Pomoc w doborze amplitunerta

Konrad0416

New member
Witam szanownych użytkowników !! .. mam taka prośbę do was a dokładnie chodzi o pomoc w wyborze Amplitunera.
Potrzebuje amplitunera do codziennego użytku ( obecny chodzi jako radio prawie non stop i za każdym razem jak włączam TV to tez jest włączony jako wyjście dzwięku z TV) często i gęsto oglądam filmy a czasem też lubię głośniej posłuchać muzyki pomieszczenie około 14m2 i głośniki obecnie posiadam Taga Harmony TAV-606v3 to też przydał by się z dobrym podbiciem basu (przynajmniej na fronty) cena no max 1200 zł ...
Ps: zastanawiałem sie nad Yamaha RX-V373
Dzięki za pomoc ...
 

panicz1987

New member
musi być nowy czy używany? Niedawno też rozglądałem się za nowym ampem. Zawsze miałem Onkyo i chciałem otworzyć się na nowe firmy. W sklepie odsłuchiwałem HK AVR260, Onkyo TX-NR616 i właśnie jakąś Yamahe (kosztowała ok1400-1600zł, niestety modelu nie pamiętam). Jeśli chodzi o moje odczucia to Yamaha miała mało basu, dużo wysokich. HK miał wystarczającą ilość wysokich i niskie na przyzwoitym poziomie. Po podłączeniu Onkyo od razu jego wybrałem. Być może przyzwyczaiłem się do brzmienia tej firmy, ale wydaje mi sie że grał dynamiczniej od pozostałych. Niestety model 616 jest droższy, niż zakładany budżet. Jeśli wchodzi w grę używka, to polecam TX-SR607/608 (grają podobnie) w tym budżecie, ostatnio nawet widziałem TX-SR805 w cenie 1300zł. Mają dobre podbicie basu jak na moje ucho. Ja wypowiedziałem się o moich odczuciach w kwestii Onkyo, mam nadzieję że ktoś wypowie się co do reszty firm. Pozdrawiam
 

scorpio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od dłuższego czasu jestem użytkownikiem DENONA AVR1911 i nosiłem się z zamiarem wymiany ampli na coś świeższego ,w związku ztym nabyłem ampli.YAMAHA RXV771-i niestety bardzo się rozczarowałem ,w filmach dużo opcji-w muzyce (jak dla mnie)porażka,moc na papierze O.K. w rzeczywistości poprostu jej nie ma-mimo wielu kombinacjami w ustawieniach.Finał -po tygodniu amplituner wystawiony na aukcji i cieszy innego użytkownika. Uważam iż ampli Yamahy zaczynają się od numeryRXV8XXX.
Narazie pozostaję przyAVR1911 z zamiarem zakupu ampli tej samej firmy tylko wyższy model lub Marantza.
Dlatego też uważam aby odpuścić sobie RXV473 skierować swoją uwagę na Denona AVR1612 lub Marantza1402




++
 

Konrad0416

New member
Witam sorka ze tak późno odp ale nie mogłem wejść wcześniej ... wiem ze budżet nie jest powalający i nie ma co oczekiwać na kokosy jednak mimo wszystko wolałbym nowy amplituner ... rożnie to bywa z używanymi można kupić naprawdę jakaś dobrą kose i za małe pieniądze lub kota w worku :/ ryzyk fizyk .. a na nowym to zawsze z gwarancji można użytek zrobić :p ja obecnie mam Sony STR K670P ma całe 85W na kanał prawie zero basu na głośniki ale jakość dźwięku przyzwoita i myślę ze każdy nowszy od niego będzie lepszy :p nie potrzebuje jakiegoś tam wymyślnego kosmicznego cudeńka z bajerami którymi i jak w większości nie będę używać ... 100W max na kanał z dobrym dźwiękiem i basem przy nie dużym zużyciu prądu tym głownie się kieruje ... Wielkim tam audiofilem nie jestem jeśli chodzi o muzykę ale przy filmie przydałoby się by grał przyzwoicie z dobrymi efektami :D
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dlatego ja też ten model trzymam i nie zmieniam. Dopiero zmienię jak się popsuje, albo wejdą jakieś nowe dekodery. Nie ma sensu sprzedawać dobry sprzęt i jeszcze na tym tracić. Za chwilę się dokłada i kupuje nowy, po czym znów sprzedaje i tak bez końca. Ja zawsze tak miałem, że jak mi coś pasowało to trzymałem praktycznie do upadłego:) Poza tym jak piszesz, bezawaryjny ampli. W modelu 609 pamiętam niektórzy pisali o jakiś szumach w kolumnach, w 616 coś tam nie łapie po HDMI, więc nie ma sensu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
w 616 coś tam nie łapie po HDMI, więc nie ma sensu.

