Pomoc w dobraniu zestawu KD.

arek80

New member
Witam wszystkich!
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna pierwszębów zestawu KD.

Początkowo miało być to coś małego budżetowego ale z czasem po namyśle padło na Dali Fazon Mikro 5.0+ amplituner X3000 , X2100 , SR5008 , SR5009 . Po wizycie w salonie Denona byłem umówiony na posłuchanie tego seta Dali+ampli do wyboru (brak na stanie 5008 oraz X3000:-( ).
Alternatywą dla Fazonów miał być gotowy set Canton Movie 360+ X500. Fazony wisiały na ścianie ale stwierdzono że nie ma z czym porównać i zadzwonią jak dojdą Cantony.

Czekając na tel. odwiedziłem MM i Ten drugi duży skep na S. ale szkoda gadać.

Zabrałem się za lekturę i wymiśliłem sobie że zrobie set 5.0 z Zensor 1+ Vocal a suba dokupię w niedługim czasie . Zadzwoniłem do salonu i zapytałem czy to dobry pomysł.
Doradzono że złożą set z Zensor3+Zensor1+Vocal. A ampli w praniu wyjdzie.

Gdy nadeszła chwila odsłuchu i pojechałem do salonu okazało się że sala odsłuchwa stała się w połowie magazynem na sprzęt .

Pan w salonie stwierdził że kiepsko będzie odsłuchać całość więc zaczniemy od Zensor3 + X2100 oraz SR5009 bo tyko to mieli na stanie.

Ampli. beż żadnych kalibracji poprostu ustawienia jak to nazwano płaskie w stereo.
Pierwszy Denon i już mi coś nie pasowało ale pan po chwili ustawił na tryb bez suba.
Trochę lepiej ale i tak jakaś porażka. Następny SR5009 i tu wg. mnie było jeszcze gorzej. Żadnej dynamiki , delikatnie i bez życia.
Moja mina mówiła wszystko więc przyniesiono a raczej stały za kartonami ze sprzętem Zensor 5. I poszły te sme kawałki. SR dalej jakiś zamulony ale i tak było o niebo lepiej.
Pokazał się dól i dużo więcej średnicy. Ale po przepięciu na X2100 uśmiech wrócił na moją twarz.
Głośniki ożyły masa dynamiki . Zdaje sobie sprawę ż ampli. bez żadnych kalibracji a już było o 100% lepiej. Trochę się podłamałem bo cały plan legł w gruzach:-( . Zapomniałem dodać że szukałem małych głośników bo nie mam miejsca na podłogowe.

Pan przyniósł jeszcze jedne kolumny. Piękny design ażmi serce zabiło szybciej. Były to Canton 508.2 białe. Ale dopiero jak znów zagrały te same kawałki to zrobiło mi się cieplej. X2100 I 580.2 to było prawie to czego szukałem. Dynamika kick średnica rewelacja. Dali wypadły średnio bardzo zmanierowane.
ZAZNACZAM ŻE AMPLI. BEZ JAKICHKOLWIEK REGULACJI.



Nowy pomysł wpadł ,i do głowy. X2100 a raczej (X3000 kupiony w necie) + 508.2 a w niedalekim czsie dokupienie reszty systematycznie. Z rumieńcami pognałem do domu (ciągle trwa remont!!!) żeby pomiary zrobić. Meble w paczkach jeszcze leżą więc szybki pomiar i H.. bombki ...... Między meblami miejsca na jedną kolumne 170 mm :x:-( Totalna porażka. Brak możliwości zmian wszystko na wymiar.

Moja prośba do was Panowie i Panie !!!!

Jakie małe kolumny wybrać żeby stworzyć set który fajnie dynamicznie zagra. Suba mogę dokupić a może są jakieś sety gotowe które możecie polecić.

Pokój 16 m.
Sprzęt ma służyć głównie do filmów , muza szybka jakieś disco itp. Aaaa i żeby na imprezach było przy czym się pobawić:bober: Lubie słuchać muzyki głośno i dynamicznie. Suba mam w planach dokupić później bo wole kupować systematycznie ale żeby nie nażekać za miesiąc czemu nie poczekałem. No i baas też lubię:-o. Ogólnie zawsze kręciło mnie CA i dalej tak jest lecz po kilku dniach lektury na forum stwierdzam że to całkiem inna bajka niżCA.

Z góry dziękuję z rady i czekam na podpowiedzi.
Jeszcze jaedno ważne pytanie cze ktoś może polecić jakiś salon w Katowicach lub okolice gdzie można posłuchać jakiś zestawów.

