Pomoc w doborze nagłośnienia do pokoju

mazmateusz

New member
Witam,

posiadam pokój 4x4m w którym wisi projektor z ekranem. Dotychczas wykorzystywałem do nagłośnienia zestaw głośników komputerowych 5.1 z Creative. Jest on jednak średnio wystarczający a poza tym problematyczne jest podpinanie konsoli, kompa i dekodera nc+.

Dlatego rozglądam się za jakimś zestawem z Ampli i zestawem 5.1. Cena w jakiej muszę się zmieścić to 2500 zł. Nagłośnienie obecne wykorzystuje 80/20 do filmów/grania. Nie mam preferencji co marki sprzętu, chciałbym żeby to nie było źle wydane 2,5K. Nie jestem audiofilem, oczekuje wygody po podłączeniu wszystkiego do amplitunera i przyzwoitej jakości dźwięku przy oglądaniu filmów i graniu:).
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do amplitunera będzie podłączony tylko projektor na wyjściu? W tej cenie za dużo nie zwojujesz, szczególnie jak chcesz mieć 5.1 w tej kwocie. Zobacz zestawy Harman Kardon HKTS. Chyba że trafisz coś z drugiej ręki.
 

mazmateusz

New member
Tak, z amplitunera ma wychodzi wideo jedynie na projektor. Na prawdę nie szukam nie wiadomo czego. Ważne żebym mógł podłączyć kilka HDMI i nie bawić się w przełączanie i kombinowanie:)
 

mazmateusz

New member
Wygląda bardzo przywozicie to. W drodze z pracy odwiedziłem jeszcze Media Markt i znalazłem za 2490 taki zestaw. Wygląda całkiem przyzwoicie mediamarkt.pl/lublin/kino-domowe-denon-avr-x1000-eltax-experience-subwoofer-czarny-czarny,id-890136#detail-more]Kino domowe DENON AVR-X1000 + Eltax Experience + Subwoofer Czarny/Czarny, Zestawy kina domowego - Media Markt
 

Henry

Active member
Bez reklam
napisz na priv do blackninja ws. ceny na sprzęt, jest w stanie zrobić bardzo dobrą cenę na sprzęt Harman Kardon i nie tylko.
Te HKTS znacznie lepiej się sprawdzą niż Eltax (tym bardziej, że te kolumny kosztują jakieś 500 zł, amplituner 1000zł, więc resztę sobie dopowiedz ;) ), jeśli potrzebujesz czegoś głównie do kina/konsoli, to taki sprzęt- głośniki harmana HKTS+ amplituner będzie w zupełności wystarczający.
Ten Denon też może być, zerknij jeszcze na pioneera 528 bądź Marantza 1504
 
Ostatnia edycja:

mazmateusz

New member
Za zestawem HKTS przemawia ich wielkość, nie zawalą mi tak pokoju:)
Wsakazany przez Ciebie pionnier wyraźnie tańszy, jak z jego funkcjonalnością?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Klasa zbliżona, podobne funkcje i parametry. Jak pisałem ci poprzednio o ceny najlepiej pytać blackninja, to nasz forumowy pewny sprzedawca, więc pewnie zaproponuje ci ceny niższe od tych, które znajdziesz w necie. Więc z tego Denona czy Marantza 1504 bym nie rezygnował, a może dorzuci jeszcze jakieś warianty mieszczące się w zakladanym przez ciebie budżecie.
 
Do góry