Pomoc w doborze zestawu

pox

New member
Witam,

Za jakiś czas (do 6 miesięcy), planuje zakup kina domowego + TV Samsung 48H6700 (lub podobny).
Co do TV to decyzja już zapadła, ale jeżeli chodzi o KD to nie wiem co wybrać.

Pomieszczenie w którym to wszystko będzie ustawione to lekko ponad 18m2, przy czym ma kształt prostokąta, posiada otwarte przejście do kuchni (szerokość przejścia 140cm) oraz na korytarz (szerokość 90cm).

TV będzie podwieszony na ścianie w tym samym miejscu co obecny. Odległość od tej ściany do narożnika to ok 2.5m, wiec niewiele i właśnie to powoduje ograniczenie co do kolumn frontowych, które muszą stać jak najbliżej ściany. Z tego powodu odpadają wszystkie te które mają tylny bass-reflex.
Dodatkowe ograniczenie to kwota którą mogę przeznaczyć na zestaw KD. Obecnie to ok 3000zł.

KD będzie służyło głowie do:
TV kablowa Filmy z DLNA/USB: 70%-80%, (w tym sporo MiniMini :razz: )
Muzyka: 15%-25% (głównie POP, Dance - radio FM),
Xbox i reszta 5%.

Wstępnie moje typy to:
Amplituner:
DENON X2000
YAMAHA RX-V775

Kolumny:
TAGA 606 v3 (jeżeli warto to dołożę do SE)
Quadral Quintas 5000

Powyższe wybrałem opierając się głównie na opiniach znalezionych w internecie. Wizualnie bardziej pasują mi kolumny Tagi.

Co możecie powiedzieć dobrego i złego o takim zestawieniu? Czy te amplitunery nie są za bardzo na wyrost? Jakie inny zestaw kolumn z przednim BR możecie polecić tak aby zmieścić się w przeznaczonej kwocie?
Jaka będzie różnica w porównaniu do starej poczciwej wieży Tachnicsa SC-EH500 która w mojej młodości przeszła nie mało? Teraz najczęściej słucham jej na połowie skali, chociaż rzadko bo rzadko lubię puścić coś znacznie głośniej jednak wtedy sprawia wrażenie jakby uciekł uciekł jej bas.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak masz wieżę Technicsa, to jesteś przyzwyczajony do pewnego poziomu/jakości dźwięku, którego niestety na tych Tagach mieć nie będziesz.
Co do ampli. to zdecydowanie Yamaha, bo to jest amplituner co najmniej o klasę wyższy od X2000, Denon z kolei dosyć dobrze sprawuje się w stereo.
Ze swojej strony mogę ci polecić poszukiwanie amplitunera z pre-out, tak jak Yamaha 775, Denon X3000, czy wszystkie Marantze, HK270.... pozwoli ci to na rozszerzenie zestawu o wzmacniacz stereo i uzyskanie dobrego dźwięku przy słuchaniu muzyki.
 
Ostatnia edycja:

pox

New member
Jeżeli nie Taga, to biorąc powyższe założenia, jakie kolumny zagrały by porównywalnie do tych od wieży SC-EH500?
 

Henry

Active member
Bez reklam
3 tyś, to niestety niezbyt duża kwota, amplitunery wytypowałeś w miarę przyzwoite i teraz wypadałoby dobrać do nich kolumny w zbliżonym przedziale (niekoniecznie cenowym, a bardziej jakościowym).
Jak u ciebie jest z miejscem na kolumny z bocznym głosnikiem niskotonowym jak np. Wharfadale Obsidian, JBL Loft czy Audio Pro Avanto...
Jeśli jest szansa, żeby takie zmieścić, to mogłaby to być dobra propozycja, dodatkowo np Indiana Line Nota, ale tutaj już brakłoby kasy na dobry amplituner...
Spróbuj wrzucić rzut pomieśzczenia i rozkład, w których miejscach co planujesz...
 

pox

New member
To wycinek z rzutu mieszkania wraz z rozmieszczeniem mebli.
Niestety nie mam za bardzo możliwości zmiany ich ustawienia.

Mam jeszcze trochę czasu na wytypowanie zestawu kolumn. Co do Wharfadale Obsidian, JBL Loft czy Audio Pro Avanto to niestety wszystkie posiadają tylny BR. Natomiast co do Indiana Line Nota 240/555/740 to wydają się interesujące, tylko niestety planowany budżet jest nieco za mały.


95f9850fb21b5.png
 
Do góry