Ja się powtórzę z prośba, żeby nie powtarzać po innych ;P hehehe że 616 ma zwalone HDMI ;P ma owszem, ale soft obsługujący HDMI ;P po upgrade jest ok :) sprawdzone i przetestowane przez 3 tygodnie :) dziala bez zajaknięcia :) plus ciutke lepszy kabel dobrze miec :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co nie znaczy że nie było problemu? I to nie tylko u ciebie. No właśnie co do kabla, to czemu ciut lepszy trzeba mieć? U mnie jakim bym nie podłączył to chodzi, bo to jest kabel cyfrowy a nie analogowy że jakość i cena mają znaczenie? To wychodzi na to że najlepiej kupić z 6 różnych kabli, to może na jednym pójdzie? Jak dla mnie to już jest jakaś tam wada.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam sorka ze tak późno odp ale nie mogłem wejść wcześniej ... wiem ze budżet nie jest powalający i nie ma co oczekiwać na kokosy jednak mimo wszystko wolałbym nowy amplituner ... rożnie to bywa z używanymi można kupić naprawdę jakaś dobrą kose i za małe pieniądze lub kota w worku :/ ryzyk fizyk .. a na nowym to zawsze z gwarancji można użytek zrobić :p ja obecnie mam Sony STR K670P ma całe 85W na kanał prawie zero basu na głośniki ale jakość dźwięku przyzwoita i myślę ze każdy nowszy od niego będzie lepszy :p nie potrzebuje jakiegoś tam wymyślnego kosmicznego cudeńka z bajerami którymi i jak w większości nie będę używać ... 100W max na kanał z dobrym dźwiękiem i basem przy nie dużym zużyciu prądu tym głownie się kieruje ... Wielkim tam audiofilem nie jestem jeśli chodzi o muzykę ale przy filmie przydałoby się by grał przyzwoicie z dobrymi efektami :D
Harman AVR70.
 

Konrad0416

New member
za stereo jakos nie bardzo a z 5.1 .. widać ze co nie którym przydało by się czytanie ze zrozumieniem .. ;/ a co sadzicie o firmie Pionieer .. ??? np o Pioneer VSX-322 ?? warty zainteresowania ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem tej wypowiedzi? O co chodzi z tym stereo i 5.1? Daj sobie spokój z tym Pioneerem, jeszcze przyzwoicie grają serie 9xx.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kendzior85

New member
pozwolisz że się podepnę pod temat :)
Witam Panie i Panowie
przed napisaniem tego posta starałem się przejrzeć forum jednak nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi, ok są podobne pytania jednak większe przedziały cenowe ...

Do rzeczy: planuje zakup amplitunera plus zestaw głośników - kompletnie się na tym nie znam;|
Chciałbym się za całość zmieścić w budżecie do około 2000 zł o ile to możliwe.

Po co mi ten zestaw - głównie do oglądania filmów z tv, później w dużej mierze gra na PS3, rzadziej muzyka - muzyka głównie - teledyski z tv )

Pokój w prostokącie, około 14m2, co do głośników o ile to możliwe wolałbym jakiś zestaw mniejszych głośników - na duże stojące raczej nie mam miejsca ( chyba że nie będie nic godnego to będę kombinował chociaż może być ciężko) - dla przykładu wizualizacji głośników linki - Kino domowe DENON AVR-1513 + HARMAN KARDON HKTS 9 BQ - Ceneo.pl
Denon DHT-1312XP (AVR-1312 + SYS 5.1) + kabel HDMI - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
Yamaha RX-V373B, NS-P20 (czarny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Przy wyborze kierujscie sie tym aby nie bylo problemu z podlaczeniem ampliutenera z playem i tv ( chyba oba przez kable hdmi najlepiej co ?).

Proszę o pomoc, z góry dziękuje za odpowiedzi !!
 

lapek

New member
Witam>mam problem z doborem amplitunera,gdyż posiadam następujące kolumny i czy mogę kupić następujący sprzęt.A więc kolumny .Posiadam 5 kolumn plus Subwoofer.Każda z kolumn ma impedancje wejściową 3 ohm.Czy pod ten amplituner mogę podłączyć te kolumny.Moc każdej kolumny 133W, a subwoofera 135W.Max moc 266 Watt przód, 266 Watt tył i subwoofera 270 Watt.

Sprzęt amplituner to:Wzmacniacz 5.1
Moc wyjściowa 250 Watt max przy 4 omach.
Moc 2x80 Watt + 3x30 Watt
AM/FM Cyfrowe radio 531-1611kHz/87,5-108MHz
Wejścia: LD/CD/VCD/AuX/AC3
Funkcja karaoke na 2 mikrofony z regulacja Echa
Wejście 5.1 z karty 5.1
Proszę o pomoc czy mogę go zakupić pod te kolumny.
 
Do góry