Pomoc w doborze, zestaw kd ~2500zł

okik

New member
Witam,
proszę o pomoc w doborze zestawu kina domowego, mam do wydania około 2500zł.
Pokój do nagłośnienia ma wymiary 4,3x4,3m, w 60% będę oglądał filmy, 40% muzyka (radio, radio internetowe, laptop). Upatrzyłem sobie amplituner Denon avr-x1000 + głośniki Taga TAV-606 SE, czy to będzie dobry wybór? Może macie inne propocycje? Nie jestem audiofilem i nie miałem do czynienia z takim sprzętem.
 

Henry

Active member
Bez reklam
A co byś powiedział na tego typu przykładowe zestawienie....
- kolumny JBL LOFT 5.0, Wharfadale Obsidian 5.0, Jamo 428 5.0
-amplitunery Harman Kardon 151 lub 161, Pioneer 528, Denon X1000, Onkyo 525, Yamaha 475

Myślę, że w okolicach 2,5 tyś można dostać cały taki zestaw.
Napisz na priv do blackninja i spytaj o ceny, myślę, że najlepsze jest w stanie zaproponować na JBL+Harman

A te tagi, to trochę nieszczególne według mnie, zwłaszcza, że w takim budżecie jakim dysponujesz mógłbyś dostać lofty czy obsidiany z amplitunerem
 

okik

New member
Oblukałem dziś obsidiany i lofty, jak na moje potrzeby grają rewelacyjnie, niestety strasznie mi się nie podobają :( Jeśli chodzi o amplituner to chyba zostanę przy denonie. Dlaczego uważasz, że tagi są kiepskie?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bo są zbyt drogie w stosunku do jakości jaką prezentują. Gdyby kosztowały o połowę mniej miał bym inne zdanie na ich temat ;)
 

okik

New member
A co powiecie na takie połączenie:
amplituner hk-161 lub avr-x1000, kolumny STX KD-200 n 5.0 tylko zamiast frontowych f-200 n będą f-280 n?
 

okik

New member
Rzeczywiscie stxy to nic specjalnego... a teraz cos z zupelnie innej beczki, jaki z tanszych i nowych amplitunerow kina domowego ma mozliwosc podpiecia wzmacniacza stereo?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Co rozumiesz przez nowe, bo jeśli nie chodzi ci o najnowsze modele, to teraz jeszcze powinny być do dostania w super cenach poprzednie modele: Yamaha 773 i 775; Denon X3000, Marantz 1504,1604, 5008,
 

Henry

Active member
Bez reklam
Napisz do blackninja o ceny, bo pewnie lada moment część dobrego sprzętu będzie nie do kupienia,
dla przykładu, np. X3000/ SR5008 na pocżątku kosztował od 4 do 3 tyś, obecnie można je mieć za ok. 2 tyś, a najnowsze modele już są w sklepach za 4 tyś ;), a różnią się jedynie niewielkimi detalami jak wifi czy bt
 

okik

New member
Budżet mi się zwiększył do około 4k. Żona wybrała za mnie kolumny Tonsil Maestro, gdyż pasują jej do firanek... :-o
 
Ostatnia edycja:

okik

New member
Już poprawiłem się :) Byliśmy na odsłuchu i nam pasują, miejsce w pokoju też się jakoś znajdzie, teraz potrzebny amplituner...
 

okik

New member
Na Denonie x1000, nie wiem jeszcze ile kasy zostanie, w zależności czy wybiorę 5.0 kd, 2.0 stereo, a może 5.0 stereo - polecany przez blackninja CA351R?
 

Henry

Active member
Bez reklam
CA Jak najbardziej tak, bo super gra w stereo, o Tonsile tez go spytaj, pewnie przy zakupie całości będziesz mógł liczyć na wyższe rabaty ;)

A skoro na X1000 wam się podobało, to na X2000/ X3000/ SR5007 będzie jeszcze lepiej
 

okik

New member
Już się spytałem, czekam niecierpliwie na odpowiedź :)
Aktualnie mam starą wieżę stereo SONY RX50, więc to przesiadka jak z malucha na... powiedzmy Mitsubishi Lancer Evo X 10
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Jak tylko będziesz w stanie dołóż do lepszego amplitunera niż X1000 i X2000, ja już to przerabiałem i żałuję, że nie dołożyłem tych kilku stówek ;)
 
Do góry