Dzięki i pozdrawiam.
 

arek80

New member
Głośniki to około 3500 +/-
Ampli. cena ogólnie wszędzie podobna. Pytnie czy x3000 czy X2100?
Sub albo w zestawie albo się dokupi.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli chcesz coś z dobrym basem i dynamiką to zerknij na zestawy Paradigm Monitor. Masz kolumny podstawkowe - Mini, które świetnie się sprawdzą w Twoim metrażu lub podłogówki - 7 v.7, tylko cena za komplet już ciut więcej wyniesie. Możesz też zerknąć na Klipsch RF 52 lub niższą serię F10. Możesz posluchać też coś z JBL Studio 270 lub 230 oraz M E L O D I K A BL 30.
 

arek80

New member
Pokój w salonie ok. 5x5m ale.jak.wspominałem prawa i lewa strona była kartonami zastawiona. Pokój w domu ma ok. 16m. Z podłogowymi będzie problem z powodu braku miejsca.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolega napisał że 16mkw;-)

Chodziło mi o ten w sklepie ;)

Pokój w salonie ok. 5x5m ale.jak.wspominałem prawa i lewa strona była kartonami zastawiona. Pokój w domu ma ok. 16m. Z podłogowymi będzie problem z powodu braku miejsca.

To na takim metrażu nie dziwie się, ze najlepiej wypadły Canton-y 580.2. Jednak na Twoim metrażu (16m2) mogą się dusić. lepsze by były mniejsze 507.2 . Sądząc po asortymencie byłeś w salonie Denona i Marantza. Szkoda, że Panom nie chciało się zrobić kalibracji. Trwa to chwile.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Aż mi się nie chce wierzyć, że SR5009 zagrał gorzej od X2100, coś musiało być nie tak ustawiane, spróbuj znaleźć jakiś przyzwoity salon z salą odsłuchową nie będącą magazynem ;)
 

arek80

New member
W obydwu przypadkach ampli. Nie było żadmej kalibracji. Z tego co powiedział pracownik ustawienie FLAT. JEŻELI chodzi o sr5009 to nie skreślam go ponieważ przeczytałem dużo tematów na tym forum oraz w necie i jechałem tam bardziej na Sr-a nastawiony . No i cena jest super teraz na sr.
 

arek80

New member
Dziwne jest to że na stronie Salony Denon mają jeszcze jakieś sztuki sr5008 a na miejscu nawet nie sprawdzili czy można by ściągnąć na sklep. A może ktoś zna jakiś salon w okolicach Katowic gdzie mógłbym posłuchać czegoś więcej.
 

lll

New member
Dziwne jest to że na stronie Salony Denon mają jeszcze jakieś sztuki sr5008 a na miejscu nawet nie sprawdzili czy można by ściągnąć na sklep. A może ktoś zna jakiś salon w okolicach Katowic gdzie mógłbym posłuchać czegoś więcej.

Na pewno mogą sprowadzić, jeśli tylko jakiś egzemplarz jest w ich sieci dealerskiej, nie ma z tym problemu. Z tego co wiem, na tą chwilę zostały im dwa egzemplarze, więc jak coś to się spiesz. ;)
 

arek80

New member
Na pewno mogą sprowadzić, jeśli tylko jakiś egzemplarz jest w ich sieci dealerskiej, nie ma z tym problemu. Z tego co wiem, na tą chwilę zostały im dwa egzemplarze, więc jak coś to się spiesz. ;)

Myślę o tym.
lecz chodzi mi po głowie x3000. Podobna kasa a po ty co słyszałem x2100 dlanie lepiej wypadł. Fakt że po podłączeniu Canton 508.2 z wrażenia zapomniałem poprosić o podpięcie so poeównania sr5009.
Odnoszę się do odsłuchu na Zensor3 i Zensor5.
 

JustJack

New member
Hmm dali to precyzyjne głośniki wymagające szybkie podania sygnału, a mam wrażenie, że ampli denona którego słuchałem nie nadążał przez co głośniki świetnie grające pod marantzem zagrały całkiem zwyczajnie trochę przekłamując... nie umiem tego bardziej rozwinąć, to subiektywne odczucie :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
A co to był za Denon i co za Marantz?
Dla mnie też Marantz brzmi lepiej niż Denon, ale porównując modele danych marek, dobrze porównywać sprzęt z tej samej półki, dlatego ciekaw jestem co z czym porównywałeś... ;)
 
Do góry