Pomoc w doborze kabli głośnikowych

zywy84

New member
Potrzebuje pomocy w doborze kabli głośnikowych.

Klasa raczej budżetowa.

Posiadam
wzmacniacz Nad 326bee
odtwarzacz nad 545
głośniki focal 716v

mam ok 250zł na dwa przewody po 2,5-3 metrów

Zastanawiam sie nad

Melodika mdc 2400
Taga Harmony blue 16
Vitalco hihi-end

lun cos z Qed lecz czytałem ze sa dobre do ciemnych zestawow a ja nie wiem czy mam ciemny czy jasny :)

Dodam że mam teraz Real Cable 300

Prosze o jakąś porade
 

zywy84

New member
chciałbym aby nas był bardziej miekki oraz lepiej słyszeć wokal ponieważ słucham tylko hip hopu. Drugi ważny aspekt zmiany jest taki ze zmieniam mieszkanie i tamte cable real już nie będą pasowały długością. A skoro mam i tak kupować to dlaczego nie zmienić ?

To fakt jesteś laikiem więc mogę nie wiedzieć czy mój sprzęt gra jasno czy ciemno.
 

zywy84

New member
poczytałem i zastanawiam sie nad Chore Clearway oraz melodika 2330 ...

Ale myślęnad innym rozwiązaniem. tzn kupić melodika 2400oraz kabel sieciowy melodika. Cenowo to samo co chord czy 2330.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To fakt jesteś laikiem więc mogę nie wiedzieć czy mój sprzęt gra jasno czy ciemno.

Jasne brzmienie ma równowagę tonalną przesuniętą w górę tzn jest więcej sopranów ,takie brzmienie jest ogólnie lubiane .To że sopranów jest więcej jeszcze nie jest powodem do zmartwień jeśli będą dobrej jakości .Inny aspekt ta taki ,że w głównym stopniu od wysokich tonów zależą efekty przestrzenne ,też rozjaśnienie dźwięku to najprostszy sposób na wydobycie z nagrań detali dlatego często producenci tak robią aby sprzęt miał większą przejrzystość - mówiąc wprost aby można było więcej usłyszeć
W przypadku ciemniejszego brzmienia sytuacja jest odwrotna - po prostu tony wysokie są cofnięte w porównaniu do reszty pasma
Nie sądzę aby zestaw który masz masz grał jasno - nie masz się czym martwić

Sprawa tych kabli - maja być nowe czy używane .Jeżeli używane to dobrym wyborem mogą być przewody Cable Talk np Concert ten kabel ma świetną podstawę basową ,sam bas jest miękki i sprężysty do tego duża muzykalność ,ewentualnie Qued Silver Anniversary chociaż ten przewód jest dość kontrowersyjny w ocenach
 
Ostatnia edycja:

zywy84

New member
i w końcu normalna odpowiedź ☺ nie ma to dla mnie różnicy czy nowy tylko proszę niech mi ktoś powie lepiej w droższe kable od czy w tańsze wraz z sieciową
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Chord ma okablowanie neutralne barwowo i zwykle nie wpływają na ogólny balans systemu. Dobre dla systemów prawidłowo dobranych gdzie chcemy tylko wydobyć większą jakość dźwięku.

Jak system nie jest dobrze dobrany (choćby pod Twoje ucho) to kablami niekoniecznie to naprawisz bo zmiany nie są olbrzymie (choć istotne).

Audioquest może wyciągnąć trochę wokal.
Melodika ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
Jak do tej pory nie zmieniałeś kabli zasilających ze standardowych to zdecydowanie warto pójść kabel od melodiki niezależnie od głośnikowych.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Brzmienie Audioquesta jest raczej twarde ,a przynajmniej ja tak odebrałem dlatego nie pisałem o tym kablu .Druga sprawa to, że są to kable solid core, gdyby wybór padł na te przewody to raczej trzeba końcówki
Jeżeli w ogóle mówimy o amerykańskich przewodach ciekawą propozycją są kable XLO ,można w takim przypadku pomyśleć o głośnikowym ER14 i do kompletu interkonekt np .Pro 125 lub Pro 150
Osobiście lubię kable Inakustik to solidna Niemiecka robota ,w przypadku tego producenta jest dosyć spory wybór przewodów zarówno jeżeli chodzi o cenę jak i jakość
 
Do góry