu. Mam maly salonik 3x6 i chcialem zapytac czy kupujac amplituner 5.1 jest mozliwosc podlaczenia do niego jedynie dwoch mniejszych kolumn? tzn. Chodzi o to ze nie mam za bardzo miejsca na wielkie kolumny na razie, a nie chce tez kupowac malych wiezyczek.... i tak sie zastanawiam czy jakies dobre monitory + amplituenr 5.1 tymczasowo beda jakos dzialac? Czy to najlepsze rozwiazanie czy jednak moze dobra "mala" wiezyczke? Moglibyscie zaproponowac jakies rozwiazania? konkretne modele? Z gory bardzo dziekuje.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Jeśli chcesz podłączyć tylko 2 kolemienki to moim zdaniem lepszy będzie wzmacniacz zamiast amplitunera, a co do konkretów to może napisz jakie przeznaczasz na to fundusze?
 

xoen

New member
Jezeli chodzi o fundusze to jestem dosc elastyczny, ale nie chce wydawac na to kroci i jak w przypadku malych wiezy np. gdzie Pianocrafty kosztuja teraz okolo 2K zl w gore. to mija sie to troche z celem i wolalbym kupic cos co w przyszlosci moglbym rozbudowac, dlatego mysle o amplitunerze, zastanawialem sie np. nad denonem 1509 lub yamaha rx-v 463 i do tego kolumny JAMO S 604, ale wlasnie nie wiem czy mi to zagra :). W przyszlosci jednak moglbym to troche rozbudowac... a porownanie pianocrafta z takim setem zdecydowanie chyba wyjdzie na korzysc amplitunera?
 

janusz

New member
Bez reklam
Zanim wybierzesz konkretny model, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: czy docelowo chcesz kino domowe, czy stereo?
Jeżeli już kino (salonik 3*6 całkiem nieżle się sprawdzi), to wymieniona yamaha rx-v 463 bedzie super. Jeżeli chodzi o kolumny to w takim pomieszczeniu z przodu warto zainwestować w parę która zagra i w stereo. Nie mogą to być jednak zbyt wielkie skrzynki bo bas będzie dudnić. Centralny i tyły możesz poszukać w komisie i kupić za około 400 zł całkiem znośne Tonsile. Z subwoofera możesz zreygnować lub dokupić później.
Są też całkiem fajne oferty Yamahy z DVD+Amplituner+5kolumn, warto poszukać, taki komplet do Tweojego pomieszczenia powinien być super, a cena około 2kzł.
 

PopaY

New member
Bez reklam
No nie do końca... Moim zdaniem kupując amplituner 463 i do tego np. dvd 663 to na bank z kolumnami nie zmieści się w kwocie 2K. Oczywiście z kolumnami, które nie będą z najniższej półki.
Na przykłąd 463 + 663 i do tego kolumny Kody 707 to już koszt koło 2,5K, a przecież kolumny Kody to, hmm, nie bardzo dobrej jakości przetworniki. Ja do takiego saloniku w takiej kwocie poszukał bym zestawienia 463 + 663 i QQ 500 jeśli chodzi o w miarę ograniczony budżet. One ładnie zagrają w takim pomieszczeniu w stereo, a i do kina w zupełności się nadadzą. Być może Blackninja mógłby Ci zaproponować jakieś przyzwoite ceny, ale o to musiałbyś już go pytać na PW. Tak czy siak musisz się przygotować na wydatek większy niż 2K :/
 
Do góry